Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek kevésbé idegesítő?

Hogyan legyek kevésbé idegesítő?

Figyelt kérdés

Elég problémás egy alak vagyok. Általános és középiskolában is volt olyan, hogy a legjobb barátaimat idegesítettem, piszkáltam szavakkal, belefirkáltam a könyvükbe, hasonlók. Többször is túlléptem egy határt, aminek aztán a másik agyának az elborulása lett az eredménye. Sose éreztem, hogy hol van a határ.


Azóta van barátnőm, már 4 éve, és nála is elő szokott fordulni, hogy túlzásba esek a piszkálódással. Többször volt már, hogy kiabálás, veszekedés lett a vége. Tudom, hogy én vagyok a hibás és próbálok odafigyelni magamra, hogy ne legyek idegesítő, de sokszor átesek a ló túloldalára és nem tudom, hogy hogyan tudnám elhagyni ezt a hülye szokásomat. Valamiért szeretem piszkálni azt az embert, aki a legközelebb áll hozzám. Így volt ez általánosban, középsuliban és most is. jelenleg 23 éves vagyok.

Tudom, hogy egy infantilis kis kreténnek tűnök a leírtak alapján, valószínűleg valamilyen mértékben az is vagyok, de nem tudom, hogy hogyan hagyjam el végleg ezt a hülyeségemet.


Ha esetleg valakinek volt dolga hasonló emberrel, vagy magára ismert valamilyen mértékben és tudott fejleszteni az illetőn vagy önmagán, akkor az kérem írja le a tapasztalatait és hogy mit csinált.


Köszönöm!



2022. okt. 4. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez valamilyen személyiségzavarnak tűnik így elsőre a leírtak alapján.
2022. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek gyerekkorból, illetve családi felmenőktől hozott rosszul rögződött minták, amiket felül lehet írni. Erre vannak pl a transzgenerációs terápiák, Hellinger-féle családállítás vagy a Pillangóeffektus Központ ún Újratervező programja. Ezek nekem is segítettek már levetkőzni olyan tulajdonságokat, szokásokat, amik akadályoznak, gátolnak a normális életvitelben.
2022. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pszichológussal konzultáltál már?
2022. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez valami figyelemhiány lehet. Nem tudod más dologgal elérni azt, hogy figyeljenek rád. Vagyis valószinüleg innen eredeztethető korábbról. Most pedig már csak be van rögzülve, kényszerré vált számodra.


Amikor rajta kapod magad, hogy elkezdenéd, akarattal állítsd le magad/ csinálj vmi építőjellegü dolgot helyette. Gondolj a negatív következményekre.

2022. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!