Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van közületek, aki hasonlóan...

Van közületek, aki hasonlóan látja a dolgokat?

Figyelt kérdés

Ha valaki megbántódik azon amit mondok, minden esetben bocsánatot kérek. A barátnőim azt mondják, csak akkor kell, ha jogos, és ne kérjek bocsánatot, ha nekem volt igazam. Máskülönben olyan mintha behódolnék, és ne érezzek bűntudatot, ha nem én voltam a rossz.


Az igazság az, hogy soha nem éreztem még, hogy valaha is helytelent mondtam vagy tettem volna, ebből kifolyólag nem tudnék felidézni olyan alkalmat, amikor valódi bűntudatot éreztem volna. Csupán azért kérek bocsánatot, mert szükségem lehet még az adott személyre.


Nemrégiben jöttem egyébként rá erre. Eddig azt hittem, a bűntudat az az érzés, hogy elvesztettél egy "lehetőséget" az illető személyében, tehát hátrányod származhat a közeljövőben. Bocsánatot kérsz. A lehetőség újra a tiéd.


2022. szept. 16. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Huh ez igy kicsit pszichopata dolognak tunik nekem.
2022. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Most azt a részét látjuk-e úgy mint amit a barátnőd mondott, vagy azt hogy te mindenkinek benyalsz?


Gondolom azért kérsz állandóan bocsánatot, mert tartasz a konfliktustól, nem mersz kiállni magadért, valószínűleg nincs sok önbizalmad. Ezért minden lehetséges negatív hatást próbálsz elkerülni, egyfajta "safe space-ben" lenni szürke kisegérként.


Az írásod további zagyvaságára inkább nem térek ki.

2022. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem, olyan ember nincs, aki ne hibázna, ha te ez képtelen vagy belátni, akkor nálad igen komoly bajok vannak.
2022. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mi is a kérdés, mit kellene hasonlóan látni?
2022. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Vannak más pszichopaták is, nem csak te.

A többi szociális képességeddel mi a helyzet?

2022. szept. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darius- ***** válasza:

Pszichopatak nem éreznek buntudatod.

Abbol johet ez, hogy magad okolod olyanokért, amiért nem kéne. Ez depressziosoknal szokas.

2022. szept. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2) A válaszod teljesen pontos, miszerint el akarom kerülni a konfliktust. Annyit tennék hozzá, hogy vitázni nem szoktam, feleslegesnek tartom. Megbántás alatt arra céloztam, hogy a válaszom túl őszinte vagy nem azt mondom amit hallani szeretnének, de ami gyakori emellett hogy tőlem várnak lelki támogatást, amire nem vagyok képes, ezeket a szituáciokát kerülöm, és ez is sokakban ellenszenvet vált ki. A válaszod egyébként elgondolkodtató, hogy önbizalomhiány is közre játszhat-e, de ezt nem tudom megítélni. A benyalást én másképpen értelmezem, de nem számít, hogy nevezzük.


3) Nem tudom, mikor vagyok sok, ha nem hívják fel rá a figyelmemet. Nem arról van szó, hogy nem akarom elismerni, hanem nem tudom elismerni. Mintha le lennék blokkolva e téren.


Nárcisztikus személy a családomban nem egy volt, pszichopatára viszont nem gondolnék.

2022. szept. 17. 02:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Max akkor kerek bocsanatot ha nincs igazam. Nem izgat mit gondol mas
2022. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!