Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehetett a motiváció,...

Mi lehetett a motiváció, amikor egy ilyen illető eldöntötte, hogy feltétlenül tanár szeretne lenni?

Figyelt kérdés

Most a magyar oktatás helyzetétől, fizetésbeli megbecsültségtől tekintünk el.

Egy szaktársamról van szó, mind a ketten elsőévesek vagyunk. Ő húsz éves, elmondása alapján 11-12 éves kora óta tanár szeretne lenni, csak sokszor lebeszélte magát, de végül utolsó pillanatban mégis tanárira jelentkezett. Brutális módon lámpalázas az elmondása alapján. Ha tudja, hogy ki kell állnia több ember elé és beszélni, napokkal előre minden baja van, rosszul alszik, random hányinger, stb. Konkrétan attól van ki, amiből a mindennapjai állni fognak.

Az más kérdés, hogy volt pár olyan óránk, ahol előadást kellett tartanunk, volt olyan, hogy 45 percet, és ahogy kívülről elnézem, egyáltalán nem látszik a lámpaláza közben. Semmi öööö-zés, nem akad meg, ha elront valamit le se fagy, ha kell tud improvizálni, ha belekérdeznek abba, amiről beszél, akkor sincs gond.


2022. dec. 7. 21:35
 1/6 ojita válasza:
100%
Mire elvégzi a tanárit, biztos jobban hozzászokik. Bele fog jönni, apadni fog a szorongása. Támogatni kell, bíztatni. Ha meg van hozzá érzéke meg játszadozik a gondolattal, akkor nagyon menő, hajrá nagyon
2022. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan tiszteletre méltó, amikor valaki szembemegy a félelmeivel. Az ilyen ember támogatást érdemel. Amúgy szerintem is meg fogja szokni, mire végez.
2022. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Én is sokáig tanár szerettem volna lenni, megvolt hozzá a stílusom, a kiállásom, az érzékem, nagyon könnyen tudtam másoknak tanítani, illetve másokat korrepetálni.


A matek-informatika tudásomat viszont inkább arra használtam fel, hogy programozó legyek, sokkal jobb fizetésért természetesen, mert már akkor láttam, hogy tanárként soha nem fogok tudni megélni.


Annyira nem élvezem ezt a munkát így, a mai napig nagyon szívesen lennék tanár egyébként, de szeretek enni, szeretek fűteni, szeretek új ruhát venni magamnak ha kell, vagy megnyugtat a tudat, hogy bármi van, akkor van pénzem magándokira, tanárként ezekre nem lett volna lehetőségem.

2022. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rakás motivációja lehet:

- a tantárgy szeretete

- egy példakép tanár

- le akarja győzni a félelmét a nyilvános szerepléstől

- családjában van tanár, vagy ezt sokra tartják

2022. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy droghatása alatt találta ki.
2022. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tanári pályában azért sok pszichológiailag vonzó dolog van. Gyerekek elé kell kiállnod, van egy alá-fölé rendeltség a helyzetben, tehát maga a szerep megadja a tekintélyedet. Egyfajta hatalom, amit jóra és rosszra is lehet használni. Ez vonzó lehet valakinek, aki önmagában önbizalomhiányos. Na persze láttam sajnos olyat, hogy annyira nem volt tekintélye egy tanárnak, hogy szinte élve felfalták a kamasz "gyerekek".
2022. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!