Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rossz az emlékezők...

Miért ilyen rossz az emlékezőképességem?

Figyelt kérdés

Az van, hogy imádok zenét hallgatni, és a kedvenc számaimat vagy ezerszer meghallgatom, mégse maradnak meg a fejemben, még a hatvanadik meghallgatásra is max tudok 2 sort, legyen az magyar, vagy külföldi zene. Verseket nem tudok, az összeset elfelejtem a felmondás után, közben meg nagymamám fejből tudja a walesi bárdokot, majdnem az egészet úgy, hogy 50 éve tanulta. És mindenkitől azt hallom, hogy a kedvenc zenéjét énekelgeti, legyenek bármilyen jegyei az iskolában, legyen a legrosszabb tanuló emlékezni mindig tud... Persze akkor hogy a f*szba vannak rossz tanulók, amikor mindig megmarad mindenkinek minden, csak nekem nem. Én ezt képtelen vagyok felfogni mégis hogyan... Az se nyugtat meg, hogy legjobb haveromnak ha mutatok egy zenét, akkor egyszer meghallgatja de tudja már a fele szövegét, úgy hogy utána soha többé nem hallgatja meg. De ha ő mutat nekem, és egyszer szóba hozza a zenét, akkor én azt se tudom miről beszél... És nekem ebből már nagyon elegem kezd lenni, hogy ennyire defektes a memóriám. A cuccaimat mindig elfelejtem elvinni iskolába, meg akarok csinálni valamit, két másodperc múlva elfelejtem, és ezek miatt az életem is egy szopás. Ami másnak automatikus, én azt tanulhatom halálos ágyamig akkor se jegyzem meg. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a bajom, és hogy ezt lehet-e fejleszteni?


17/F



2022. dec. 22. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a B-12 vitamin hianya okozott hasonlot. Azert az necces volt, amikor fizetni akartam a kasszanal es nem jutott az eszembe a pin-kod. Es nem egyszer. Azon kivul mindent szazszor megkerdeztem. A csalad mar kezdett furcsan nezni ram, hogy mit szorakozok? A doki mar agyi CT-re akart kuldeni. Miota szedem a vitamint, ezek a problemak megszuntek, hala az egnek.
2022. dec. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Elegendő alvás elengedhetetlen ehez.
2022. dec. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alvás, vitamin segíthet. Vannak memória javító készítmények is főleg gingko bilobát tartalmazó szerek.

Én is hasonló vagyok, de mindig kitűnő tanuló voltam, de számsorokat nehezebben jegyzek meg, illetve ha megkérdezed milyen nap van vagy mit ettem tegnap reggelire fogalmam sincs.

Én arra fogom hogy amik kevésbé érdekelnek nem fontosak azokat kukázom azonnal, így is tele a fejem mindennel állandóan pörgök, kell hely az új információnak.

Zenét egyáltalán nem szeretem, nem is tudok semmit visszatapsolni se.

2022. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Én is így voltam a pánik "gyógyszerek" után nehezen emlékeztem.

Abbahagytam ezeket a mérgeket félév alatt és helyettesítettem gyógynövények és vitaminokká.

Érdekes módón kezdett visszatérni a memóriám.

A jó memória az kicsit genetika függő is, meg tréning kérdése és a mozgás(pl. séta) sem árt. Ha valamit nem tornáztatnak az visszafejlődik. Az agynál meg pont ez a lényeg, a neuron kapcsolatok visszaépülnek, ha nincsenek használva. A vitaminok is nagyon lényegesek: C, D, E, K2, szelén, cink, magnézium. Te esetedben ajánlanám a B12-vitamin Ankermann 1000 mcg bevont tablettát (100x / év). Ezt évente egyszer kellene szedni. Nem olcsó kb. 5000,- Ft, de ez 90 nap után kezd beépül a szervezetbe. Ugyan is a B-12 az nem szívódik fel, lazán átmegy a szervezeten. Viszont az Ankermann 90 nap után kezd hatni, speciálisan erre tervezték. Vagy marad az injekció, de ez 3 alkalom és nem olcsóbb, ráadásul egy lórúgással felér. Én nem akartam kienni a szervezetemet hirtelen ekkora dózisnak, így maradt a tabletta.

Orvoshoz nem ártana elmenned, főleg ha ez aggaszt.

2022. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!