Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Engem annyira felháborít a...

Engem annyira felháborít a burkolt munkahelyi szexizmus, mit tegyek az érzés ellen?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy sok nő dolgozik itt, egy fontosabb poziból kiesett valaki, mert az élet rendje, babája lesz. :)


Van kolléganőm, aki nagyon tehetséges, sokat dolgozik és mindenképp itt képzelné el a karrierútját. De nem gondoltak rá automatikusan, hogy felvegyék a poziba és most az a kérés, hogy pályázzunk, még külsősnek is meghirdetik.


Nagyon ki vagyunk borulva, teljesen... :( mert az elmúlt időszakban más csoportokból több férfit is csont nélkül előlereléptettek, itt viszont olyan elvàrások vannak, hogy nem kell olyan személy sem, aki nemcsak itt dolgozik. (Vagyunk egy páran...)


Szerintem viszont inkább az a baj, a mostani potenciális jelöltekkel, hogy mindannyian nők. És ebben a korosztályban várható a szülés, amit bizonyára nem akarnak annyira, így, hogy 3 évre keresnek valakit. Törvénybe ütköző ezt a gondolatot publikussá tenni, így inkább szabtak egy olyan feltételt felső utasításra, ami alapján jelenleg egyikünk sem alkalmas erre a pozícióra...


Én amúgy sem jelentkeznék rá, annyival többet nem fizetnének, mint amennyivel nagyobb felelősség. Ettól még felháborít az egész.



2022. okt. 13. 04:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Ebben mi s felháborító? Nő létemre nem értem mi bajod
2022. okt. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

Én sem értem.

Ez nem a szexizmusról szól.

Azaz inkább szerintem az üzleti érdek (a megszakítás nélkül több éven át való alkalmazás) kizárja a nőket, de nem azért mert a nők butábbak lennének, hanem mert egyszerűen aránytalanul nagy invesztálás egy új munkaerő testre szabása, és kiesése évekre.

2022. okt. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Kampályolj ellene pl.: a munkahelyeden, vesd fel ezt problémaként: szerintem lenne követőd. A közösségi oldalalkon is hirdesd e nézeteidet.
2022. okt. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
#3 azzal csak rövidtávon rugatná ki magát.
2022. okt. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Aki elment az is nő eleve.
2022. okt. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk volt egy üres hely. Koordinátor, új pozíció. Leírták mit várnak, be sem hívtak interjúra, a munkatársam (mind a ketten nők vagyunk), pedig ő két ponton is gyengébb (egyetemi végzettség és nyelvtudás előnyként szerepelt, nekem van, neki nincs) ő kapta meg végül a melót. Szóval ez a ki kapja meg a melót, inkább pofa, kit részesítenek előnyben, kik a kedvencek.. Egyébként a szülés nem hiszem, hogy gond, felvesznek addig mást helyére.
2022. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az a baj, hogy a legtöbb nő meghúzza magát, célozgat, kacsintgat a távolból ahelyett, hogy elmondaná, mi a jó élet a baja vagy mi az istent akar. Ha valamit megfigyeltem a sikeres férfi kollégáimon, az az, hogy nélkülözik ezt az egérke mentalitást. Mernek pofátlanok lenni, kezdeményezni, kockáztatni, érvelni magukért és aktívan cselekedni.


Sok esetben létező dolog a szexizmus, ezt egy percig sem tagadom műszaki területen dolgozó nőként. Elég sokszor aláztak meg és ignoráltak engem is, mikor nem ismertek. Egyetemen is, munkahelyen is. De nagyon sok esetben nem a női nem, hanem a nőies vonások azok, amik valakit vesztessé tesznek a karrierben. Férfiakat is. Ez a behódolás, "bocshaélekség". Nem gondoltak a kolléganődre, oké. Ő miért nincs résen, miért nem gondol a saját karrierjére, ha annyira fontos neki? Férfi kollégákkal beszélget aktívan, kikéri a saját tapasztalataikat, javaslataikat? Stb...


