Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet változtatni a kötődési...

Lehet változtatni a kötődési stílusunkon?

Figyelt kérdés
Sajnos túl kötődöm az emberekhez, mindenkihez akit szeretek. Tudom, hülyén hangzik, de így igaz. Mindenkit nagyon szeretek, a családom, a gyerekem, és tulaggodó vagyok a szeretteimmel szemben, mindig aggódok, hogy jól vannak-e, a barátaimmal meg túl.. nem is tudom hogy fogalmazzák, nagyjából az van, hogy ha félreértés történik mindig én teszem meg az első lépést és én hagyok a magaméból, csakhogy tönkre ne menjen egy barátság. A gyerekemmel túl elnéző vagyok, egyszerűen nem tudok elég szigorú lenni, nem tudok elég kemény lenni vele. A páromat meg egyszerűen érzem, hogy betegesen szeretem, féltem, félek hogy nem vagyok elég jó neki. És sokat törtem magam, hogy miért vagyok ilyen, gyáva meg minden, és egyszerűen csak arra jutottam, hogy túlságosan szeretem azokat akik körül vesznek, túlságosan félek attól, hogy elveszítem őket, de tényleg. És persze tudom mindennek a gyökerét is, ami a gyerekkoromra vezethető vissza. A kérdés az, hogy ezen tudok változtatni? Nem is tudom, talán egy jó önismereti könyv, vagy egy szemléletváltás (de hogyan?) Egyáltalán van rá esély, hogy ez változzon? Vagy így fogom leélni az egész életemet? Ne értsétek félre, nincs bajom a szeretettel, jó dolog szeretni, és tudom hogy vissza is kapom, csak néha fáj is, sok szorongás meg tulgondolkodas járul hozzá, meg félek, hogy a gyerekemnek ártani fogok ezzel, főleg majd amikor elkezd kamaszodni.

2023. jan. 6. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már csak a piócás ember (vagy egy pszichológus) tud segíteni.
2023. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!