Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem furcsa, hogy gyakran...

Nem furcsa, hogy gyakran nosztalgiával gondolok olyan pillanatokra, időszakokra, mikor rosszul éreztem magam, magányos vagy szomorú voltam?

Figyelt kérdés

Mi lehet ennek az oka? A rosszat nem inkább elfelejteni igyekszik általában az ember?

Más is szokott ilyet tapasztalni?



2022. nov. 21. 00:21
 1/4 Darius- ***** válasza:
93%
Ha elveszitettem valakit arra visszagondolok. Tehat fugg attol mennyire rossz az a dolog. Egy jelentéktelen osszetuzés nem foglalkoztat a jovoben.
2022. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekem is szokott lenni, elég gyakran. Nekem az a meglátásom, hogy nem is igazán a pillanat az, ami jó és szép, hanem utána a nosztalgiázás, meg mikor másoknak mesélem. Pl a tavalyi osztálykirándulásunkat átélni siralmas volt, a késő májusi napban gyalogoltunk vagy 15 km-t, a bozótos szúrt, megdöglöttünk a melegtől, én napszúrást kaptam, a többiek hála istennek nem. Viszont utána tök jó volt mesélni a szüleimnek meg a barátaimnak, hogy mit állatkodtak a többiek, meg miket láttunk, és örömmel gondolok vissza ezekre a pillanatokra. Szerintem ez azért van mert utólag már elfelejtjük, vagy ignoráljuk a kellemetlen tényezőket, és csak a szép marad meg.
2022. nov. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem erre mondjak, hogy az idő megszepiti az emlekeket .


Nekem pl nagyon rossz gyerekkorom volt, mégis így felnotten total ki tudom belőle ragadni a jó pillanatokat és újra gyerek lennek .


Vagy ott van nagymamám, régen nem kedveltem, de mióta meghalt, egyre inkább csak a jóra emlékszem . ( pedig volt, hogy részegen palcaval vert, mert be akartam menni a szobába…) , szóval , tényleg bármi szép tud lenni az idővel, máshogy kezded látni. Én pl a szép emlekeket részesítem előnyben és az elmem elnyomja a rossz emlekeket . Ez talán túlélő mechanizmus, de működik .

2022. nov. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is előfordul, mostanában különösen sokszor.

Bennem azért van ilyenkor nosztalgia, mert akkor nagyon mélyen voltam, és jó visszanézni, hogy már azon is túlvagyok, azt is leküzdöttem és most hol vagyok, azokhoz az időkhöz képest. Egyféle löketet ad.

2022. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!