Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig mindenkinek megmondod...

Mindig mindenkinek megmondod a szemébe az igazat vagy nem mindig van így?

Figyelt kérdés
Vagy attól függ, milyen az élethelyzet, vagy milyen viszonyban vagytok? Például azt megmondod az illetőnek, hogy ez a ruha nem áll jól neki, vagy hogy nem ízlik a sütemény amit sütött, vagy hogy nem is olyan szép, mint amilyennek ő gondolja magát stb.
2022. okt. 13. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem mondom meg, miért tennék ilyet? Nem gondolom, hogy mindenki kíváncsi a véleményemre, és bunkó dolog is kéretlenül negatív véleményt nyilvánítani.


Persze, családon belül, közeli barátokkal kötetlenebb az ember, lehet, hogy ott megemlíti az ember, hogy ez a ruha nem megy hozzád, de bejön a kolleganő a, munkahelyre, minek osszam?


Mi közöm hozzá, ha neki jó ez így? Minek rontsan el a napját és keltsek benne rossz érzést?

2022. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok esetben nem éri meg megmondani a "frankót", mert árthatsz is magadnak, ill. van, akinek hiába mondod meg, amit gondolsz róla, lepereg róla. Az sem vezet sehová, hogy ha az ember tapintatlanul viselkedik bárkivel. Akivel lehet őszintén beszélni, ott nincs gond azzal, ha az ember tapintatosan előáll a problémájával, de nagyon érdemes észnél lenni, - hogy mikor, kinek, miről, hogyan teszünk észrevételt, formálunk véleményt. Túl sok a rosszindulatú ember, aki 2 ezred másodperc alatt képes kitalálni, hogy egy gyufás skatulya odébb rakása már az ő felgyújtásáról szól.
2022. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megmondtam mikor fiatal voltam, aztán rájöttem az emberek ezt nem díjazzák hosszútávon, ezért bevezettem a kegyes hazugságokat vagy a finomabb tálalását a véleményemnek.
2022. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem. A főnökömnek soha nem mondanám meg, hacsaknem találtam másik, jobb állást.
2022. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,inkább nem mondok semmit.
2022. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Sokszor teljesen fölösleges a dolog.
2022. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!