Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg velem van a baj, ha...

Tényleg velem van a baj, ha szerintem egy gyerek ugyanannyit ér, mint egy felnőtt?

Figyelt kérdés
Az ég világon semmi különbség nincs köztük, azon kívül, hogy más időpontban jöttek a világra. A gyerekek nem kis angyalok, hanem fiatal emberek, ugyanúgy vannak jó és rossz tulajdonságaik (sőt, a gyerekek sokszor gonoszabbak és kegyetlenebbek, mert nem fogják fel a tetteik súlyát). Szóval ha valaki megöl egy felnőttet, az ugyanolyan rossz mintha egy gyereket gyilkolt volna meg. Azt is gusztustalannak tartom, hogy ha van Józsi, aki a kisfiával koldul, és van Péter, aki egymagában, akkor Józsi nap végére kőgazdag lesz, Peti meg éhen hal. Mert egy gyereknek mindenki eladná a veséjét is, hogy jaj a kis drága legyen meg neki mindene, közben mindenki más megdögölhet. Mégis, minden alkalommal mikor megpróbálom ezt elmagyarázni valakinek, le vagyok hurrogva, hogy hogy mondhatok ilyet, a gyerek szent és sérthetetlen, ezerszer többet ér, mint egy felnőtt.

2022. nov. 29. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
A koldulási példa azért nem jó, mert egy gyerek nem tehet arról, hogy oda juttot. Teljesen ki van szolgáltatni a szüleinek, s 18 éves kora előtt jóformán semmit se tehet a beleegyezésük nélkül, ha még tudna, akkor se.
2022. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt ösztönös, hogy a legtöbb ember a gyereket jobban sajnálja, jobban védené. Ez a fajfenntartási ösztön része.

Másrészt a logikus oldala, hogy a gyerek általában nem tehet a hátrányos helyzetéről. Pl. koldulás: az emberben felmerül, hogy a kolduló férfi magának okozta, hogy az utcára került és nélkülözik, és sokszor ennek van is valóságalapja. A gyerek viszont garantáltan nem tehet róla, max a szülője. Ezért jobban sajnáljuk.

Az, hogy a gyereknek is van jó meg rossz tulajdonsága, az nem teljesen értem, hogy jön ide. Egyrészt a személyiség sem kiforrott még elég sokáig, és ahogy írod is, nem látják be a tetteik súlyát, mert még nem képesek felmérni.

Egyébként szerintem olyan véleményed lesz a dolgokról, amilyet akarsz. De nyilván le fognak hurrogni, mert a társadalom ilyen: aki nem az árral úszik, azt kivetik maguk közül.

Az én véleményem is eltér az átlagtól sok mindenben, a gyerekek helyzetével kapcsolatban is, de nem szoktam megosztani, mert sok esetben azt veszem észre, hogy az átlag, kevésbé kritikus, saját véleményre nem hajlamos emberekben eleve van egy "blokk", ha olyan témáról beszélsz, ami feszegeti a jelenlegi társadalmi normákat. Egyszerűen nem tudják/nem akarják átgondolni az érveidet, csak átugranak rajta. Úgyhogy inkább én nem szoktam belemenni. Névtelen oldalon az ilyesmi meg amúgy is csak a lepontozókat csalogatja ide.

2022. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
Dehogy veled van a baj, hanem a világgal, akik fordítva látják ezt a dolgot.
2022. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekek még a mesében hisznek és a télapoban. És szomorú ha tul korán rá kell jönniük arra, milyen kemény is tud lenni az élet. Ők még azzal nem tudnak megkuzdeni, kiszolgáltatottak es csak felnottek miatt kemény nekik az élet. Nem érdemlik meg mert nem maguknak csinálták.
2022. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, általánosítasz, az a baj.

Van amikor a gyerek tényleg fontosabb, "értékesebb", ahogy előttem már írták, de éppen így van amikor a gyerek "kevesebb". Először azt hittem pont erről kérdezel majd, hogy egy gyereknek miért van kevesebb joga valamiben.

Van különbség a gyerek és felnőtt között. A gyerek még nem dönthet mindenben önállóan, nem tud úgy élni ahogy ő szeretné. A felnőtt felelős érte. A felnőtt pedig védi, hogy legyen lehetősége neki is felnőtté válnia.

Mindig az adott esetet kell nézni, akkor tudsz pontosan érvelni. Lehet hogy akkor igazad van és meg is értenék, csak így általánosan kimondva nem, mert úgy tényleg nem igaz.

2022. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5 Azért írtam így, mert nem konkrét helyzetekre vonatkozik az, amit mondok. Tehát nem az a kérdés, hogy a kolduló gyereknek miért adunk többet, mint a felnőttnek, azt csak példának hoztam. A kérdés arra vonatkozik, hogy az emberek alapból többre tartják a gyerekeket. Minden tekintetben. Le is írtam miért (legalábbis azokat az érveket, amiket eddig kaptam): mert ő még ártatlan, kicsi angyalka, aki a légynek sem tudna ártani. Ezért írtam, hogy ez nem igaz, nekik is ugyanúgy vannak rossz tulajdonságaik, és tudnak gonoszak lenni. Tehát ez az érv megbukott.
2022. nov. 29. 18:19
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#6 De ez nem igaz. Pont ez a lényeg.

A gyerekeknek nem veszik figyelembe az akaratát pont úgy ahogy egy felnőttnek, nem dönthet ugyanúgy, nem vehet részt ugyanazokban a dolgokban sem.

Attól mert a gyerekeknek is vannak rossz meg jó tulajdonságaik, viselkednek jól és rosszul is, még minden esetben más lesz.

Amikor el kell dönteni mit vegyen a csoport, a gyerek kevesebbet ér, mint egy felnőtt, hiába akarja 10 gyerek a játék vonatot, 2 felnőtt ellenében, akkor is a mosógépet veszik meg.

Akkor ha arról van szó ki kapjon előbb orvosi ellátást, akkor még a gyerek lesz az.

2022. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

A yerekek még tanulnak nem gonoszak egyaltalán.

Mindent ugy fogadnak es copyznak ahogy az van.

Tanulnak mint kistigris a nagytigristol.


Barmit latsz egy gyereken felnőttről tukrozodik rajta.

A verekedőseket otthon verik

Akik csunyán beszelnek azokkal csunyan beszélnek otthon

Es igy tovább



A gyerekek mindent elfogadnak és másolnak. Nem tesznek jo es rossz kozt kulonbséget. A kistigris se sajnalja a levadászott őzt mert a szulei se sajnálják.

2022. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Egy gyerek gyakorta azt se tudja mwg miket beszél. Csak hallja ahogy vele beszélnek es azt adja vissza mert meg akar felelni. Tanul. Ha rosszra tanitják akkor rosszat. Nem ítélik meg hog, ez rossz es nem utanzom. Feltétel nélkul elfogadok, alkalmazkodnak a világhoz mint minden kölyökállat is kulonben ha nincs alkalmazkodás, nem tanul, meghal.

Valóban ártatlanok.

2022. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
bár nem szorosan kötődik a témához, nekem abból van elegem, amikor történik egy baleset, és minden áron leírják/elmondják hogy ebből mennyi gyerek, mit gondolnak, ettől majd jobban fog mindenki sajnálkozni, vagy nagyobb hírértékű, vagy mi?
2022. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!