Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke vagy a magyarságodra...

Büszke vagy a magyarságodra és arra, hogy a magyar az anyanyelved?

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 15:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem és nem. Amúgy sem lenne mire büszkének lenni csak mert ide születtem, nem az én érdemem, de most már ott tartunk, hogy ha valakinek megmondom, hogy magyar vagyok, akkor jön az "ah, Orban" meg a pillantások és a nevetés. Tudom hogy nem rajtam, de komolyan erről kell híresnek lennünk? :(

(Angliában élek, egyetemi körökben mozgok, úgyhogy majdnem mindenki képben van az EU-s politikával)

2022. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sokat jelent nekem a nemzetem és a nyelvem. De nem büszke vagyok rájuk, mert nem tettem semmit azért, hogy ide szülessek, sem pedig azért, hogy ilyen sportsikereink vagy ennyi Nobel-díjasunk legyen. Jó ide tartozni, és egyben nehéz is. Sok feladat várna ránk. A magam eszközeivel igyekszem a nemzetem javát szolgálni, és ha ott elérek sikereket, arra büszke vagyok.
2022. okt. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem.


Örülök, hogy magyar az anyanyelvem, csakhogy rhadtul nem hasznos :D Az angollal jobban jártam volna.


A magyarságom meg teljesen hidegen hagy - na jó, annyiból nem, hogy hajlamosak az idegenek az alapján kategorizálni, amit a ..... kormányunk tesz :(

2022. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Magyar vagyok, ez egy tény. Nincs vele bajom, de büszke sem vagyok rá. Ez van, ezt dobta a gép.
2022. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%
5 éve, Bőven a Ukrajnai háború előtt voltam Ukrán magyaroknál, Őket jobban magyarnak tartom mint magamat.
2022. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
62%

Büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtem. A nyelvünk, a kultúránk és az országunk is gyönyörű.

Elkeserítőnek tartom, hogy sok magát magyarnak valló ember észre sem veszi mindezt.

2022. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem. Hogy magyar az anyanyelvem, az pedig egy pech. Egy magyarnak sokkal nehezebb egy idegen nyelvet megtanulni, mint pl. a nemetnek, angolnak, francianak, stb., mivel a magyar sem a german, sem a latin, (a szlavot nem is irom) nyelvcsaladhoz nem tartozik, es nincs benne az orszag kulturajaban, hogy mar a gyerekek 2-3 nyelven nönek fel.

A nemet jatszva megtanulja (bocs szinte nem is kell tanulnia) az angolt, az olasz pedig a spanyolt, es sorolhatnam.


En amiota jol tudok nemetül, azota a hollandot megertem, anelkül, hogy valaha is tanultam volna. Az angol is könnyebben ment. Valahogy a logikajuk hasonlo. De a magyarhoz egyiknek sem hasonlo a logikaja, vagy a felepitese.


Hogy Magyarorszagra születtem, ez nem volt szerencses, de szerencsere az embernek van lehetösege egy masik orszagot valasztani. Ezt meg is tettem kb. 30 evvel ezelött, es igy jol erzem magam Svajcban.

2022. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!