Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy megmagyarázhatatlan ellenszenvet érzek egy embertársam iránt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég fura ezt megfogalmazni, de van egy kollégám, aki bármit csinálhat, ellenszenvet érzek iránta, hiába nem szolgált rá. Valahogy nem is azt mondanám, hogy mint magánember, hanem mint kolléga, de nehéz ezt így elkülönítenem. Egy darabig azzal magyaráztam meg ezt a jelenséget, hogy az általa végzett munkát nem találom értékteremtőnek és csak akadályoz engem a saját munkámban, és ezért idegesít, de rájöttem, hogy az elődje, aki szintén ebben a munkakörben dolgozott, az is hasonló feladatokat látott el, és őt mégsem néztem ki ennyire. Az elődje mondjuk tapasztaltabb szakember volt a területen.


Van, hogy amikor már megszólal, nyugtatgatnom kell magamat, hogy ne kezdjek el vitatkozni vele, belekötni. Mivel tökre nem értem az okát az ellenszenvnek, ezért folyamatosan visszafogom magam, hogy ne hallatszódjon ki a hangtónusomból a támadás, mert tudom, hogy "a hiba az én készülékemben van". Legalábbis azt hittem, hogy jól leplezem magamat. Viszont múltkor kissé megijedtem, mert egy közös kollégánkkal beszélgettem és azt mondta hogy mikor minket hallgatott beszélgetni, úgy érzékelte, hogy passzív agresszívak vagyunk egymással.


Szerintetek normális ez az érzés? Mit kéne tennem? Mostanában stresszes a munka számomra és attól tartok, hogy egyszer csak előbújik belőlem a kisördög. Veletek már történt ilyen, hogy ellenszenves volt valaki, de racionális érvekkel nem tudtátok megindokolni, hogy miért?


2022. okt. 13. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, én meg tudom indokolni, ha valaki nem szimpatikus.
2022. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Semmi gond nekem is ellenszenves vagy.
2022. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem "első látásra ellenszenv" volt, elsőnek örültem is, hogy érkezik hozzánk, mert bent voltam az egyik állásinterjúján és kifejezetten pozitív benyomásom volt róla. Valahogy az első közös hónapok után indult ez el.
2022. okt. 13. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Normális. Az ember egy bonyolult idegrendszerű faj, és sok folyamat csak félig-meddig tudatosul.

Viszont meg kell tanulnod kezelni, keretek közt tartani az ellenszenvet, főleg, ha semmi olyan ok nem látszik, amivel rászolgált volna.

2022. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem probléma, ma már szinte mindenki utál mindenkit rendesen ebben az országbsn...
2022. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Normális,nekem is volt ilyen.Lényeg,hogy legyél rá tudatos.Lehet,hogy emlékeztet valakire akivel nem voltál jóban,vagy valamilyen tulajdonságot nem bírsz magadban elviselni,és ezt látod meg benne.
2022. okt. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!