Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kamaszokat és felnőtteket...

A kamaszokat és felnőtteket miért nem érdekli a körülöttük lévő világ?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, kérem ne vegye magára. Köszönöm.

A legtöbb embernek már van internete, és rengeteg e-book van fent, youtube-on vannak oktató videók is általános iskolástól egészen egyetemi szintig. Tehát semmi nem állít meg senkit attól, hogy elég komoly tudásra tegyen szert egy-egy témában. És mégsem érdekel szinte senkit. Képtelen vagyok megérteni. Elképesztő és gyönyörű égitestekkel van tele a világegyetemünk, már kezdjük kapizsgálni hogyan funkcionál az agyunk és értjük a testünk működését (ami szintén elképesztő), csomó állatot ismerünk, stb stb stb. Az ég szerelmére, ismerünk olyan élőlényeket, amik elméletben halhatatlanok! Miért érdekesebb ennél a pletykálás, és hogy ki mit főzött tegnap, meg hogy hányan lájkolták valaki selfiejét?



2022. okt. 19. 22:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
Vegre valaki, aki hasonlo, mint en.
2022. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi gondom van, hogy a világ bajaira nem érek rá.


Nézz pl egy Bonny es Clide-ot, vagy Titanic etc, szeribted érdekli az ilyen embereket a benzin ára, vagy a napelemek "csődje", vagy a pedagogus sztrájk?


Vannak akiknek élete is van, és az túl sok is néha.

2022. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Gondolod ha segítség nyújtás nélkül elhajtunk, átgázolunk másokon, elpusztitunk mindent magunk körül, többre értékeljük az anyagi javakat, a külsőségeket, akkor ezek az emberek észrevesznek bármit is magukon kívül? Ezért pusztul és rohad az emberifaj.
2022. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
*nem akartam magammal példálózni, csak ezért a filmek. de kb ezen a szinten tajlik az életem hogy úgy eltörpül mellette Ukrajna is.
2022. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Én pedig professzorként és cégvezetőként a civilizáció jobbá tételén dolgozom, izgalmas projekteken és a világot összetartó fogaskerekek olajozásán át, gyakorlatilag hobbiból tanítok több helyen (úgy a céges óradíjam huszadáért) és csodálkozom rá ugyanerre amikor az unott pofákat látom mindenütt a gimitől az egyetemen át. Hol a tüzes kíváncsiság? Hol szemcsillogás? Olyan rossz. Pedig tennivaló lenne bőven.
2022. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási rendszerünk kiöli az emberekből a tettvágyat.
2022. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez is a baj, hogy túl sok az információ, hogy bármit bármikor elérhetek, megtudhatok, nem is keresek rá. Majd ha szükségem lesz rá rákeresek, csak magáért a tudásért nem fárasztom magam. Nem én vagyok így vele, de szerintem sokan.
2022. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem ilyen egyszerű ám a neten informálódni. Annyi, de ANNYI hamis információ és áltudomány kering, hogy óriási energiákat kell belefektetni először abba, hogy hiteles forrásból legyenek adataid. Aztán még le se ültél azokat megtanulni.
2022. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen fizikailag átalakul az ember agya, gondolkodása. Minél idősebb annál kevésbé lesz tanulékony és vevő az új információra.


Elég csak arra gondolni, hogy egy újszülöttnek néhány év alatt MINDENT meg kell tanulni szó szerint a nulláról, egy hatalmas fejlődési folyamat, ami aztán belassul.


Illetve fiatalon könnyű álmodozni, ez leszek, az leszek, minden érdekel, mindent tudni akarok. Aztán felnő az ember és realizálja, hogy meg is kell élni, kötelezettségei vannak, és nagy valószínűséggel bármit is tesz végső soron egy jobban-rosszabbul kereső rabszolgája lesz a rendszernek.


Illetve oktatási rendszer...


Eleve alulfizetett, motiválatlan tanárok. De ebbe ne is menjünk bele. Az egész rendszer nem arra épít, hogy gondolkozz, hanem csak tömik beléd a lexikális tudást a Petőfitől a Mozartig aztán lesz ami lesz. De nem tanulsz meg tanulni, fejlődni.


Majd kikerülsz a munka világába, ami a kizsigerelésről szól. Engem régen motivált a fejlődés, tanulás, hogy többet tudjak. A munkahelyem ki is használja az olyan hülyéket mint én. Azt tapasztaltam, hogy a tudásom jelentős része soha nem lesz használva, a másik része pedig csak "kihasználva" lesz. Ha tudják, hogy tudsz valamit az plusz feladat nulla plusz pénzért. Hiszen minek fizessenek másnak, ha te tudod ingyen is. Persze, hogy nem motivál és oda jutok, hogy megcsinálom a kötelező minimumot aztán húzok el.


Az is szerintem benne van, hogy nyilván mindenki jó életet, magas keresetet akarna, de egyszerűen nincs meg benne a plusz, a tudás, szorgalom, vagy az alapvető értelmi szint. Mindenkit elküldenek a szülők egyetemre, hogy "tanuljál ne kuli munkát végezz" aztán ebből lesznek az unott bámulók az előadásokon.

2022. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Viszont, egyvalamit megjegyeznék:


Nem lehet MINDIG MINDENHOL MINDENKIVEL a világ megváltásáról beszélni. Mindennek megvan a maga helye, ideje, társasága.


Attól, hogy valaki a munkahelyén pletykál és hétköznapi dolgokról beszél, még ugyanúgy élheti az érdekes életét is. Lehetnek barátai, hobbija, tanulhat, képezheti magát. Attól, hogy nem osztja meg, még lehet hogy ott vannak benne a gondolatok.


Sőt, ha magamat nézem, akkor kifejezetten zavaró és kizökkentő, amikor nekiállnak a munkatársak megváltani a világot mindenféle internetről összeszedett féligazság vagy hoax információ alapján.

2022. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!