Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bűntudatom van ha szórakozásra...

Bűntudatom van ha szórakozásra költök?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy külföldön dolgozom. Van pár milliós megtakarításom. Amellett pedig kb 400 ezer arra, hogy jól érezzem magam ha esetleg hazautazom. Viszont félek pénzt költeni.


Nincs odahaza lakásom stb. Ezért bérelni kell, plusz programok,kaja stb. De mindig bűntudatom van, hogy én csak úgy kidobok ennyi pénzt arra hogy otthon vagyok mondjuk 1 hónapot. Még mások folyamatosan güriznek ilyen összegekért. Tudom milyen, mert korábban én is voltam ebben a szituban.


Persze, ugyanúgy dolgozom idekinn is. Szóval nem csak úgy házhoz jön a pénz. Megdolgozom érte, nem is nagyon járok el szórakozni. Ezért pótolnám amikor végre jut idő erre.


Hogyan küzdjem le ezt a bűntudatot? Ti hogyan szórakoznátok ennyi pénzből?


24/L



2022. nov. 3. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Hat ez olyasmi mint egy szabi 🤷 olyankor mindenki kolt.. En itthon is legalabb igy allok penzzel szal nem tartom olyan dolognak ami miatt buntudatot kene erezni.
2022. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
76%
Lehet anno a szüleid voltak veled korlátozóak a pénzzel,bulizással kapcsolatban de nem tudom nem ismerlek.
2022. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Ha sosem szórakozol akkor kiégsz. A saját mentális egészséged megőrzése a kikapcsolódás lényege. Nem kidobott pénz, csak nem kell túlzásba esni vele.
2022. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Tl,dr: Én is rossz nevelésre tippelnék.

Nálunk mindig spórolni kellett, soha semmi drágát nem vehettem magamnak a zsebpénzemből merthogy milyen rosszul esne a szüleimnek, ha el mertem menni szórakozni, akkor apám csesztetett hogy ilyenekre költök pénzt,ahelyett hogy nekik besegítenék, stb. Most ott tartok, hogy képtelen vagyok magamra vagy szórakozásra költeni, mert mindent pazarlásnak élek meg, és szörnyen érzem magam, ha veszek valamit.

2022. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!