Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek kudarcot vallottam?

Szerintetek kudarcot vallottam?

Figyelt kérdés

A szüleim orvosok, de én nem bírom a vért, és gyógymasszőr lettem.

Szeretem a munkámat, egy kórházban dolgozom, de főleg apukámtól sokszor megkapom, hogy kudarcot vallottam.

Szerintetek?



2023. jan. 6. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Kudarcot vallottam
Nem vallottam kudarcot
90 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Kudarcot akkor vallottál volna ha semmit nem érsz el, vagy feladod a dolgaid. Nem kell törvényszerűen orvosnak lenned azért, mert a szüleid azok.

Elég baj, ha ők ezt így gondolják.

2023. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb mindenkinek orvosnak kéne lennie a világon, ha az orvosok gyerekei, plusz csomó más ember mind orvosnak mennének... Kudarcot legfeljebb akkor vallottál volna, ha nem csinálnál semmit. Ha van egy munkád, amiben jó vagy és szereted is, akkor az sok minden, csak nem kudarc. De mindig szomorú ilyeneket olvasni, hogy egyes szülők mennyire nem támogatják a teljesen normális célokkal rendelkező gyerekeiket. Úgyhogy annyit tudok mondani, hogy ne foglalkozz velük, nem veled van a baj. :)
2023. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mivel te is kórházban dolgozol.
2023. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
Jobb sokkal mint ha csak szakmunkás lennél.
2023. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass apádra, hiszen az a fontos, hogy te szeresd a munkád, ugyanis nem a szüleid fognak helyetted dolgozni a szakmádban 40+ évet. Ha meg orvosként ugyanilyen lekicsinylően vélekednek a többi egészségügyi szakmáról, s ezzel együtt az adott szakmában dolgozó emberekről is, akkor ássák el magukat jó mélyre. Ugyanolyan szükség van az egészségügyben a segédápolókra, szakápolókra, mentőtisztekre, dietetikusokra, gyógytornászokra, gyógymasszőrökre stb. mint az orvosokra, ha az egyik "láncszem" hiányzik, nem működik az egészségügy.

Ha egyszer arra adom a fejem, hogy gyereket vállaljak, az lesz a fontos számomra, hogy egy tisztességes, önmagát eltartani képes felnőttet neveljek belőle. Teljesen mindegy, hogy asztalosként, operaénekesként vagy virágkötőként keresi a kenyerét, az lesz a fontos számomra, hogy szeret a szakmájában dolgozni és boldog. Ha pedig a nyomdokaimba akar majd lépni, annak is örülni fogok. Kár, hogy a szüleidnek nem elég, hogy boldogulsz az életben.

2023. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják, hogy legalább egy diplomát szereztem volna, mert egy diplomás ember többet ér, mint egy szakmával rendelkező ember.
2023. jan. 6. 23:28
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezen most jót nevettem így este. Ha mindenki diplomás lenne és senki sem tanulna ki szakmákat, egyszerűen összeomlana a társadalom, hiszen nem lenne, aki elvégezné a - szerintük - "alja" munkákat. Gondolom szüleid is járnak fodrászhoz, autószerelőhöz, és ha temetésre kell menni, a virágkötőnél vesznek csokrot meg koszorút, nem a saját kis kezükkel készítik el... Mindenki máshoz ért, és mindenki máshogyan járul hozzá a társadalom, a civilizáció fenntartásához. Egyszerűen szánalmas ez a gondolkodásmód.

Itt jön ki az, hogy hiába van valakinek diplomája, hiába nagy a tudása az adott területen, ha amúgy, általánosságban véve - már bocsánat, hogy ezt kell mondanom, de - ostoba, mint a föld. Szomorú, hogy ilyen emberek gyógyíthatnak, hiszen hogy tud egy orvos eredményesen kezelni egy beteget, ha közben lenézi, szarba se veszi? Lehet, hogy a szüleid félre tudják tenni ezt az attitűdöt a szakmai életben, de akkor is elkeserítő, hogy így vélekednek azokról, akiknek nincs diplomája, ami tulajdonképpen nem garancia arra, hogy az adott ember "intelligens".

2023. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább apukád vallott kudarcot szülőként ezen a téren. Lett egy végzettséged, van állásod. Ezen mi a kudarc?
2023. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#7

Sok orvos azt hiszi, hogy ő vitte valamire, ő a valaki, aki kevesebbre vitte, az rosszabb nála.

2023. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel tisztában vagyok, az évfolyamunkon is van jó pár arrogáns szerencsétlen, aki arra veri a mellét, hogy orvosnak tanul és mindenki más egy alávaló prosztó. De van az ettől eggyel elvetemültebb fajta, aki lenézi azt, aki nem orvosszülők gyermeke, vagy akinek ne adj' Isten nem diplomások a szülei. Gyakran elgondolkozom azon, hogy miért nem vizsgálják a hallgatók pszichológiai alkalmasságát is, mikor ugyanúgy fontos a megfelelő szintű érzelmi intelligencia, mint az, hogy ne legyél mondjuk HIV-fertőzött.
2023. jan. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!