Mikor kis gyakornokként bekerültem az első komolyabb munkahelyemre, hetente de minimum havonta hoztam fel a témát így vagy úgy, hogy ezt vagy azt szeretném, nyugodtan dobjanak rám több feladatot, sokat vagyok benn úgyis, vagy épp arról beszéltem, hogy szeretek itt lenni, szeretnék tenni azért, hogy legyen itt karrierem, beszéljük erről meg arról. Tudták, hogy gyerek nélkül képzelem el az életem, tudták, hogy babázás helyett doktoriról álmodozom, egy percig sem aggódott senki amiatt, hogy elmegyek szülni, mégha a szavam nem is volt erre garancia. De ismertek addigra már emberileg, nemcsak mint munkaerő, mire aktuális volt nagyobb szerepet szánni nekem. Ki tudtam magamnak taposni az utam, pedig nem vagyok egy nagyszájú, erőszakos ember, aki mindenkit elnyomva gázol át mindenen. Elbújni a sarokban ahelyett, hogy megosztaná az ember a gondolatait, ötleteit és várni, hogy valaki majd felfedez vagy ad neked feladatot a legrosszabb stratégia. Kérni kell. Nyílt lapokkal játszani és elmondani, hogy szeretnél megpróbálni valamit vagy többet vállalni, akkor is, ha nem lesz könnyű, szerintem az esetek többségében működő stratégia.


Persze, van, amikor a szexizmus utólér, főleg ha még nem ismernek és csak egy nőt látnak. De amikor már te vagy Jucika, akinek múltkor is kurvára igaza volt és múltkor is milyen szépen megcsinálta határidőre a dolgait meg prezentált konferencián, akkor már nem csak egy nő vagy. Abban a képben már benne van a jellemed.

2022. okt. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Már bocs, de főnökként én sem olyat raknék be egy fontos pozícióba, aki várhatóan 1-2 éven belül elmegy szülni. Ebben semmi szexizmus nincs, csupan üzleti megfontolás a cég érdekében.

Amúgy én sem értem a kérdést, hiszen az előző is nő volt, és mint leírtad, szülni ment el.

Gondolom a vezetőség sem akar kétszer ugyanabba a pocsolyába lépni, hogy valaki elmegy szülni, kineveznek ideiglenesen a helyére valakit, aztán ő is elmegy szülni.

2022. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

3 éve került poziba a hölgy, akkor, hogy szépen fogalmazzak nem így mentek a dolgok, mint most. Létszámstop is van elvileg.


És igen, introvertált embereket nem vesznek észre akkor sem, ha jól dolgozunk. Törtetni kellene. :) De azért ígyis akad jónéhány ember, aki tudta, mire képes ő! A magánéletet nem tudom miért kötelező híresztelni. Persze, pont a férfi kollégáknak akarta volna kolléganőm felvetni, hogy amúgy tényleg soha nem akar gyereket, mert ez annyira tipik téma egy olyan közösségben, ahol minden férfi házas 25 felett. :D


Ha akartak volna, tavaly is felvehettek volna nőket még. De fel se merült, pedig többen dolgoznak itt régebb óta! A betanítás gőzöm nincs, hogy jön ide, a belsős emberek, akik szóba jöhetnek, már rég túl vannak azon a fázison, csak dolgozni kellene tovább...


Értem a megfontolást, hogy nő helyére 3 évre praktikusabb lenne egy férfi, de kb. Vagy csak Pályakezdőt keresnek, vagy olyat, aki már ebben dolgozik, ami megint nonszensz, mert nem Bp-n vagyunk és itt kb. egy 100-assal kevesebbet tudnak csak adni, ennyiért meg nem jön ide külsős.


Csak ezért engedik, h belsős pályázzon. De mindegy, elengedem most már.

2022. okt. 13. 10:18
 10/25 anonim ***** válasza:
23%

"És igen, introvertált embereket nem vesznek észre akkor sem, ha jól dolgozunk. Törtetni kellene."


Főnöknek introvertált ember nem való függetlenül attól, hogy mennyire tehetséges a saját szakmájában. Ahhoz hogy egy csapatot vagy csoportot vezess egyáltalán nem elegendő az, hogy a rádbízott feladatokat megcsinálod vagy lelkiismeretesen dolgozol, ehhez külön skillek és adottság szükséges.

2022. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!