Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt rengetegen,...

Miért hiszik azt rengetegen, hogy a készpénz biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Olyan fura, hogy még a mai napig mennyien használják a készpénzt. Számolgatják a pénztárnál mintha ez biztonságos lenne. Rengetegszer voltam szemtanúja annak, hogy a vásárló után kellett kiabálni mert nem tette el az összes visszajárót, de példának okán évi 2-3x én magam is találok papírpénzt a bevásárlókocsiban.


Szóval adott a kérdés: milyen biztonságot ad a készpénz és miért ragaszkodnak hozzá annyian? Nem csak idősek, sokszor a húszas korosztályban is látom, hogy számolgatják az ezreseket. Egyszer épp órával fizettem és egy barátom megjegyezte, hogy nem is tudná ezt elképzelni, hogy ő így fizessen, mire megkérdeztem, hogy mitől biztonságosabb a papírpénz? De csak csupa erősen vitatható érvet tudott felhozni.


Én legalább 15 éve vásárolgatok a neten mindenfélét, különböző országokból, kontinensekről, itthon is sokat mozgatom a pénzem és még soha nem volt belőle semmi bajom. Ez nem szerencsés véletlen, némi odafigyelést igényel, akárcsak a készpénz esetén.. Manapság már meg sem lehet mozdulni kétlépcsős azonosítás nélkül, tehát ha direktbe leírom valakinek a banki adataimat még úgysem menne vele sokra. Ezért nem értem, hogy hol és mi a rizikó. A csődbe megy a bank nem érv, mert ennyi erővel a ház is leéghet a papír alapú pénzzel együtt.



2022. okt. 25. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
7%
Téves berögződés
2022. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%
Ismerd meg korlátjaidat a készpénz erre jó .
2022. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%
Minden módnak megvannak a kockázatai, csak mások. A legtöbb ember nem látja át az ilyen hackerkedés dolgokat, ezért attól jobban félnek.
2022. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
68%

Majd ha eljön az ideje, megtapasztalod a kártyával és egyéb okosságokkal való fizetés kockázatait...


Nem kell, hogy értsd, ugyanis, ha érted, akkor így is érted, ha most nem érted, érvelés után sem fogod. C'est la vie!

2022. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
96%

70 éves apukám is órával fizet....

De a férjem 30 éves korára (konkrétan idén) engedte el h mindenhol készpénzzel fizessen.

Addig minden hónapban vettünk le pénzt. Inkább pirgálta az aprót a kasszánál :D


De sokan nem azért fizetnek így mert biztonságosabb, hanem mert jobban be tudják osztani a pénzüket.

Pl. ha elindulnak 20ezer forinttal, akkor csak annyit tudnak költeni, pont. Kártyán meg ott van 400ezer forint és azt se tudják hol járnak. Nem tudják ömlesztve olyan jól kezelni.


Erre megoldás lett volna az OTP simple kártya, de nagyon sz.r a rendszer. Időnként kéri a jelszót és persze h mindig a kasszánál értesít.. sokáig tart mire betölt ilyenkor.


Az idősebbeknél pedig tényleg csak megszokás.


(Mi kp-ban gyűjtjük a pénzt borítékokba -autójavítás, karácsony, könyvelő stb.- mert én szeretem ha szét van válogatva h mire mennyit. Ha lenne lehetőség ezt online felületen és ott fizetni, akkor ott csinálnám)

2022. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
90%

Én nem szeretem a papírpénzt és az esetek 99%-ban kártyával fizetek mindenhol.


Érvek a papírpénz mellett: 1 sokkal nehezebb nyomonkövetni a költéseidet harmadik feleknek 2 kevésbé absztrakt, hiszen szó szerint kézelfoghatóvá teszi a vagyonodat 3 valami szélsőséges politikai vagy gazdasági helyzetben nem lehet elvenni tőled olyan könnyen, mint egy bankszámlát 4 több olyan helyzet van szerintem, amikor csak készpénzzel lehet fizetni, mint amikor csak bankkártyával 5 az idősebbeknek egyszerűen megszokott 6 kevés ember használ készpénzt mindenre. A készpénzes embereknek is van bankszámlája jellemzően, a vagyon elosztása több zsebbe pedig végsősoron hasznos és biztonságos

2022. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

4


Ezt a majd megtudom, ha.. dumát mondták 15 éve is, 10 éve is, 5 éve is.. most is. De még nem tudtam meg!


5


Ezeréves funkció a legalja bankoknál is a vásárlási limit beállítása. Persze értem én, viszek egy 20-ast azt az a limit, megspórolva ezzel azt a 8 és fél másodpercet amit a beállítás igényel. :)


Köszi a válaszokat, jöhetnek még nyugodtan pro és kontrák, csak legyszi ne az legyen, hogy "majd megtudom" :))

2022. okt. 25. 16:54
 8/61 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert nehezebben nyomonkövethető. Kártyás fizetés alapján ha akarnak, akkor elég gyorsan megtalálhatnak. Nyilván átlag embert nem veszélyeztet az, hogy rászállnak a hatóságok, de akiket igen, azoknak sokkal biztonságosabb készpénzzel fizetni. Plussz mit csinálsz, ha nem kap internetet a POS terminál? Ott van a kártyád és nem tudsz fizetni vele.
2022. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
55%

Vannak akik azt hiszik hogy a bankban levő pénzt majd elviszi az újvilágrend. Mintha ez ellen a kp védene. Akinek erre lenne hatalma az röhögve beszüntetné a készpénzt is, onnantól csak papírfecni lenne. :D


Amúgy vannak olyanok is akik nem biztonság hanem egyéb ok miatt használnak készpénzt.

2022. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
92%

Nem olyan szempontból biztonságosabb, hogy nem hagyod el, hanem olyan szempontból ad biztonságérzetet, hogy lekövethetetlen.


Egyrészt tök kényelmes a kártyázás, másrészt néha ijesztő, hogy 2 perc visszanézni 5 évre visszamenőleg, mikor mire mennyit költöttem.

2022. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!