Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugye, hogy ostobák, akik...

Ugye, hogy ostobák, akik manapság jogásznak tanulnak?

Figyelt kérdés
Ez egyik haverom jogászi pályán akar továbbmenni ami szerintem totális hülyeség. Rengetegen mennek oda évente, sokan elvégzik, de még többen megbuknak, mivel gondolom jó üzlet, hogy évekig fizetnek, az amúgyis telített ügyvédi pályák pedig nem szaporodnak nagy létszámbam az újoncokkal. Szóval a lényeg, hogy jogot tanulni manapság véleményem szerint rossz döntés, mert agyontanulod magad és sokszor úgy sincs eredmény, ráadásul ha nincs protekciód (ami haveromnak nincs) akkor sosem fogsz jól fizető helyen elhelyezkedni. Ugye, hogy jól látom?

2022. okt. 17. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem látod jól.
2022. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem, minden nehezebb szakon nagyon sokan kihullanak, de aki jó benne, szereti és komolyan veszi, annak attól még lehet nagyon jó döntés és ha eleinte nehéz is és sok energiát és munkát kell beletennie, végül lehet nagyon sikeres is. Akkor pedig megérte. Tanulni meg sosem ostobaság, csak nem árt felmérni, hogy mibe kinek mibe érdemes belekezdenie, mert értelemszerűen nem lesz mindenki mindenben jó.
2022. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az igaz, hogy önmagában a jogász pálya azért nem olyan mint a filmekben.


Nagyon melós, rengeteg tanulás és nyilván még mindig benne van a pakliban, hogy a végén nem sokra viszi az ember.


Viszont ez más szakmával/hivatással is így van. Ismerek gépészmérnököt, aki most OKJ-n (vagy valami hasonlón, mert az megszűnt ha jól tudom) tanulja a villanyszerelő szakmát, mert nem találja a helyét a végzettségében. Meg ismerek gépészmérnököt aki tervezni szokott nekünk is, konkrétan halálra keresi magát.


Szóval ez nem ilyen fekete-fehér hogy hülye az aki jogásznak tanul. Van aki sokra viszi majd az életben, van aki pedig nem.

2022. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
29%
Akiket én làtok face to face, a fele lotyó. Szó szerint kell érteni, nem àtvitten.
2022. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szegény ügyvédet még nem láttam, ha pl. "csak" ingatlan ügyeket fog intézni már akkor jól fog élni.
2022. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

5


Valamint nem vagy túl jo barát ha enyire nem támogatod segíted...

Kéne a fenének ilyen előítéletes és "jó szándékú" barát.

2022. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

" véleményem szerint"


Véleményed légből kapott információkon alapul.


"sosem fogsz jól fizető helyen elhelyezkedni"


Nem is kell, mivel alapít egy vállalkozást és ha csak egyéni ASZF-eket ír webshopoknak.. messze többet fog keresni mint bármilyen alkalmazottként.

2022. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ez nem csak a jogászoknál érvényes.

Bizonyos részekben én azt gondolom , hogy valóban igaz amit írtál . Például tanulsz 5 évet utána ahogyan én hallottam nem igazán keresel túl jól ahhoz képest , hogy mennyi munkád van benne már. Viszont nem csak ügyvédként folytathatod a tanulmányaidat , karrieredet, vannak más lehetőségek , pl egy cégnél , közszféra meg rengeteg más.

A protekciós dolog szerintem butaság , bekerülhetsz valahova protekcióval , de nem garantált mellé a jó fizetés. Szerintem ha nagyon király az illető , beszél angolul jól , talpraesett akkor simán találhat valami jól fizető munkát.

Amikor az első diplomámat csináltam és elkezdtem az egyetemet , nagyon sokszor én is hallottam rengeteg ilyen sztereotípiát különböző szakokkal kapcsolatban , de ahogy teltek az évek nyugodt szívvel azt mondom , hogy a 90% - a baromság és teljesen az egyén akaratán múlik minden. Minden szakon vannak olyanok akik eljönnek valahova tanulni, de leszarják az egészet és szar helyen fognak elhelyezkedni aztán kreálják ezeket a különböző káros hiedelmeket. Sajnos ez ilyen és minden szakon vannak akik hajtanak és a végén sikeresek lesznek , valamint elhelyezkednek egy olyan területen ami minden téren kielégítő a számukra . Én így tudnám neked ezt jellemezni

SZERINTEM tanuljon azt a barátod amit szeretne , neki kell majd viselnie a döntésének a felelősegét és dolgoznia a sikerért , viszont te lehetsz jó barát és támogathatod az álmaiban és a döntéseiben anélkül hogy azokban csak a rosszat látnád.

2022. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján te vagy az ostoba.


Nem, nem látod jól.

2022. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!