Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme megpróbálni...

Van értelme megpróbálni meggyőzni egy elfogult embert arról, hogy a te nézőpontodból is lássa a helyzetet? Általánosságban is kérdezem, de a konkrét esetet lent leírom.

Figyelt kérdés

Az ex-sógornőmről van szó. Igaz, hogy a bátyjáról van szó, de akkor is rosszul esik, amikor pl. azt mondta, hogy "gondoljak bele, milyen rossz neki, hogy ő minden hónapot minusz 90 ezerrel kezd" (2 gyerek utáni tartásdíj.) És nekem vajon nem rossz, hogy egy (átlag)fizetésből és egy fizetés töredékéből tartok el két gyereket? De efelett valahogy elsiklott... Az exférjem egyébként min. 500 ezret keres, de ha túlórázik akkor ennél még sokkal többet is, nekünk mégsem ad egy forinttal sem többet a kötelezőnél.

Vagy, hogy szegény bátyja mekkora kockázatot vállalt azzal hogy elhagyott a szeretőjéért, mert mi lesz, ha nem működik a kapcsolatuk és akkor el kell költöznie a nőtől, hová megy akkor? Erre akkor hirtelen nem is tudtam mit mondani, annyira abszurd volt, hogy nekem emiatt tényleg sajnálnom kellene őt?

Ti megpróbálnátok meggyőzni arról, hogy lássa meg a másik oldal érveit is?



2022. szept. 17. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Próbál győzködni hogy beszéld rá a bátyádat a több pénz küldésére! Ennyi!

Nem tudnád meggyőzni, hallgasd végig és lépj tovább!


Ha nem fogta fel hogy a volt férjed is ilyen, akkor nem is fogja!

2022. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert nem származik semmi valós előnyöd abból ha meggyőzöd.
2022. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2: Nem az előnyért szeretném vagy valamilyen jutalomért. Egyszerűen csak rosszul esik, hogy az exférjem van beállítva így kvázi áldozatként, és ez bántja az igazságérzetemet.
2022. szept. 17. 22:24
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
A volt férjed testvére, nem kell vele foglalkozni. Sokan működő házasságban sem foglalkoznak fele ennyit sem a párjuk testvérével, mert nem velük élnek együtt.
2022. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És nem, nem szeretném, hogy én legyek kikiáltva áldozatként, csak azt, hogy lássák reálisan, elfogulatlanul a helyzetet.
2022. szept. 17. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egyik gyereket add neki és jobban fogsz állni anyagilag!
2022. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez akkor gáz, ha a tartásdíjon kívül nem költ rájuk!
2022. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ a gyerekekre szükséges pénzmennyiség:-étkezésre-ruháztatás-osztálypénz-iskolakezdésre, tanszerekre-ha nagyobb a gyerek: telefon-ha a másik szülőre rá kell szólni hogy kevés dolgot vesz a gyereknek ami tetszik neki
2022. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán minek tartod a kapcsolatot a volt férjed testvérével?


De ha ilyet mond, legjobb ráhagyni és nem mondani semmit.

Mondjuk, ha azért kéne sajnálni, hátha nem működik a kapcsolata a szeretőjével, aki miatt engem elhagyott, nehezen tudnám visszatartani a röhögésemet. :-))))))

2022. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6: Nem dísztárgy a gyerekem, hogy csak úgy odaadjam... Nem mintha az apukájuk egyébként igényelné, bármikor láthatná őket, mégis tartja a kéthetente egy-két nap láthatást. Olyan helyre meg ne kerüljenek, ahol elég ennyi belőlük...
2022. szept. 18. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!