Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg sok a bunkó paraszt...

Tényleg sok a bunkó paraszt Kaposváron és környékén?

Figyelt kérdés
Mondjuk Pécshez képest milyenek az emberek.Állítólag valamikor horvátok,meg szerbek telepedtek meg azon somogyba. És hozzájuk haosnló mentalitásúak lettek a leszármazottaik. Nagypofájúak,hirtelenek,hőbölögnek állandóan....
2022. okt. 31. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni, meg kell nézni és tapasztalni.

Egyébként vannak rendes emberek.

2022. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol sok a bunkó, általánosító enber, még a gyak-on is.
2022. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek Kaposváron, itt is születtem. Horvát felmenőkkel is rendelkezem nagyapai ágról.

Hát a nagypofájúság nemtudom mennyire horvát, meg szerb tulajdonság, de én is hajlamos vagyok rá, hirtelennek nem mondanám magam, hőbölögni meg szintén szoktam, ha valami nem úgy van ahogy akarom. De nem hiszem hogy ezek város-specifikus tulajdonságok. Bunkó szintén nem vagyok, de eléggé fel tud húzni, mennyi idiótával találkozom naponta az utcán. Sajnos ebben a városban még mindig pofára mennek a jobb munkahelyek, ha meg nem vagy valakinek a valakije, akkor marad valami gyári fos betanított munka, ami nem fizet túl jól, szóval a pénztelenség miatt is bunkóbbak az itteniek.

2022. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok a cigo
2022. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Gyere el és nézz körbe te magad, mivel személyiség függő.


Engem pl mindig kedvesen fogadnak az emberek kaposváron.


Bunkó/problémás VS jó és rendes ember mindenhol volt, van és lesz is.


Neked kell érezni.


Saját hozzáállásunk is sokat számít mások felé.

Mindegy, hogy a világ mely pontján van az ember.


Az se mindegy ki milyen közegben, melós kollégákkal áldott stb.


Pl gyáras közeg toxikus, mint sok helyen (előttünk a buszmegálló és rossz hallgatni őket, csukom is be ablakot) , de vannak üzletek, ahol van hogy valami aprósággal kedveskedek az illetőknek, mert mindig rendesek, segítőkészek. ^^

Van pár tulaj is, akikkel barátok vagyunk.


Személyiség függő.


Persze volt szerencsém még zaklatókhoz is, de vonzom az embereket, a nem kellemeseket is.


Helytől független, mindenhol ahol voltam. (kis országunkon kívül is)


Ha pécs és kaposvár között kellene dönteni, pécsre szavaznék.

De ez csak egyéni vélemény.


Innen viszont már megvan az elképzelés merre tovább. Ki messze a városból csendes birtokra.

Természetközelibb csenes helyre.


Mit keresel, milyen tényezők, környezet fontos a számodra?

2022. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 titfan válasza:
Az 5., 4., 3., hozzászólóval teljes mértékben egyetértve azt meg kell jegyezni, hogy a nagyon visszás, agresszív és emellett szervilis kaposvári mentalitás nem származási, hanem sokkal inkább történelmi, szociológiai viszonyokból, folyamatokból ered. A Dél-dunántúlon még ma is rengeteg a legalább részben délszláv származású lakosok aránya, ennek szintén történelmi okai vannak, ennek ellenére Kaposvár és Belső-Somogy sokkal inkább "magyar" szigetnek számít e tekintetben, természetesen nem elfeledkezve a sváb, cigány kisebbségről sem, azonban itt talán a magyar származás volt az egyértelmű többség a 18. században is már. Ezek a rendkívül visszataszító viselkedési formák nem erre vezethetőek vissza, nem a származásra.
2023. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!