Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor újraolvasol egy könyvet...

Amikor újraolvasol egy könyvet, mennyire emlékszel régről?

Figyelt kérdés

Sok az új dolog, amire nem is emlékeztél?

Mennyire éled meg másképp a könyvet? Az eseményeket?

Mennyivel látod jobban a szereplők helyzetét?

Mennyivel csinálnád másképp a helyükben?


2022. nov. 28. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Regényt sosem olvasnék újra.


Mást igen, de a kérdésed alapján nem azokra vagy kíváncsi.

2022. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maximum 5 évig emlékszem a teljes történetre, 5 év után már kiesnek elég nagy részletek. Volt hogy újra olvastam jó pár éve nem látott könyvet és majdnem mindenre emlékeztem csak a végére nem, így újra elég nagy meglepetést okozott :D...


Én sose gondolok abba bele, hogy mit csinálnék másképp, mert akkor az egy másik történet lenne. Egy elbeszélés, ennyi.

2022. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kiesnek részletek, de mivel a fő vonal nagyjából megvan, ezért könnyebb lesz összefüggéseket észrevenni, utalásokat, amik később válnak fontossá, jobban átlátható lesz a történet.
2022. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami nagyon tetszik arra sokáig emlékszem.

2016ban olvastam egy könyvet, és most az év közepén olvastam újra.

Szinten mindenre emlékeztem.

Akkoris nagyon tetszett, de most évekkel később, sok sok tapasztalattal a hátam mögött teljesen más volt elolvasni. Más szemszögből néztem az egész történetet

Jobban bele tudtam élni magam.

2022. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon riktán olvasok újra könyvet. Talán egyedül a Hobbit és a Gyűrűk Ura volt amit fenntartások nélkül újraolvastam, annak ellenére is, hogy amúgy nagyjából 10-15 évig memóriában maradnak a történések. Az apróságok nyilván könnyen fakulnak, de itt tényleg a nagyon apró részletekről van szó, amit sokszor az sem vesz észre aki épp aktuálisan olvassa a könyvet:D


Persze az sem mindegy miről van szó. Ez a fenti azokra vonatkozik, amik tényleg érdekelnek, fókuszban vannak. Vannak történetek amiket csakúgyba elolvasok, pl hangoskönyv formájában munka közben, na, azokból jóval kevesebb marad meg. Legalábbis utólagos felidézésre. De ha már újra belekezdek, akkor visszatér az egész és általában ilyenkor abba is hagyom, mert "áh, ezt már olvastam" még ha a címét már el is felejtettem:D

2022. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam is csak ritkán esik meg, hogy újraolvasok valamit. A főbb cselekményszálra emlékezni szoktam, a részletekre viszont már (jóval) kevésbé. Azonban, ha olyan történetről van szó, ami anno nagyon megtetszett, valamilyen pozitív oknál fogva kiemelkedő volt, akkor már az apróságokra is sokkal jobban emlékszem.


Nemrég mégis újra elővettem egyet, amolyan nosztalgiázás okán, és bár elsőre is összeraktam az apróbb utalásokat is, második olvasásra még tisztábban kirajzolódtak dolgok, és nagyobb hangsúlyt is kaptak akkor. Meg volt pár olyan pillanat is, hogy " hűha, még erre a részletre is odafigyelt az író!:D ". Illetve a szereplők indítékát is jobban át tudom akkor már érezni, vagy minimum jobban megérteni.

2023. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!