Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből fakad ez a visszatérő...

Miből fakad ez a visszatérő nehézség?

Figyelt kérdés

Amikor végre elkezdem, magam fejleszteni, hogy tudjak kicsit tenni valamit az életemért, tudjak jobban részt venni az életemben, olyan események történnek vagy személyek jönnek, amely nehézségei miatt, abba kell hagynom. Emiatt már sok idő és anyagi is elment, úgy látom csak kárba vész így, mivel nincs meg az az eredménye, ami vissza hozná a befektetett energiát.

Teljesen elvesztem, rosszul érzem magamat emiatt.



2022. dec. 2. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennél kellene konkrétabb dolog is. Mit kell abbahagynod, és miért? Hogyan befolyásolja egy személy, hogy mit csinálsz?
2022. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy konkrétan mit értesz fejlesztés alatt és hogy szakad félbe?
2022. dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Psycho ***** válasza:

Ennyiből erre nem lehet válaszolni. Csak LEHETŐSÉGEKET tudok elképzelni.


Vagy objektív okai vannak, és egyszerűen csak szerencsétlen voltál, rosszul jött ki a lépés. Ha sorozatos, akkor extrém "bad luck". Ha erről van szó, akkor előbb-utóbb jó lesz, és nem kell tenni semmit.


Az is lehet, hogy nem vagy elég kitartó. Ha sok dolgot túlzó nehézségként élsz meg, olyannyira, hogy feladod, az gyanús. Biztos annyira nagy nehézségek ezek, hogy ne tudd folytatni, amibe belevágtál?

A változásokkal szemben gyakran ellenállunk (akár tudatosan, akár tudattalanul). A fejlődés is változás! A megszokott helyébe valami új, ismeretlen lép. Ilyenkor könnyen esünk abba a hibába, hogy egy-egy nehézségre alapozva kimagyarázzuk a dolgot, azaz felhatalmazzuk magunkat arra, hogy abbahagyjuk a fejlődést, így hárítva a változást, hogy visszatérhessünka jól ismert biztonságos beidegződésekhez (akár még akkor is, ha az számunkra nem túl pozitív).


Az is előfordulhat, hogy ez egy egész életedben ciklikusan visszatérő mintázat. Akkor viszont érdemes mélyebbre ásni, mert fixen nem véletlen! Általában a mártír/áldozat típusú személyiségek "esnek bele" abba, hogy "jajj, szegény én, most sem sikerült". Szóval lehet az is, hogy a személyiségedből ered.


Vagy valami más. Nem tudom, a leírtakból nem lehet kitalálni.

2022. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!