Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 104 vagy 112 kell hívni? Ha...

104 vagy 112 kell hívni? Ha mentőt akarok hivni? Hol veszik ezt fel? Budapesten? Mert én Jászberényben lakom. Szolnok megyében.

Figyelt kérdés
2022. nov. 18. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Bármelyiket lehet hívni. 112 a központi szám. Call centerben veszik fel, teljesen mindegy, hogy hol vagy, a legközelebbi mentő fog menni, olyan hamar, amilyen hamar csak tud.


112 !

2022. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha mentőt akarsz hívni, akkor 104. És egy környező központban fogják felvenni, de igazából mindegy hol van a dispatcer, a mentés mindig a közeli állomásrl fog történni.


Deeee a 112 is mindig mindenre jó. Mármint ha mentő-rendőr-tűzoltó kell, fán ragadt papucs esetén ne hívd őket:D És akkor ők bekapcsolják az illetékeseket.

2022. nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%
Mindegy, melyiket hívod, mindkettő Szombathelyen vagy Miskolcon fog kicsöngeni, onnan irányítanak majd tovább.
2022. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Az en tapasztalatom, hogy mostmár ha a 104-et hivod, akkor is atkapcsolnak a 112 központba. A segélyhivo kp fog átirányítani a megfelelo helyre (mentoszolgalathoz pl). Szombathelyen biztos van egy ilyen, de gondolom még máshol is. De ez a segîtségkérés szempontjából lényegtelen. A 112 pedig át fog
2022. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 112 kezdetben nem működött normálisan, de most már igen, úgy tudom.

Külföldi mintára vezették be, ahol az már jól bevált.

A régi számok is élnek ma is.

A mentősök azért berzenkedtek ellene eleinte, mert a gyakorlott ügyeletesük szinte már az első szavaknál tudta, mit kell indítani. A kocsi már úton lehetett, miközben még beszélt.

Filmekben lehet látni ilyent, és hogy az operátor egy döntésfán halad végig, a válaszok függvényében.

Az összevonásnak a legfőbb oka az, hogy több szolgálatot is tudnak egyszerre indítani.

Lehet, a mentőt hívod, de kellene tűzoltó és rendőr is. Nem kell neked ezt kitalálnod, és ezeket is hívnod. A mentős operátort sem köti le, hogy ő lépjen kapcsolatba a többiekkel, hanem egy egységes riasztórendszeren történhet meg.

2022. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
112-t kell hívni, nekem orvos rokonom mondta.
2022. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
112, én is így tudom.
2022. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!