Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segítene nektek a helyemben?

Mi segítene nektek a helyemben?

Figyelt kérdés
A jelenlegi környezetemben nagyon rosszul érzem magam, minden nap sírok, úgy érzem mintha börtönben lennék. Beleéltem magam a költözés gondolatába, hogy milyen lesz majd az életem, ha végre kiszabadulok, de nem tudok még évekig elköltözni, és napról napra egyre jobban nyomaszt, pedig muszáj kibírnom még. Hogyan tudnám addig enyhíteni a szenvedésem?
2022. nov. 1. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudsz még elköltözni? Ha azért, mert drágák a lakások, érdemes lehet megfontolni csak egy szoba bérlését. Így persze osztozni kéne a közös helyiségeken és lenne lakótársad (akár több is), de ettől még lehet sokkal jobban éreznéd magad ott, mint most otthon. Én is csináltam pár évig, teljesen élhető. A közös szoba még olcsóbb, de azt annyira nem ajánom, legalább egy szoba jó ha van, ami csak a tiéd és magadra tudod zárni az ajtót.
2022. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy kapok majd ilyen választ, hogy miért nem. Még nem tudom magam önállóan fenttartani, még szakmám sincs, csak tanulok. De nem ez a fontos, ha el tudnék költözni, nem írtam volna ki ezt a kérdést. A kérdés az, hogy amíg nem tudok, addig hogy érezzem magam jobban.
2022. nov. 1. 18:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért ezt írtam (teljes mértékben segítő szándékkal) , mert ha annyira rossz a helyzet, mint írtad, akkor azzal nem nagyon tudsz mit csinálni, gondolom nem rajtad múlik és változtatni se nagyon lehet rajta, csak a költözés fogja megoldani. Így ésszerű inkább az akadályokat leküzdeni és mihamarabb meglépni, még akkor is, ha csak valami kompromisszumos megoldással sikerül.

Addig meg annyit tudsz csinálni, hogy próbáld meg nem magadra venni, ha piszkálnak, zárd ki minél jobban a környezetedet és gondolj arra, hogy ez csak ideiglenes és napról napra közelebb vagy ahhoz, hogy elköltözz és új életet kezdj. Próbáld kerülni a konfliktust, esetleg tartózkodj otthon minél kevesebbet, szinte csak aludni járj haza, addig is nyugtod van. Mivel nem írtad, hogy konkrétan mi a baj, így csak általános dolgokat lehet írni.

2022. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Talán ha leírtad volna mi olyan rossz a jelenlegi környezetedben, akkor valami érdemi választ is kaphatnál.
2022. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivel van a baj. Csak rosszul érzem magam, szorongok, de nem tudom mi a konkrét oka. Máshová tartozom, nincs számomra itt semmi amihez kötődni tudnék. Nincs számomra semmi, amiben megláthatom a szépséget. Nem bánt senki, de nem érzem magam jól. Annyira viszont nem rossz a helyzet, hogy csak a menekülés miatt elvágjam a jövő lehetőségeit, és mégrosszabb legyen az életem. A környezet nem rajtam múlik ez igaz, de ahogy a dolgokat látom az igen. Mivel nem vagyok veszélyben, meg kéne tudnom békélni a környezetemmel.
2022. nov. 1. 19:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Van olyan ember a környezetedben, akivel meg tudod osztani hogy mi újság veled és megért? Gyanítom, hogy ennek a hiánya miatt érzel így.
2022. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lenne olyan, akinek elmondhatnám, de nem szeretném terhelni ezzel. Nem hinném, hogy neki ismerős lenne ez az érzés. Csak elmondani nem segít, amíg nem tudom megváltoztani az érzelmeim, addig nem leszek jobban, hiába beszélek róla.
2022. nov. 1. 19:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt pszichológus. De ha nem akarsz vele mit kezdeni, akkor fedezd fel a környék szépségét: fuss, cangázz, találj hobbit ki magadaak valamit, amivel lekötheted magadat, vagy eltereled a figyelmedet másmerre.
2022. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1-es és 3-as vagyok és jó, hogy kicsit kifejtetted mi a baj, mert így már teljesen mást tanácsolnék. Feltételeztem, hogy azért érzed ennyire rosszul magad a környezetedben és azért szerettél volna te is nagyon költözni, mert minimum lelkileg bántanak, mérgező környezetben élsz. Így nagyon más a helyzet, így én se tanácsolnám, hogy próbálj meg mielőbb elmenni, mert ha jól értem, tulajdonképpen nem is a környezeted a baj, nem tudnál kiemelni semmit, amiért rosszul érzed magad, csak nem jó.

Nem lehet, hogy lelki eredetű a problámád? Depresszió vagy ilyesmi? Ha fent áll a gyanú, akkor jó lenne pszichológushoz fordulni.

Amúgy meg jól látod, valóban a felfogásodon tudsz javítani. Próbálj meg a pozitívumokra is figyelni, keress egy új hobbit, csinálj új dolgokat, mozdítsd ki magad a komfortzónádból és próbálj meg fejlődni. Ha a szemléleteden sikerül változtatni és nem unatkozol, valószínűleg elkezded jobban érezni magadat. Lehet akkor is lesznek dolgok a környezetedben, amiket nem szeretsz és soha nem is fogsz, de elviselhetőbb lesz addig, amíg valóban készen állsz költözni.

2022. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy bántanának, abban sem vagyok biztos, hogy az emberekkel van bajom. Igen így igaz, nem tudok konkrétumot kiemelni, hogy mi az, ami nem jó, és nem értem azt sem, hogy miért vannak bennem ezek az érzések, látszólag semmi nincs, aminek ezeket ki kéne váltania. Azért nem hinném, hogy depressziós vagyok, mert ha kikerülök ebből a környezetből, ha idegen helyen vagyok, ahol távol érzem magam, akkor ezek az érzések megszűnnek és megnyugszom. Ha depressziós lennék függetlenül attól, hogy hol vagyok, rosszul érezném magam. De ez nem így van, mint írtam. Van hobbim, de általánosságban elmondható, hogy nem ezek vannak hatással a hangulatomra, hanem fordítva. Azt írtam, hogy minden nap sírok, és ez igaz is, de többnyire este. Napközben nincs mindig egyformán rossz kedvem, és ha kicsit jobban érzem magam, akkor ezek a hobbik lekötnek, de ha napközben is olyan rossz kedvem van, mint este, akkor semmi nem tud ezen változtatni, hiába csinálok bármit, nem lesz jobb kedvem, nem is tudok rendesen figyelni másra. Ilyenkor úgy érzem, hogy minden kapacitásom lekötik az érzéseim. Ilyenkor várni tudok csak, amíg eljön az este és az álmaim elmossák a szomorúságot.
2022. nov. 1. 20:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!