Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A németek között tényleg...

A németek között tényleg nincs annyi szakmunkás, mint itthon? Undorodnak a szakmunkától?

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
De van
2022. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Sok török meg más migráns tölt be szakmunkás pozíciót.
2022. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Milyen kérdés már ez?

A német mármint az eredeti német lakosság rohamosan öregszik tehát sokkal több az öreg mint a fiatal tehát a faliatal nincs rákényszerülve, hogy szakmunkás legyen. Bőven talál munkát más vonzóbb szakmában. Akit meg eleve érdekel a dolog miért ne csinálhatná annak ellenére, hogy német?

Semmi összefüggés, nincs köze az undorhoz de minek csinálná a német ha megcsinálja egy bevándorló is fele annyi pénzért?

Egyébként meg nálunk hasonló van kialakulóban. Nálunk sincs elég szakmunkás nagyon nagy a hiány.

Ki tanul már kőművesnek a mai világban Magyarországon?

A cigányok meg az aljanép.

2022. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
A szakmunkától nem undorodni kell, hanem megcsinálni. Ott is ugyanolyan az élet, nélkülözhetetlen a szakmunka egy társadalomban.
2022. nov. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne tegyetek úgy, mintha ez nem így lenne. Angoloknál miért van sofőrhiány? Mert a nagyképű nyugat-európainak derogál az ilyen munka. Most tökmindegy, hogy angol, német, holland stb.
2022. nov. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Anyukám állomásokat takarít Németországban.

80%ban ekte Nemet munkatársai vannak. Fiatal, öreg egyaránt.

Anyukám is sokszor rácsodálkozott hogy mit keresnek németek ott ahol ő van, miért takarítanak vasútállomásokat.

De az az igazság hogy a fizikai munkát jobban megfizetik.

Az egyik középkorú nővel beszélgetett anyum aki elmondta hogy előtte irodában dolgozott 8 órában , 1800 euró körül keresett

Anyámék a takarítással 2000-2200 euró körül keresnek. Szinten 8 órában és ebből kB 5 óra az aktív munka.

2022. nov. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3 Kérlek, magyarázd meg, hogy az aljanépet, hogy érted? Mert sok burkoló, kőműves vállalkozó van, aki jól él. És még okos is.
2022. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7#

Nem is a mai szakmunkasokról beszélek akik már 20-30 éve csinálják amit csinálnak. A mai fiatalokról beszelek pl már az én iskolás generációmra is igaz volt hogy az ment szakmunkásnak aki hülye volt tanulni meg lusta.

Persze nem alltalánosítani akarok de látom kik járnak manapság szakmunkás képzőbe.

2022. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Ebben igazad van, hogy a 99% hülye. Én burkolónak tanulok. Én vagyok a legjobb tanuló az osztályból. Kivéve matekból. Matek 3(sajnos:(, a többi 4-5. Németet, angolt tanulok magamtól. A tanárok csodálkoznak, hogy miért ide jelentkeztem. Legfőképpen a diszlexiám miatt. Meg jól lehet vele keresni, szeretek szépet alkotni. Gondolkozok még másik szakmán.
2022. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*Gondolkodok.
2022. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!