Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért lehet, hogy valaki...

Az miért lehet, hogy valaki nem szeret arról beszélni, milyen zenéket hallgat?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Lehet gázokat hallgat vagy egyszerűen semmi közöd hozzá hogy miket hallgat
2022. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Én sem szeretek, de nem tudnám elmondani, hogy pontosan miért.
2022. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert már attól tart, hogy egy újabb okos megmondó ember újra lefikázza a kedvenc zenéit
2022. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Kinek mi köze hozzá.
2022. nov. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem szereti, hogy más beleokoskodjon, megjegyzéseket tegyen rá, vagy nem akar magáról ezzel infókat kiadni. Például én se szeretem, hogy mondjuk munkahelyen megmondom, hogy én a trance zenéket szeretem, és onnantól fogva, folyton nyomják az arcomba, ha kell, ha nem, hogy "Nézd, Juci, ez TRANCE, azt te szereted, neeeeem?" Na ezért nem.
2022. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Mert nem vagyok kíváncsi az azt követő beszólogatásokra, okoskodásra. Japán rockot hallgatok többnyire, és Marilyn Mansont;

Gyááá mi az mán, tuti anime rajongó vagy. Íjá hogynézki az a Manson, nem mondod hogy ilyen pasik teccccenek. Pfujjjj

Tudtad hogy kicsi a f4szuk a japánoknak?

Biztos sátánista vagy!

Ez tuti macskákat öl

2022. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rövidke életem során több okot is megfigyeltem, amiért nem szeret valaki zenéről beszélgetni.


Azt hiszi, ütközik az én ízlésemmel, és nem akar ennek az ütközésnek terepet adni. Tizenévesen mindenem hirdette, hogy tipikus metalhead vagyok, és ezért sokan feltételezték, hogy ha mondjuk ők popot, vagy elektronikus zenét hallgatnak, akkor majd lesz valami bunkó megjegyzésem, vagy nézésem, és erre nem voltak kíváncsiak, ezért inkább terelték a témát. Amúgy nem lett volna.


Úgy érzi ütközik a mainstream értékrenddel, és nem akar magára céltáblát aggatni. Pl egy férfi kollégám egyszer belökte, hogy mennyire imádja a Backstreet Boyst, utána két hétig ezzel cikizték. Ezen még ront, ha ő maga is szégyelli a dolgot.


Sok embernek nem központi kérdés a zene; ha megkérdezik tőlük, szeretnek-e zenét hallgatni, természetesen igen a válasz, de ez inkább passzívan történik, amúgy rádióból, bulikban, ilyesmi. Ha egy zenerajongó ilyenkor ezen keresztül szeretne hozzájuk kapcsolódni, és rákérdez, hogy milyen zenét szeretnek, arra igazából nincs válasz, max az, hogy "ami tetszik" (de nem egyszer hallottam olyat is, hogy ami megy a VIVA-n). Ettől a helyzettől sok ember - érthetően - kínosan érzi magát, mintha ő lenne béna, aki szereti a zenét, de nem is ismeri a zenét, ezért inkább skippelik a témát, ha tehetik.

2022. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rövid válasz hogy cikiznék, szégyelli valamiért, nem akarja megosztani. Ezt bőven kifejtették előttem.


Még ok lehet hogy furán néznek rá. Én 2 különböző műfajt szeretek, és vannak akik nem tudják elképzelni hogy hogy tudok azonosulni velük. Vagy ha van egy sztereotipikus kinézete a műfaj hallgatóinak ( pl: metal) és nem néz ki úgy, akkor ezt is szóvá tehetik. Negatív jelentéssel vagy meglepődöttség miatt.


A barátaimnak én sem mutogatom mit hallgatok mert tudom hogy nem szeretik, durva hangzású nekik stb.

2022. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Érdekes, hogy a zene ilyen szubkultúrákat teremt, de más művészeti alkotásokon nem veszekednek ennyire az emberek.


"és onnantól fogva, folyton nyomják az arcomba, ha kell, ha nem, hogy "Nézd, Juci, ez TRANCE, azt te szereted, neeeeem?" "


Jaj, ezt nagyon ismerem. Nem zenével, de ha valamiről tudják, hogy tetszik neked, úton-útfélen mutogatják, mintha más nem is érdekelne.


Köszi a válaszokat.

2022. nov. 7. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Bennem is ilyenkor az van, hogy "de jó, megint jönnek majd a megjegyzések a kedvenceimet illetően!".

Kpop-on, nightcore-on, keményebb rock-on nőttem fel, még mielőtt az első mainstream lett volna, és vagy nem tudták miről beszélek, vagy jöttek a rosszindulatú beszólások, r@sszista odaszurkálások azt a műfajt illetően. És már nincs is kedvem hasonló dolgokat végighallgatni, úgy őszintén szólva.

2022. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!