Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki megossza a gyászát a közösségi médiában?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha valaki pl. fekete profilképet tesz ki vagy kirak egy képet családtagról/háziállatról, hogy “Nyugodj békében xy”..

Szerintem ez valamilyen szinten önsajnáltatás és figyelemre vágyás..



2022. szept. 25. 20:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindegy a módja. Ha kiirja egy posztban, az szerintem rendben van, kb bejelenti az ismerősöknek, akik valószínűleg szintén ismerték az elhunytat. Ezt lehet ízlésesen csinálni.

A fekete profilképtől mondjuk hülyét kapok.

2022. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
78%

Ha Te egyébként önsajnáltatásra, figyelemfelkeltésre használod a közösségi médiát, akkor érthető a következtetésed.

Más csak egyszerűen úgy érezheti, nem tudja a megszokott módon használni a közösségi médiát ilyenkor, muszáj valamiféleképpen szünetet tartani, és helyet adni ott a gyászban. Talán ezt érzi a legkézenfekvőbb módnak arra is, hogy a gyászt megossza, ami egy teljesen természetes igény. Ennyi erővel az ember a jó kedvét se ossza meg, ne menjen bulizni másokkal, ne viccelődjön, mert az csak a népszerűség hajhászásáról szól.

2022. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is fura. Biztos nem facebookon közölnék egy halálesetet. A facebook a könnyed szórakozás helyszíne, nem a személyes tragédiáké.
2022. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
A fekete profilképet én sem értem, de úgy vagyok vele, hogy minden ember máshogy gyászol, úgyhogy ha neki ez jól esik ilyenkor, tegye csak.
2022. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Fekete profilképnél megy rögtön a kérdésáradat ugye stb. Mintha nem lenne egyszerübb kitenni egy kis gyászjelentést pl.
2022. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
2. válaszadónak, én semmit se posztolok, egy képen van kint, és csak lájkolni/kommentelni szoktam!:D nem szoktam sajnáltatni magam a neten.
2022. szept. 25. 20:44
 7/47 anonim ***** válasza:
90%
A gyászt mutató profilképet (fekete, vagy sötét háttérrel égő gyertya, vagy hasonló) én akkor nem szeretem, ha minden magyarázat nélkül teszik ki. Most honnan találjam ki, hogy az apja halt meg vagy a gyereke? Különben, ha érteni miről van szó, nem baj, hogy figyelemfelkeltés vagy önsajnáltatás. Van, akinek ez szükséges a megnyugváshoz. Van, aki meg távoltartja a magánéletét a facebooktól. Mindkettő normális.
2022. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a fekete profilkép azért tud bosszantó lenni, mert elég infó arra, hogy tudják az emberek hogy valaki meghalt, viszont amikor meg többen is kérdezik, hogy mi történt/ki halt meg, az ritkán van megválaszolva. Ilyen esetben tényleg fura, hogy akkor minek osztja meg a gyászát a közösségi médián.
2022. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
35%
Téged miért bánt, hogy más mit csinál? Miért nem kérdezed meg tőle?
2022. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
42%

Most honnan találjam ki, hogy az apja halt meg vagy a gyereke?


Ha közöd van hozzá, úgyis megtudod. Én pl nyugodtan tehetek ki fekete hátteret, mert csak olyan van az ismerőseim közt, akivel amúgy is megosztanám a szeretteim halálhírét. Nem veszek fel mindenkit, aki egyszer mellettem ült a buszon.

2022. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!