Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Vannak időszakok, mikor elég sokat iszok. Általában ha csinálom akkor 5-6 napig. Elkezdem délután 14 körül, majd 22 ig megállás nélkül. Majd 5 nap ivás után leállok, olyan 1-1,5 hónapra, egyáltalán nem kívánom. Akkor van kattogás, mikor elkezdek inni első nap, másnap nagyon kívánom, ez eltart kb addig amíg iszok. Meg miután leálltam, még 1-2 napig van ez a sóvárgás, de utána megszűnik, mintha soha nem is ittam volna egy kortyot sem, lazán kibírom 1,5 hónapig ha kell. Mikor elsőre iszok ilyen nagy kihagyás után akkor sem azért teszem, mert annyira kell, hanem mert úgymond ez ilyen hobbi nekem, kikapcsolódás, jó elszakadni napokig a külvilágtól. Viszont másnap meg egyfolytában ihatnékom van, de ahogy előbb is írtam, elmúlik pár napon belül, utána meg semmi.

2022. szept. 16. 15:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a szakadek szelenek hivjak ezt. Ha jol egyensulyozol nem lenne baj. (Bar azert 5-6 nap massziv delutan ad a majadnak rendesen)

De! A nagy atlag azt hiszi artista, aztan a vegen a szakadban vegzi.


Egyszóval, szerintem ha igy kibirod h nem iszol 1,5 hónapig, akkor azokat az 5-6 napokat mondjuk ritkitsd le 2-3ra.

2022. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Én is!
2022. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez végülis annak számít, igen. Ez egy tipikus válfaja.


Több ilyen embert ismertem, jellemzően tehetős vállalkozók akik az ámokfutós, ivos napjain horribilis összegeket szórtak el, veszítettek el, saját magukat és gépjárműveket törtek.


Azután xxx hét tiszta nyugalom következett a újabb kattanásig.

2022. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Meredek. Én a helyedben mmost kérnék segítséget, amíg nincs gond.
2022. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
Az, hogy idővel olyan, mintha nem is ittál volna, az alkohol jellegzetessége, testi függőséged még nem alakult ki, ilyen az anyagcseréje az alkoholnak. A tény, hogy ezt tekinted kiútnak, kikapcsolódásnak, és abban az 5-6 napban masszívan meghaladod a mennyiséggel azt, ami még kulturáltnak mondható, effektíve alkoholista vagy. Ezt a szót ne bélyegként olvasd, csak figyelmeztetés. (Egyébként aki minden áldott este egyetlen sört megiszik, az is alkoholista.) Hosszú távon ebből lehet egészségügyi és mentális problémád.
2022. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Most is be vagyok amúgy. Most csak 3 napig tervezek, mert után megyek külföldre üzleti útra. Azért kérdeztem csak, mert sok alkoholista elvileg 3-4 alkohol nélküli óra után már kattog, nem csak pszichésen, testileg is. Nálam meg ugye ilyen nincs, na meg ha kell kibírom 1 évig is, nem azért iszok mert szükséges a szervezetemnek, hanem mert szar minden, és így megszűnik az idő. Na meg furcsa, hogy 1 ivás után már kattogás, mintha csak az létezne, semmi más, pár nap múlva meg mintha egy homokszem lenne az életemben.
2022. szept. 16. 17:59
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor keményen ittam, már csak az is vitt a csúszdán, hogy remegett a kezem stb. a másnaposság klasszikus tünetei iszonyat erősen, inni kellett pár kortyot csak hogy nagyjából élhető szinten működjön a testem.
2022. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked remeg bármikor is a kezed?
2022. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Nem remegett sose, és másnapos se vagyok soha, max nagyon chillesen, de egyáltalán nem vagyok rosszul, max nyomott, nincs semmihez kedvem
2022. szept. 16. 19:13
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

9# Ezért kérdeztem. Klassz. Az a helyzet hogy te egy speciális típusú alkesz vagy és ez a jobbik de hosszú távon pusztítóbb fajta.


Kifejezetten ismerem amiről írsz.

2022. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!