Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen típusú tollal tudsz...

Milyen típusú tollal tudsz kényelmesen írni balkezesen?

Figyelt kérdés
A fiamnak keresem a megfelelő tollat. Tudnátok valamilyen bevált márkát írni?

2022. nov. 18. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Olyan tollat keress a boltban, amiben gyorsan száradó tinta van, azzal nem fogja elmaszatolni amit ír. Ilyen tollat bármelyik papírboltban lehet kapni, egyáltalán nem drága.


Ha az a gond, hogy nem látja a kezétől amit ír, lehet kapni eltolt hegyű tollat, ennek kicsit görbített a nyak része. Ilyenek is vannak a papírboltban.


Balkezes hegyezőt, ollót, vonalzót, órát, stb. viszont szinte csak "balkezes" boltokban fogsz tudni venni, vagy esetleg netről rendelni.

Bár ezek használatát a legtöbb balkezes gyerek megtanulja jobb kézzel használni.

2022. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj leginkább, hogy a toll úgy fog a kezében, mint amikor ki akar fogyni. Inkább karcol, mint ír. A ceruzával nem volt gond.
2022. nov. 18. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én bal kezesként a legolcsóbb Ico Signetta tollal is elégedett vagyok. Főleg az a fontos, hogy ne kenődjön el és ez nem szokott. Volt már drága tollam, amitől meg tiszta tollas lett a kezem meg a papíron is elkenődött.
2022. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon többféle tollakkal kapcsolatos problémát is kiveséznek, és szerintem nagyon jó tippeket adnak. Hátha nektek is segítség lesz:

[link]

2022. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanolyannal tollakkal írtam mindig is, mint a jobbkezesek, csak idővel majd megtanulja magasabban tartani a kezét, hogy ne maszatolja el, amit ír :)
2022. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Balkezesként irkáltam végig az eddig leélt 54 életévemet és nem éreztem problémásnak a bal kézzel írást, - meglepődtem, hogy problémát okozhat a balkezeseknek valamilyen szinten is a kézzel írás. -Nem hibáztatok senkit, semmiért, - egyszerűen csak meglepődtem!

Aztán ahogy agyaltam ezen, akkor jöttem rá, hogy a saját adottságom miatt nem vettem észre az itt leírt problémákat!

A csuklóm ugyanis olyan szinten hajlékony, hogy a hüvelyk ujjammal meg tudom érinteni az alkaromat, - ha a másikkal kezemmel oda nyomom a hüvelykujjat - és éppen ezért teljesen más szögben kezelem a tollat a megfogás után, mint egy átlag balkezes.

De hogy tegyek valami "pluszt" is a válaszhoz:

befolyásolja az írást az íróeszköz vastagsága is!

Próbáljátok ki, hogy amikor gyorsan szeretnétek írni, teljesen másként viselkedik, rövidebb-hosszabb idő alatt fárad el a kéz huzamosabb időn keresztüli írást követően.

Szerintem a leginkább fárasztó a kéznek az, ha egy vékony tollbetéttel ír az ember (gyorsan). Aztán jönnek a Signetta szintű tollak, majd a normál, átlagos és az egyre vastagabb tollak. Azt nem kísérleteztem ki, hogy melyik az a vastagság, amelyen túl már visszafelé dolgozik a körülmény, de ez is egy hasznos megfigyelés - szerintem.

Amikor nincs időzavarban emiatt az ember, akkor nincs semmi jelentősége ennek az egésznek, de amikor (pl.) kifog az ember egy nem kifejezetten empatikus tanárt és az nekiáll diktálni, akkor hálálhatja meg ennek a körülménynek az ismerete magát.

2022. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ma már nincsenek is folyós tollak

Bármelyik jó

Az ujjait biztosan befogja majd valamennyire, nekem 18 évig befogta minden nap a suliban de annyi bajom legyen

A papíron nem mosodott el

2023. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként egy balkezes sosem fogja tudni olyan “szépen” fogni a tollat mint egy jobbkezes mert nekünk tolni kell és nem húzni, előbbi sokkal nehezebb

De ezzel nincs semmi gond, ha megnézed Prince William meg Angelina J sem fogja szépen a tollat, de ez az írást nem minősíti

2023. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem igaz, én pl balkezesként szépen fogom a tollat, de sok jobbkezes rosszul tartja. Attól függ, hogy rögzült be az iskolában a és a tanító mennyire tanította jól meg a helyes kéztartást.
2023. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Balkezeskent fizikai képtelenség úgy fogni a tollat ahogy azt a legszebbnek gondoljak jobbkezesek esetében

Képtelenség úgy bal kézzel írni

2023. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!