Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik alkudozni szeretnének,...

Akik alkudozni szeretnének, azok miért nem közlik ezt egyből, nyíltan? Miért csak akkor jönnek elő vele sunyi, alattomos módon, mikor már szinte le van zsírozva a dolog?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben több ilyen is érdeklődött egy eladó cuccom iránt, amit amúgy teljesen korrekt áron kínálok. Először komolynak tűnnek, majd' mindent meg is beszélünk, de végül benyögik, hogy nem-e lehetne alkudni, v. a postaköltséget nem engedném-e el.... Így csak raboljuk egymás idejét. Én amikor egyszer nagyon drágállottam egy cucc árát, akkor egyből azzal kezdtem, hogy nem-e adná X ft-ért? Gyorsan tisztázva lett a dolog. Miért nem lehet így?

2022. okt. 10. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Amiért a Dávid csillag medált sem kívül hordják. :)
2022. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Van ilyen, bosszantó. Már írd be a hirdetésbe is, hogy az ár fix, ha alkudni akar ne is keressen.
2022. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Mivel nem a boltban vagyunk, felmerülnek kérdések nyilván a végén térünk rá az anyagiakra.

Nem úgy hogy szia 25ért viszem, amúgy töltő van hozzá?

2022. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

"Akik alkudozni szeretnének"

"Én amikor egyszer nagyon drágállottam egy cucc árát, akkor egyből azzal kezdtem, hogy nem-e adná X ft-ért?"


Magyarul te is pont ugyanúgy alkudozol, csak nem tetszik ha más is alkuszik.

2022. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert azt hiszik akkor már nem lépsz vissza. Nekem lakásbérlésnél volt ilyen. Már mindent ötször átbeszéltünk, felcipeltük a mosógépet, aláírtam a listát az igénytelen berendezéseiről hogy nem lopok el semmit, aláírtuk a bérleti szerződést, megkapta a kauciót. Erre elém áll, hogy amúgy neki tartozása van mert nem fizetett a szemétszállításért, és én ezért még negyedévente adjak neki erre pénzt. Megmondtam neki, hogy velem ne szórakozzon, akkor vissza minden, erre ő azt mondta, hogy jó, akkor "lenyeli". Azóta is büszke vagyok magamra.
2022. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

"mikor már szinte le van zsírozva a dolog"


Akkor van "lezsírozva", ha már megalkudtatok!

Normális érdeklődő először kérdez és csak utána alkuszik.

Te ülsz fordítva a lovon!!

2022. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez is ilyen magyar szokás.
2022. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4


Nem szoktam alkudozni, egyetlen egyszer fordult elő, amikor a bolti ár többszöröséért hirdettek egy cuccot, én meg rákérdeztem, hogy X ft-ért eladja-e? Nem húztuk egymás idejét.

2022. okt. 10. 21:17
 9/9 A kérdező kommentje:

3


Mivel az ár látható, így nincs mit kérdezni rajta.

2022. okt. 10. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!