Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi pénzért kockáztatnád...

Mennyi pénzért kockáztatnád az életedet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy házban egy őrzött páncélszekrény amit fegyveres őrök őriznek. A páncélszekrény nincs bezárva így ha bejutsz és nem kapnak el tiéd a benne levő pénz. Egy tetszőleges fegyvert vihetsz magaddal viszont egyedül kell menned. Vagy sikerül vagy nem, vagy te ölöd meg az őröket és bejutsz vagy ők lőnek le téged.

Egy ilyen fiktív történetben mennyi lenne az a minimum összeg, amiért bevállalnád?



2022. dec. 28. 21:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Nincs vesztenivalóm. :DDD
2022. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon vagyunk, az őrök már rég ellopták volna azt a pénzt és eltűntek mire én odaérek.
2022. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Mindegy, csak ne kapjanak el, nem?
2022. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Semennyiért. Hiába is lopok 500+ milliót mondjuk.. ló**rt se kezdhetek vele, mert ha házat, kocsit veszek kp-ra, akkor biztos megtalál a nav hogy honnan van a pénz. Ha meg nem költhetem el szabadok, félelem nélkül, akkor meg semmi értelme a sok pénznek. azt a pénzt tisztára kellene mosni, amihez nem értek, + annak is van költsége.


Annyi pénzt is tudok keresni, ami elég számomra. Nem vágyom fényűző életre és nem is hiszem azt, hogy az egyetlen lehetőségem, hogy ellopom vagy megnyerem a lottót.

2022. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Igazából alig van rá esély hogy bejussak. 150 millió a minimum hogy megpróbálja.
2022. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%
#4 Költsd plasztikai műtétekre. Szépnek kell lenni ebben a nagyszerű világban.
2022. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Semennyiért sem. Egyrészt ha meghalok, akkor bukom azt is, amim most van, az életemmel együtt. Másrészt nem csak a saját életemet kellene kockáztatnom, hanem emberekét is. Végül pedig ha sikerülne, illegálisan szerzett pénzem lenne, korlátozott hogy mit kezdhetnék vele, meg kellene lógnom az igazságszolgáltatás elől egy olyan országba, ahonnan nem adnk ki, és ahol nem nézik a pénzem eredetét. Befektetni sem tudnám legálisan. Szóval sokkal kevésbé élhetnék szabadon, mint most.
2022. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

#4


Pedig pénzt mosni és áfát csalni nagyon egyszerű ebben az Országban. Nem véletlenül képes rá rengeteg 8 általánost végzett #nemfehérember bűnöző úr.


Nyilván még a törvénytelen dolgokból lévő pénz, is papíron tiszta, mert akkor vinné őket a TEK.


Egyébként én nem mennék semennyiért, mert:


1. Nem akarnék ölni és nem vagyok Ninja, hogy beosonjak.

2. Nem akarnék bűnöző sem lenni, mert azért a félelem ott lenne még a tisztára mosott pénz esetén, hogy eldől egy dominó és akkor tényleg jön a TEK.

2022. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem kockáztatnám semennyiért.
2022. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Semennyiért.


Nem azért mert olyan extra életem van, hanem mert nem érzem szükségét a nagy összegű pénznek.


Persze, tök jó lenne nyerni a lottón 500 milliót, de én tökéletesen megvagyok azért nélküle is. 32 évet leéltem már 500 millió nélkül, szerintem a következő 32 év is menni fog.


Biztos jó lenne elmenni Mexikóba, meg X6-os BMW-ben tespedni vagy éppen a Mallorcán vett ingatlanomban ülni/állni/bulizni hétvégente, de hogy azért ezek nélkül is kapok levegőt, azért tudok néha jókat enni, vagy éppen túrázni.


A pénz jó dolog, de akkor is csak egy eszköz. Nem fog megmenteni sem a haláltól, sem attól hogy ne éljek teljes értékű életet.

2022. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!