Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy békélhetnék meg a világgal?

Hogy békélhetnék meg a világgal?

Figyelt kérdés

Egyszerűen egyre jobban azt érzem hogy minél többet élek, annál jobban utálom az emberiséget. 20 éves vagyok, szóval rég túl vagyok azon hogy ez egy kamaszkori érzelmi hullámvasút legyen. Elég keserű az életem és elismerem hogy emiatt vagyok ennyire magamnak való. Én próbáltam változni, pszichológussal is de egyszerűen nem segít. Ha tehetném és létezne ilyen akkor atomjaira tépnék minden embert és minden emberhez köthető dolgot is. Mintha nem is létezett volna soha az ember.


Sokszor mikor van a mozikban egy film és pl. nekem tetszik, de másoknak nem (ezt még el is fogadom) és mindenféle sz@rnak lehordják szinte személyes támadásnak élem meg. De ez bármi másra is igaz lehet, nem csak a filmekre. És tudom hogy mindenkinek meg van a joga a saját véleményére, elismerem hogy ez a normális és nekem kéne tudni elfogadnom ezt.


És akkor itt vannak az olyan dolgok hogy utáljuk egymást a bőrszín, nem, hovatartozás, szexualitás, politikai hovatartozás, ízlés (akármilyen témában) és még egy csomó felesleges dolog miatt.


Ráadásul csak azt látom hogy mi emberek csak ártani tudunk egymásnak, a természetnek, mindennek is.


A szívem tele van gyűlölettel és képtelennek érzem magamat arra hogy örülni tudjak a jó dolgoknak, mert valahogy azt érzem hogy ezek a jó dolgok amik vannak alul maradnak a rosszakkal szemben. Teljesen elzártam már magamat a társadalomtól, nincsen senkim a családon kívül, de már a családommal is csak beszélő viszonyban vagyok kokrétan.


Egyszerre érzem azt hogy magányos vagyok, de még sem akarok senkit se magam mellé mert utálatot érzek az iránt hogy én megosszam az egész életemet valakivel.


Kérek szépen mindenkit hogy ne kövezzetek meg. Nagyon jól tudom hogy csúnya dolgokat írtam le, valamint azzal is tisztában vagyok hogy velem van a baj. Egyszerűen nem tudom hogy hogy élhetnék egy olyan világban aminek szinte minden részét utálom (szószerint).



2022. nov. 11. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Én is így vagyok, és nem akarok megbékélni vele, legalábbis olyan formában nem, hogy megszeressem az embereket. Mert a döntő többségük nem érdemel sem szeretet, sem megbocsátást, csak lassú, kínzó halált. Örömmel nézem végig ahogy most fázva és éhezve belepusztulnak a saját mocskukba, amit ők hoztak létre. És még most is, ahogy haldoklik a világ, nem képesek empátiára! Nem érdekli őket a Föld ami élteti őket, ócsárolják és bántják a többi embert ahogy csak tudják. Gusztustalan és szánalmas.
2022. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 23 éves hajléktalan vagyok és én sem tudok megbékélni a világgal. Nem tudom elfogadni, hogy dolgozni kell az életben maradáshoz ezért anyám kitett. Nem tudom elfogadni a világ működését és az emberek megvetését.
2022. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj a világ már nagyon régóta nem egy szép vagy boldog hely. Szomorú de, ha mindent összegzünk akkor sokkal több ember boldogtalan, mint amennyi ember boldog. A legtöbbet kell kihozni belőle, mert csak egy életünk van.



#2


Hajléktalan vagy? Hol vagy akkor?

2022. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 2-es vagyok. Pesten járkálok össze-vissza, fogok netet ahol találok. Még csak 2 hete vagyok az, úgyhogy még nem tudtam magam rávenni az éjszakai kinti alvásra, ezért éjjel fent vagyok, nappal meg pihenek.
2022. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Ne aludj kint hallod, megfagysz... Nem szabad :(


Iylen időben már nagyon veszélyes kint aludni vagy kint lenni.

2022. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Isti22 ***** válasza:
60%
csak magányos vagy, saját világodban élsz, ezért vagy rugalmatlan és intoleráns.
2022. nov. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Én be nem megyek szállóra. Inkább megfagyok mint hogy emberek között legyek vagy dolgozzak. Nekem már úgy is mindegy, legalább megszabadulok a szenvedéstől.
2022. nov. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt megértem, hogy szállóra nem szeretnél.. mert rossz hely lehet. Ilyenkor néha kicsit ráeszmélek, hogy másnak mennyire rossz lehet és én meg néha sírok, pedig van hol laknom és van munkám is. Remélem jobbra fordul majd a sorod.
2022. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jobbra fordulna, ha fejet hajtanék a társadalom és az anyatermészet megtörhetetlen törvényei előtt. De nem akarok.
2022. nov. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!