Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják az amerikai...

Miért utálják az amerikai szokásokat?

Figyelt kérdés

Mármint akinek nem inge...


De sokan pl ebben az időszakban is nyomatják, hogy nincs Halloween itthon, minek öltöznek be, hülye amerikai szokás. Vagy mondjuk köves gyűrűvel megkérni a nő kezét, hiszen a magyar eljegyzés az a család előtti két karikagyűrű egymás ujjára húzása. Témánál maradva nyomi amcsi romkom szokás az esküvőn tett fogadalom tétel. Vagy a Valentin nap.


Megmondom őszintén minden amit felsoroltam nekem kifejezetten tetszik :D Akkor is, ha nem ősmagyar szokás.


2022. nov. 1. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Én nem utálom (bár azonosulni sem tudtam sosem a Halloweennel), de az tény, hogy ezek a szokások egyre népszerűbbbek, míg a hagyományos magyar népszokások, mint pl. a májusfa állítás és a locsolás egyre kevésbé divat.


Mindent átveszünk nyugatról, szokásokat, zenéket, öltözködési divatot, stílusirányzatokat... semmi egyediség nem marad a Kárpát-medencében, minden nyugati másolat lesz.

2022. nov. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

A halloweent pl azért, mert az utóbbi 1-2 évben lett divat. Nehéz megszokni. Szinte minden ünnep a gyerekekről szól már.

Szerencsére a városomban nem öltöznek be, nem mennek csokit tarhálni random házakhoz. Tuti elküldeném őket a jó k anyjukba.

2022. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én mondjuk pesti vagyok pesti szülőkkel, magyar szokásokat sem igazán tartottunk (legalább is ünnepi szokásokat nem) gyerekkoromban, úgyhogy lehet azért tetszenek az amerikai szokások :D
2022. nov. 1. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert sok magyar ember elvből meg van győződve arról, hogy a magyar szokások a legjobbak a világon. Őket szokták beszűkült gondolkodású embereknek hívni.
2022. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

En teljesen multi kulti vagyok, halloween, halaadas, tobb kinai unnep is johet :)


Teljesen hulyenek neznek de en nyitott vagyok az ilyesmikre. Szoval igen nalunk van halloween diszites es halaadaskor is sutok pulykat :)

2022. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A Valentin nap az szerintem leginkább üzleti fogás...A szerelem ünnepe télen.Persze.Mikor az a tavaszhoz,nyárhoz kötődik minden épkézláb hagyományban.
2022. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a kedvencem az, amikor olyanok mondanak kritikát, akik közben a kormánypárti összejöveteleken meg birkameneteken tapsolnak.


A gonosz rossz buta amerikai szokások háttérbe szorítják a szép magyar szokásokat. Na bumm. Közben a saját kormányunk igyekszik teljesen háttérbe szorítani az összes forradalmi ünnepünket és a saját forradalmuknak beállítani azt, lásd 56 ahol 1% megemlékezés 99% propaganda az arány.

2022. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk érdekesek ezek a magyar szokások.


Például a locsolkodás. Tulajdonképpen a mai formájában egy értelmetlen formalitás, hogy nesze itt van olcsó kölni befújlak vele. Hozzá tenném még senkitől nem hallottam, hogy élvezné ezt a szokást vagy örülne neki.


Volt rokonunk aki simán úgy intézte, hogy kirángatta a lányait az udvarra vagy még az ágyban rájuk döntött egy vödör vizet ezzel ébresztve őket. Gondolhatjátok mekkora volt a családi szeretet ezek után.

2022. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Illetve alapból sok magyar szokásra igaz, hogy "sírva vigad a magyar". A halottak napja dologgal mindig úgy voltam, hogy aki kijár a szerettéhez, az menjen ki mindig.


Plusz az emberek többségének amúgy sem szól másról az összes ünnepünk, csak arról hogy örül a munkaszüneti napnak.


A Halloween amúgy messze nem csak a gyerekek kiváltsága, fiatalok, felnőttek is tököt faragnak, jókat buliznak.

2022. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!