Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondja a Mahábhárata...

Miért mondja a Mahábhárata sorozat első részében a halász kiráy lánya, hogy egy égő fa árnyéka is a földre esik, de senki sem tud olyan árnyék alá ülni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 17:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Érdekes hasonlat. Én arra tippeltem, hogy ha a fiú nem gondoskodik a lány igényeiről, akkor a lány nem fogja tudni boldoggá tenni.
2022. szept. 26. 09:33
 2/3 A kérdező kommentje:
2022. szept. 26. 09:34
 3/3 norbertbacsi válasza:
Érdekes mondás, pláne, hogy egy égő fának szerintem nincs árnyéka, hiszen ő maga a fény forrása... De, ha még van is, egy égő fa alá senki nem ül be hűsölni! Maga a mondás, szerintem arra utal, hogy hiába szeretsz valakit, ha azt nem tudod kimutatni, ha kifelé csak gyűlöletet vagy közönyt tudsz mutatni valaki felé. Nem mindenki tudja kimutatni az érzelmeit mások felé, sokszor azt bántjuk akit szeretünk! Tehát hiába tudnánk valakit védeni és óvni, mint például egy lombos fa, ha közben lángoló fa vagyunk, aki minden igyekezete ellenére is csak megégetni tud. Nekem valami ilyesmi jött le. De! A filmet nem láttam!!
2022. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!