Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak olyankor van...

Miért csak olyankor van motivációm, ha már szorul a hurok?

Figyelt kérdés
Például ha meg kell írnom egy esszét, akkor napokig halogatom, mert egyszerűen nincs motivációm hogy megcsináljam. Viszont a beadási határidő előtti napon meg addig írom amíg nem végzek vele, akkor is ha 8 órába kerül, vékonyf*sással is odaülök és megcsinálom (enyhe túlzás, de na, értitek). Hol van ez a motiváció előtte? Miért csak ilyenkor vagyok lelkes és kitartó?

2022. okt. 10. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van a válasz, szólj nekem is, pont ezt csináltam végig egyetem alatt.. :D volt hogy 3 beadandóval voltam elcsúszva, mindennap megírtam egyet. Reggeltől estig ültem a gép előtt míg elfogadható nem lett. De még így összecsapva is jó jegyeket kaptam. Bár én ekkor se éreztem motivációt csak azt, hogy mostmar nem tudom tovább halogatni és kénytelen voltam mielőbb letudni.
2022. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Lusta vagy, ennyi az egész.
2022. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Olyan kedves, hogy a saját tulajdonságaidat, annak forrását tölünk kérdezed. Probáld számonkérni a szüleiden, hogy amikor kis korodban nem teljesitetted a feladataidat gyorsan, miért nem kentek a falra?
2022. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már tudod, hogy rosszul csinálod. Dolgozz ki egy tervet, egy beosztást és csináld meg aszerint minden nap! Rajtad áll mire fordítod a rendelkezésre álló időt.
2022. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember így van vele. Hiába van valamire három hónapod, az idő nagy részét elszúrod mással, aztán mikor már nagyon közeledik a határidő, akkor töredék idő alatt összecsapod és aztán azon szentségelsz, mennyivel jobban sikerült volna, ha rendesen beosztod és a feladatra szántad volna az idődet, nem halogatásra.


A legtöbb ember nem tanulja meg rendesen felmérni a munkafolyamatok időigényét és nincs elég önfegyelme hozzá, hogy időben nekiüljön és rendesen haladjon vele.

Tervezéssel és megfelelően kialakított napirenddel elég hatékonyan össze lehet hozni bármit. Kiszámolod, hogy kb. mennyi időre van szükséged hozzá, hogy elvégezd (pl. milyen gyorsan tudsz írni, mennyit kell írnod összesen), felosztod könnyen teljesíthető kis egységekre és hamar kijön, hogy napi néhány óra munkával, fegyelmezetten minden nap rászánva azt a pár órát, kényelmesen elkészülsz és jó munkát fogsz végezni.

Csak hát ilyenkor minden más sokkal fontosabb. Ha még soha nem takarítottál otthon, akkor is hirtelen nagyon fontos lesz a takarítás, meg a rendcsinálás, meg az az új sorozat, amiről most hallottál, vagy egy régit újra megnézni, mert de jó is volt...


Érdemes elolvasni Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét. Elég jól körüljárja ezt a témát az író és más kreatív alkotók történelmi tapasztalatai alapján, mert ők sem ússzák meg, legtöbbjük ugyanezzel küzd.

2022. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ez, mintha neked kellene a stressz, mert csak az tud motiválni.
2022. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!