Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok alkohol...

Miért nem tudok alkohol nélkül bulizni, táncolni?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig megszívatom magam azzal ha valahol esetleg elmegyek esküvőre vagy valami bálba,hogy túl sokat iszom mert ha nem innék alkoholt egész este csak ülnék az asztalnál részegen meg a táncparkett ördöge vagyok. Nem akarok már többet másnapos lenni, nem akarok alkoholt fogyasztani de akkor meg egyszerűen mások felé sem nyitok, nem tudok beszélgetni meg semmi. Miért van ez?

2022. szept. 18. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert ezt akarod. Ha akarattal azt csinálsz amit szeretnél, nem kell inni hozzá.
2022. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Van egy alapból magasabb szintű szorongás benned, ezért az oldódásodhoz szükséges alkohol. Sajnos hasonló cipőben járok.
2022. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Mert nehezebb. Nekem is hozzá tartozik. Most terhes vagyok, nem ihatok. Egy darabig próbáltam élni a régi társasági életemet, koncertekre, kocsmákba járni, de rá kellett jönnöm, hogy kevésbé izgalmasak ezek úgy, ha mindenki más iszik, csak te nem. És most itt nem a lerészegedésre kell gondolni, hanem már 2 sör vagy fröccs pont annyira lelazítja az embereket, hogy ki tudjanak lépni a hétköznapi problémáikból, és kicsit mélyebb, elvontabb dolgokról beszélgetni. A bulizás meg pláne, ahhoz az kell, hogy mindent kizárj, és csak a pillanatra figyelj.

Szerintem ez azért nem ritka dolog. A társasági lazításnak valamilyen szinten mindig is része volt az alkohol (vagy valami egyéb tudatmódosító szer). Az emberi elme egy összetett dolog, sok probléma, szorongás terheli, ezért ha önfeledten akar szórakozni, arra a többségnek egy kicsit rá kell segítenie, hogy ki tudjon kapcsolni.

Találkozom persze így is a barátaimmal, de a témák megragadnak a munka és a ki hogy van szinten. Aztán max nyolckor mindenki haza. Nem lehet úgy kiszakadni a mókuskerékből, ha a hátterben kattognak a saját kicsinyes problémák, és az ember nézegeti az óráját, hogy jó-jó itt ücsörögni, de még le kell fektetni a gyerket, holnap is nehéz nap lesz, úgyhogy lassan indulni kéne.

2022. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Az alkohol oldja a gátlásokat. Valószínűleg nélküle túl gátlásos vagy ilyesmit csinálni. Ha változtatni szeretnél, szerintem ezen a ponton kell ezt megragadni.
2022. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Az alkohollal nincs probléma, ha tartod a mértéket. Én is csak alkohollal tudok bulizni, de az évek alatt kitanultam, hogy melyik fajtától nem leszek másnapos (jäger) . Ha tudom, hogy 1-2 óra múlva vége a bulinak, akkor már csakis vizet iszok. Sőt, inkább éjfél után már kezdem a vízivást. Csak kijózanodva fekszem le aludni, ha lefekszem és forog a világ, akkor inkább felülök és tvzek még 1 órát,közben vizet iszok. Ja és sosem keverem a piákat, minden alkalommal csak 1 fajtát iszok. Ezeket betartva nem hogy hányingerem nem volt másnap, szédülés sem. Maximum enyhe fejfájás 1-2 órán keresztül. Évek óta nem hánytam piától, pedig jó sok buliban/lagzibab voltam.
2022. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez természetes, amikor nagyon jól érzed pont magad, na akkor kell megállni az ivással, és abbahagyni. Ez persze nagyon nehéz, akkor már nem érdekel a másnap, vagy nem érzed úgy.
2022. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

De rossz neked.

Én élni sem tudok nélküle.

2022. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos ez ilyen.


A) nem iszol, nem táncolsz. Senki sem várja el tőled, hogy ezt csináld, neked sem.kell kényszerítened magad. Ez a legegyszerűbb... ha nem esik jól, NE CSINÁLD!!


B) ha mégis annyira akarod, akkor tölts le egy piáláskövető appot, találd meg, hogy melyik alkoholszint való neked, és tartsd magad a határokhoz!!

Én pl alcotrack-et használom, és 0,7‰ a szintem, ahol még jól érzem magam. Írni kell bele, hogy mit iszol, milyenek az adataid, ő meg próbál görbét számolni az alkoholszinthez. Rengeteg ilyen app van.

2022. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Kérj segítséget egy addiktológustól: még abban a fázisban vagy, hogy lehet.
2022. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Persze, menjen egyből elvonóra is, mert pia nélkül nem tud táncolni az asztalon 😂
2022. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!