Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor valaki tényszerűen...

Amikor valaki tényszerűen válaszol azt miért pontozzák le itt az oldalon?

Figyelt kérdés

Amikor a kérdező a kérdésére kap egy konkrét és egzakt választ ami megoldás a problémára azt is mínuszolják vagy amikor valaki megkérdezi, hogy "nektek otthon hogy van ez és az?", erre válaszolnak de valaki azt is lepontozza. Ezt nem értem, hát miért ne lehetnénk eltérőek?

Más eset, amikor valaki véleményt ír és az nem feltétlen népszerű, de amikor valaki azt írja, hogy "nekem a continental téli gumi vált be", az rejtély, hogy valakinek miért fáj, semmi rosszat nem írt (csak példa).


Miért viselkednek így itt? Frusztráció?



2022. nov. 27. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Vannak akik csak azért járnak ide, hogy lepontozzanak. Vannak oyanok is, akik fizikailag képtelenek az övéktől eltérő véleményt tolerálni. Ha a kék a kedvenc színük, neked meg a zöld, akkor rohadj meg, nincs ízlésed, fuj már. Sarkosított példa, de nagyjából ez zajlik le az oldalon elég gyakran. Nem tudom, hogy ez miért alakul ki az emberekben. Talán úgy nőttek fel, hogy mindig az volt, amit ők akartak, majd elvettek egy mimóza, önbizalomhiányos, gátlásos embert, aki nem mer nekik ellent mondani, ezért megszokták hogy mindig nekik van igazuk. Zárójeles megjegyzés: az én személyes kedvencem, mikor egy jelenségre kérdez rá valaki, aminek van tudományos háttere. Leírom ezt a tudományos hátteret, és linkelek kutatásokat, meg tanulmányaikat amik megerősítik. Majd valaki leírja, hogy "rendben ez a te véleményed, tartsd tiszteletben az enyémet is léccike" Olyankor mindig el akarom ordítani magam, hogy a tudomány nem vélemény b*szod.
2022. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert megsérti az érzéseiket.

Ami a gyakorlatban nem egyezik a hitükkel,az rosszindulatú hazugság.

Az összes válaszom mindig le van pontozva,de nem érdekel.

Valaki legalább leírta.

Igazolást keresnek.

2022. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

A legtöbb kérdező (?) megerősítést, biztatást vár.

(tehát álkérdést ír ki)

A legtöbb válaszoló szerint csak a saját véleménye

a jó. Tehát ha nem egyezik a vélemény, nincs megerősítés:

megy a negatív értékelés.

2022. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

*még valami

"Frusztráció?" az, így próbálják kompenzálni

saját kicsinyességüket.

2022. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
"nekem a continental téli gumi vált be", ..... Szerintem meg csak a Dunlop az egyedül használhato, te meg Continentalt emlegetsz. Megtéveszted a kérdezöt, meg aki olvassa. Naná, hogy lepontozlak! Mert én jo fej vagyok!!:-) (csak példa)!! (Csak annyi, hogy ne láss minden mögé mindig rossz szándékot, bár abbol is van elég.)
2022. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is megfigyeltem.
2022. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Mint a szavazathoz,ehhez is kellene egy vizsgálat.

Nem kellene csak azért élethez való jogot adni,és dolgokba beleszólási jogot,mert valaki megszületik.

Mert ha az anyja egy kecske,és 2 apja van,akkor szoktak előjönni a gyakoris válaszok a javából.

Például amit én megfigyeltem,hogy a jó válasz az,ami megegyezik az előtte lévő birka válaszával.

Már akkor is le van pontozva a következő,ha ugyanaz de picit mégis eltér az előtte lévőt nézve.

Hozzátett valamit,ugyanaz de elfelejtette még mondani hogy pont vagy kérdőjel.

Mindegy.

Ez már reflex.

A sok idióta nem fogja fel,hogy nem lehet úgy megszólalni,hogy legalább 1-et az 1000-ből ne sérts meg.

Mindenkinek szabad mindent,tehát senkinek sem szabad vagy mindenkinek szabad megsértődnie,és minősítenie a másikat?

Ha mindent szabad,megsértődni is.

De akkor annak van igaza,akit jobban sért amit mondasz?

Ennek semmi értelme.

Ilyenkor mindig terelik a szót,hogy majd más kommentelő eldönti hogy ki normális és ki nem,és számokkal "nyernek".

Logikával kéne kezdeni,utána azok okozhatnának érzelmeket.

De ők az utóbbival kezdenek.

A magyar társadalmat megölte a rossz rendszer,a sok külföldi propaganda,a sok média.

2022. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az aktuális hangulat, rosszkedv, intolerancia is részben felelőssé tehető sokaknál. Rossz napja van és feszült, elolvas egy választ ami egyébként helyes lenne, de meglát benne egyetlen elírást vagy félreérthető dolgot, és máris pontozza le idegből.

Sokszor ilyen semmiségekből is indul itt gyakorin a kötekedés és vitázás, ezt a gondolatot fűztem tovább a lepontozás felé is.

A másik dolog pedig a jó öreg kicsinyesség és rosszindulat, ahogy a többiek is írják. Sajnos egyre gyakoribb az utóbbi időben.

2022. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek a lepontozás ad örömet; pár hónapja volt is egy tag, akinek valami -150 pontja lett a szavazások miatt :D És bent volt ennek a kategóriának a top10-esében.

Egyszerűen nem értenek egyet azzal, amit írsz, és inkább löknek egy pirosat, mert nem egyezik a két vélemény és nem tudja elfogadni, hogy az övétől eltérő a másiké.

Ma például egész aktív voltam és 15+ választ írtam, ebből csak egy van maxon, pedig semmi trollkodás nem volt, vagy témától eltérés. Szimplán csak van pár tag, aki végigmegy kérdéseken és lepontoz mindenkit. Kivétel nélkül. Mert neki ez nagy örömforrás. Bár én már kaptam meg azt is, hogy reflexből szavaz le, mert idegesíti az 5 pipa. Most ilyen taggal mit lehet tenni? :D

2022. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!