Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem válaszoln...

Az emberek miért nem válaszolnak a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Bármit kérdezek itt, soha nem kapok választ! Olyan emberek írnak, akik nem is tudják a válaszokat. Írnak bármit, kioktatnak, kötekednek. Mi értelme ennek?


Például: érdeklődtem, hogy egy bizonyos településen, ahol gyógyfürdő van, tud-e valaki ajánlani egy jó magánszállást, ahol elégedett volt a szolgáltatással?


A válaszok: - Miért nem mész hotelbe?

- Annyira béna vagy, hogy nem tudod kiguglizni a szállásokat?

- Miért nem mész oda és megnézed?


Vagy egy másik példa: Kérdeztem, emésztési panaszokra, teltségérzésre, puffadásra, kinek milyen gyógyhatású készítmény vagy gyógytea vált be.


Válaszok: - Nekem is ilyen panaszaim vannak. (Ennyit ír és semmi mást)

- Anyu használt valamit, amikor még élt, az jó volt, de már nem emlékszem, mi volt az.

- Menj el gasztroenterológushoz, ne itt kérdezd.

- Puffadás van nekem is, eléggé idegesítő, kipróbáltam ezt-azt, van ami segít van, ami nem. (Kérdeztem, mi segített? Nem válaszolt...)


Ez csak két példa a sokból. Azt hiszem, feladom.



2022. okt. 30. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Az emberek csak arra tudnak érdemben válaszolni amire tudják a választ.

Ha nem tudja senki, akkor nem fogsz érdemi választ kapni.

2022. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy csak a válaszaik számát akarták növelni a szint lépéshez.

A kötekedés oka lehet az, hogy itt adja ki a frusztrációt.

Ha szakemberhez akar küldeni az mögött jó szándék van. Nem biztos, hogy ami másnak bevállt az neked is jó vagy egyáltalán tanácsos használnod.

A válaszaim tippek csak, mert erre a kérdésre nincs egyetlen konkrét válasz. Lehet, hogy mit minden válasz mögöt egyéni ok van.

2022. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kérdéseimre rendszeresen valaki odaírja, hogy kamu, meg csak kitaláltam. Nem is kapok emiatt egy normális választ sem.
2022. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A második panaszodra: a gasztroenterológus a legmegfelelőbb válasz.

Nem értem, miért zárják ki nagyon sokan az orvost, ha egyszer panaszaik vannak. Sokan eleve úgy kezdik a kérdés alatt - és nem pimfli "fáj a kisujjam" jellegű problémával - hogy "ne ajánljatok orvoshoz fordulást".


De miért...????


Ha egyszer nincs csodaszer, nincs vajákos asszony....

2022. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert joga van mindenkinek azt írni egy kérdés alá, amit jónak lát. Aki azt írta, hogy neki is ilyen panaszai vannak, az azért írt, mert érdekelték volna őt is a válaszok, ha lettek volna. Amúgy fontos dologban én nem írok ki ide kérdést, mert tudom milyen válaszok születnének. Vagy megerősítést, vagy véleményeket szoktam várni inkább. De kaptam már tényleg hasznos választ is. Szóval a kérdéstől is függ, hogy tudnak, vagy akarnak-e válaszolni. Hisz nem vagyunk egyformák, valaki nem fárasztja magát bizonyos kérdésekre való válaszolással, valaki szinte minden kérdéshez hozzáfűz valamit, ami épp eszébe jut róla. Valaki kritizálja a kérdést, van aki félreérti, van aki rosszul tudja, stb.
2022. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan elfelejtik hogy ez egy segítségkérő-nyújtó platform, nem beszélgetésre van. Emiatt elkezdenek ők is panaszkodni (nekem is ez a bajom, nekem is volt ilyen bajom, stb stb) vagy az élettörténetüket megosztani, mintha egy társaságban dobtál volna fel egy témát. A beszólogatók pedig szadista trollok, élvezik ha idegesíthetnek, vagy megbánthatnak.
2022. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

4. én lehet tudom a választ a miért?-edre.


Szóval aki direkt beleírja a kérdésbe hogy ne orvoshoz küldjék a válaszolók hanem más megoldást várna, az simán lehet csak kiesett a tb rendszerből. Elég sok ilyen van mostanra. Esetleg fizeti a tb-t de azonnal kell neki megoldás, akár azért is mert tudja hogy fél éves várólista lenne pl. Esetleg azért, mert amihez segítséget kér ahoz magánrendelés lenne a megoldás, arra pedig nincs pénze, házilag akarná megoldani. Vagy olyan banális ok is lehet, hogy fél / előítéletes az orvosok felé, és azért akarná házilag megoldani. De lehet sok más is.


Amúgy egyetértek, sok esetben tényleg a menjen el szakemberhez, orvoshoz lenne a leginkább helyes válasz. De ha nincs rá lehetősége ilyen olyan okokból, akkor a meglévő dolgokból kell főzzön. És hát ehez próbál itt segítséget találni. Legalábbis szerintem.

2022. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, hogy a panaszommal 20 év alatt voltam több háziorvosnál és gasztroenterológusnál, de nem állapítottak meg semmit! Amit fölírtak, gyógyszereket, semmi nem segített. Szóval, ne küldjön már senki orvoshoz, ebből elegem van!


Viszont volt rá példa, hogy valamilyen panaszaim voltak, nekem vagy a családtagoknak és más emberek akik ugyanolyan panaszoktól szenvedtek, saját tapasztalataik alapján tudtak tanáccsal segíteni.


Csak egy példa: több egészségügyi panaszom volt 5-6 évig, három háziorvost lecseréltem, egyik sem segített. Sőt, az első kettő kinevetett, hipochondernek néztek.

A harmadik háziorvos sem tudta mi a bajom és végül az asszisztense, akinek négy szem közt elmondtam az összes panaszom, azonnal közölte, hogy ezek egyértelműen klimaxos panaszok, nem is érti, hogy nem jöttek rá az orvosok?

Ajánlott egyféle gyógynövényes tablettát.

Ami egyszerűen hihetetlen, ez a tabletta már másfél hónap után megszüntette az összes panaszomat. 5-6 évig tartó szenvedés után végre visszakaptam a régi életemet! És ezt nem orvosnak köszönhetem, hanem az asszisztensének, aki ugyanilyen panaszokat kezelt saját magán. Neki pedig a tablettákat az egyik barátnője ajánlotta, aki varrónő.

2022. okt. 30. 22:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

erre az oldalra már zömében frusztrált átlag proletárok jönnek fel, akiknek nem is céljük a kérdésre válaszolni.


pont ezért járok én is egyre kevesebbet, mert akármilyen kérdést írok ki, megjelenik egy (nem túl okosnak tűnő) idős elkezd megnevelni, miközben még szöveget értelmezni sem tud.

A kedvenvcem az volt, amikor olyanok adtak nyelvtanulási tippeket, akiknek középfokújuk volt max., ja meg azok a félnótások, akik meg akarják mondani, máskor kiírhatok-e kérdést, hogyan fogalmazzak, most azonnal nézzek utána ennek :D bolondok.

2022. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!