Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzitek úgy, hogy igazából...

Nem érzitek úgy, hogy igazából az emberek nem is tudják egymást igazán szeretni?

Figyelt kérdés

Mindig mindenki előbb utóbb úgyis megbántja a hozzá közel állót.. előbb utóbb mindenkinek fontosabb önmaga és valahol úgyis kibukik hogy a kapcsolat mégse az aminek hiszi az ember (esetünkben én).

Lassan elmondható hogy nem éltem olyan viszonyt, bármilyet, ahol a fentebbibe ne futottam volna. Ha vizsgálom is a saját felelősségem benne, akkor is sokszor aránytalan a másik reakció, vagy szimplán érthetetlen.


Nem kommunikálnak az emberek, nem őszinték. Aligha hiszem azt hogy emberi lény képes szeretni egy másikat. Úgy igazán, nem csak felületesen vagy illúzióban. Más is tapasztal ilyesmit, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen balek?


24L


2022. dec. 23. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ilyenek az emberi kapcsolatok, időnként megbántjuk egymást, de tudni kell bocsánatot kérni és megbocsátani. Soha nem lesz olyan, hogy valakivel nem lesz konfliktusod vagy nem fog megbántani. Két ember között mindenképpen lesz összetűzés.


Szerintem azért látod ilyen szűrkén a dolgokat, mert ért egy törés ami most rendesen lehúzza a kedved.

2022. dec. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok. Bárcsak lenne valaki, aki képes lenne bebizonyítani, hogy érdemes még hinni a hűségben, a tiszteletben és a szeretetben. :(

27/F

2022. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen hozzáállással predesztinált két ember viszonyának megromlása. Nem állítom, hogy igaz, de valószínűnek tartom, hogy akarva vagy akaratlanul a hibákat és a hiányosságokat keresed azokban, akik körülvesznek.


Ha téged valóban szerettek és te voltál az, aki csalódott, aki előtt szertefoszlott a szerelem illúziója, akkor sajnálom, de ez egy "te" probléma. Nem húzhatod rá a világra univerzálisan.

Senki sem (még te sem) 100%-ban őszinte és manapság nagyon kevés ember mestere a szocializálásnak, de mégis vannak, akik azt állítják, hogy tökéletes, szerető kapcsolatban élnek.

Nem hiszem, hogy az összes ilyen pár hazudna.

2022. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem, én nem érzem ezt. Persze akadnak konfliktusok, de azokat meg lehet beszélni és a konfliktus mellett is lehet szeretetről beszélni.


Rengeteg barátra számíthatok, van, akire 2 éves korunk óta. Nagyon kevés barátot vesztettem. Párt sosem, még együtt vagyok az elsővel, boldogan. A családommal is szeretjük egymást.


Szóval az igaz szeretet az én valóságomban legalábbis biztosan létezik.


Egyébként magadon sem tapasztaltál szeretetet? Te sem tudsz rendesen szeretni úgy igazán?

2022. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon jól érzed, pacsi. Én 40 vagyok, a tesóm 42, de ha kimondjuk a hasonló véleményyünket-, vagy hogy miért nem small talkozunk a körülöttünk lévőkkel, akkor mi vagyunk az antiszocik. Pedig mi is azt tapasztaljuk, hogy az emberek nagyon nagy része nem szereti/nem tudja a másikat szeretni, nem tud konfliktust megoldani, ha adódik a felek közt, sokuk inkább lezár, nem foglalkozik a másikkal, stb. Kevés az igaz szeretet az emberekben. Esélyt a másiknak, a problémák jó megoldásására kevesen tudnak/akarnak megoldást keresni, találni.
2022. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 he84 ***** válasza:
66%
Tévedsz kérdező, csak mert te ilyet nem tapasztaltál, attól még létezik igazi szeretet. Ezt főleg a mostani barátom kapcsán érzem a legjobban és sokszor tapasztaltam is, akivel már 3 éve, lassan 4 éve együtt vagyunk. Szinte mindig őszinte, gyengéd és szerencsére ha akad is megbántás, az ritka és szinte mindent jól meg tudunk beszélni. Komoly veszekedésünk még nem volt sose.
2022. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
És persze te vagy a kívülálló; az egyetlen ember akinek igénye van érzelmi mélységekre, és aki mindig helyesen cselekszik a kapcsolatokban.
2022. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#4 De, legalábbis a régebbi önmagam biztosan. Nagyon sokakba raktam bele rengeteg energiát és szeretetet, aztán úgy bizonyult hogy nem érte meg. Szerintem mamár pont emiatt meg se próbálom, vagy nagyon szűrök ki jöhet közel. Azt tudom hogy ez egy rossz önvédelmi reakció, mert így kizárom azt is aki adott esetben jót tenne nekem.


De a többség akkor is a többség. És igen, ez csak az én valóságomban, nyilván.

2022. dec. 24. 00:20
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 Ezt se mondanám, de legalább konzisztens vagyok. Nem dobok 180as fordulatokat, őszinte vagyok és a kezdettől fogva transzparens. Ha valaki nem kér belőlem el tudja dönteni az elején.

Amit én nem értek, azok a pálfordulások, meg a lappangó rosszindulat.

2022. dec. 24. 00:22
 10/10 anonim ***** válasza:
De vannak akik tudják szeretni egymást, és egymásra találnak. Másokkal pl a féltékenység a legrosszabb. Pl szeretsz valakit, de másvalakiket is szeretsz, amit észreveszi hogy másokról kedvesen beszélsz, és akkor hirtelen átfordul bosszúvágyóvá. Én azt nem értem miért csak egy embert lehet szeretni, miért akar mindenki egyetlen lenni. Vagyis hogy értem mert az emberekben benne van ez a harc, csak így nem lehet igazából szeretni mert bármikor átfordulhat egy apróságtól is. Persze szexelni csak egy emberrel szexelsz, de ez hogy semmi pozitív érzelmed nem lehet senki más iránt, ez ezt a harcot jelenti. Ez ugyanúgy rokonok barátok között még jobban megvan, pedig a közösségek lennének az igaziak, de hát sokszor azok se működnek a versengés miatt. Csak ha van egy nagyon erős közös cél, vagy közös ellenség-kép, akkor egy darabig működik. De ha ez nincs rögtön harc lesz a közösségen belül is. Persze akiknek nincs ilyen hogy igazán egymásratalálnak valakivel, ők mindig irigykedni fognak. Pedig ez lehet barát is, vagy bárki.
2022. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!