Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan valósíthatnám meg...

Hogyan valósíthatnám meg egyik leghőbb vágyamat?

Figyelt kérdés
Rájöttem arra, hogy egyik legnagyobb vágyam az, hogy mások elismerjenek és csodáljanak. Nem tudom miért, de ez az egyik legmélyebb vágyam. De mi az amivel igazán kitűnhetnék a sok ember közül? Talán a tudásommal, vagy a bölcsességemmel? Azt kétlem, mivel sokan vannak akiknek nagyobb a tudásuk, terjedelmesebb a bölcsességük, és sokaknak vannak különleges képességeik. Akkor ugyan hogyan? Attól tartok nem tudom megvalósítani ezt a furcsa vágyat.

2022. dec. 2. 16:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Pedig épp ellenkezőleg van, nem érdeklek senkit sem. És ez fáj, habár tudom hogy ez " természetes" De az az érdekes, hogy ha kritizálni kell, akkor mindenkit érdeklek! Akkor mindenkinek van véleménye rólam! Akkor senkinek sem vagyok közömbös!
2022. dec. 2. 16:42
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez a vágy miert lenne furcsa? Mindenki erre vágyik nagyjából
2022. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezt teljesítményszorongásnak hívják, és a pszichológusok egész eredményesen tudnak segíteni benne.
2022. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Talán egy könyvet kéne írnom. De az a gond, hogy már mindent megírtak, és mindenről. Úgy gondolom hogy szinte lehetetlen valami újat kitalálni. Valami újat nyújtani az emberiségnek. Gyerekkorom óta énekes akartam lenni. Fájdalmas nekem azt látni, hogy mások mennek az X Faktorba, meg a nem tudom mibe, és sikeresek lesznek. Legbelül mardos az érzés: Én miért nem? Nekem miért nem? És idő múltával úgy érzik hogy ők az istenek, mert hogy énekelni annyira különleges dolog, meg azt hiszik hogy énekelni csak ők tudnak. Persze eleinte mindegyikük teszi a nagy alázatos embert. Nem, nem csak ők tudnak, hanem tud az a senkiházi csóró falusi nő is. Ő is tud, igen. Talán még jobban is mint azok a tévében. De nem állhat a kamera elé, mert hiszen eleve el van ítélve hogy ő csak egy senki. Mindenki azt hiszi hogy ismer, csak mert tudják hogy kinek a lánya vagyok, és hogy egy szegény származású, iskolázatlan Senki. De valójában nem ismernek, és semmit sem tudnak rólam. De az ítélkezés nagy úr! Szinte érzem a homlokomon a pecsétet, az van oda írva : Egy senki!
2022. dec. 2. 17:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy lepontozták a válaszod, első válaszoló. Pedig igazad van. De én úgy gondolom, hogy nem mindenki vágyik erre. Úgy sejtem hogy a többség hétköznapi életre vágyik. És be is éri annyival. Tapasztalataim alapján a többség párt keres, és gyereket szül. Ez nekik az életük értelme. A gyerek szülés az a maximum, és egyben a minimum is, amire képesek. A legtöbben félnek az egyedül léttől. Nem baj, ha alkoholista a férj, vagy dorgozik, vagy éppen mindkettő, csak legyen mellettük valaki. Csak tudjon alájuk gyerekeket csapni. Az a lényeg.
2022. dec. 2. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudással, sporttal is ki tudsz tűnni. Ehhez tanulni, vagy edzeni kell. Nyilván attól függően, hogy mit szeretnél elérni. Feltételezem, hogy nem sportolsz profi szinten semmit, és már felnőtt vagy, így ha testi teljesítményben szeretnél elérni valamit, akkor vagy irány a konditerem, vagy el lehet kezdeni valami küzdősportot. Ezek olyan dolgok igazából amik a semmiből felnőttként profi szintre fejleszthető, ha nincsen ilyen téren semmi gyakorlatod. Egy teniszt hiába kezdenél el, azt gyerekkortól kezdve kell űzni, hogy legyen esélye az embernek profi szinten, mert olyan finom mozgásra és technikára van szükség, amit egy felnőtt, ha beszrik se fog tudni megtanulni, ha nem tanulta meg 10 éves kora előtt. A másik, hogy nincsen kb jó edző az egész országban. De ez már más téma... Ezért sport terén marad a thaibox, mma, brazil jiu jitsu. Vagy, konditerem, és egy Schwarzenegger szintű fizikum kiépítése.


Szellemi téren szeretnél kitűnni? Szedd össze, hogy mi lesz jövő tavasszal az érettségi, emelt szintű törit és magyart tanuld meg, szedj össze 2 nyelvvizsgát, és jelentkezz a jogi egyetemre mondjuk. Azt végezd el summa cum laude, csinálj egy mestert valahol nyugat Európában és ezzel a tudással itthon bárhol el tudsz helyezkedni, mégha kapcsolataid sincsenek. Most van egy egy fél éved, hogy felkészülj az érettségire, ez bőven elég az emelt szintű töri magyar angolhoz. Ha ez nem fog menni, akkor valószínűleg a jogi egyetemet is felejtsd el. De vannak alternatívák, IT szintén elég jó amivel nagyon jól tudsz keresni, már viszonylag hamar. Persze ehhez is sokat kell tanulni.


Tudod mi a közös az összesben? Rengeteg munka, idő, kitartás és elszántság (nem motiváció) kell ezekhez, ami nincs meg az emberek nagy többségében. Ezért tűnsz majd ki azzal, amikor megveszed a házadat vagy lakásodat (nem panel) a 12 vagy 2 kerületben, ezért tűnsz ki, amikor az osztálytalálkozóra a vadonatúj Porschéddal vagy hetes BMW-vel mész oda, és lehet sorolni. De mindez kőkemény, sokéves munka eredménye lesz, ami alatt nem fogod élvezni az életet, hanem vért izzadsz majd.



Mindenki a csillogást irigyli, amíg nem látja, hogy milyen munka van mögötte. Azt már senki nem akarná csinálni.

2022. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos. Igazad van. Igazából szeretek nyelvet tanulni, és tanulok is egyet már régóta. Csak lesz egyszer valami eredménye.
2022. dec. 2. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy nyelv az édes kevés, hogy kiemelkedő legyél, ezért bele kéne húzni mással is.
2022. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugodtan jelentkezhetsz az X-faktorba, ha ennyire tetszik. Egy csomó hozzád hasonló ember jelentkezik oda.
2022. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már tudom hogyan érhetem el. Mindenki tisztelni fog, még az is aki nem akar!
2022. dec. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!