Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire vezethető vissza, ha...

Mire vezethető vissza, ha valakinek hosszabb terjedelemben a kézírása úgy néz ki, mintha minimum három-négy különböző ember írta volna?

Figyelt kérdés

Van egy szaktársam, akivel szoktunk jegyzeteket cserélgetni, és nála figyeltem meg ezt.

Helyenként van egy szimpla, esztétikus, jól olvasható, kerek betűkkel írt rész, kb úgy néz ki, mint ahogy általános iskola alsóban a tanító ír, amikor írni tanítja a gyerekeket.

Aztán van ennek a ronda változata, a kerek betűk itt-ott torzak, szó végén már csak a kontextusból tudni, hogy mi lehet az utolsó 1-3 betű, a kis s hol nyomtatott, hol írott, ha kettő van egymás mellett, akkor az első nyomtatott, a második már írott.

Akkor van neki ilyen vékony, nem kerek, inkább picit felfelé hosszítot betűs írása (pl az O nem egy körnek, hanem egy elipszisnek néz ki, ilyen 0-hoz hasonló, csak jobban összenyomva), az s itt is változó, de már a k (kicsi és nagy is) is hol írott, hol nyomtatott.

Meg ennek van egy jobbra dőlt verziója.

Az illető két kezes, és ezeket a jobb kezével írta. Van még egy "betűtípusa" bal kézzel, de az inkább olyan, mintha egy csúnyán író harmadikosé lenne, aki még szabályosan írja a betűket, de nem esztétikusan. Illetve csak sérülés eseten ír bal kézzel.


2022. nov. 25. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Nekem akkor van ilyen ha írás közben néha sietek, néha meg nem. :D
2022. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Erre én is gondoltam, de azokban a jegyzeteiben is ilyen, ahol lassan beszél a tanár, meg percekre megakad, és nézi, hogy mit írjon a táblára. :D Meg akkor lenne egy betűtípus, meg annak a ronda verziója, vagy a ronda verziónak a fokozatai. Ha a jobbkezes írását nézem, akkor az első kettőre mondanám, hogy mondjuk azt, hogy ez a kettő ugyanaz, csak az egyik a sietős, mert a második az, amit a lassan jegyzetelhető órás jegyzetében nem látom soha.
2022. nov. 25. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Semmire.

Egy bűnöző kézírását, aki mindennel seftel mindenkit atver csal lop hazudik, egy hivatalos grafologus úgy elemezte ki hogy egy rendes becsületes ember írása.

2022. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!