Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is pofátlan dolog...

Szerintetek is pofátlan dolog interneten egy használt termék hirdetési oda írni az eladónak hogy miért nem ajándékozza el inkább jótékony céllal? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Konkrétan játékkonzoloknál láttam most karácsonykor, mert én is vettem most egy használt Xbox-ot karácsonyra.


Több facebook csoportba láttam hogy a tipikus hirdetés szövegek: régi konzolom eladnám mert újat veszek, vagy már nem játszom idő hiány miatt....stb.


Na ezeknél gyakran láttam hog inkább ajándékozd el ha már nem kell. A másik szerintem bunkóság pedig hogy ha valaki mondjuk átlag áron rak fel valamit vagy egy picit az átlagnál magasabban már sokan írják hogy van olcsóbban is ám... szerintem ez bunkóság. Itt most arra gondolok hogy pl egy xbox one s konzolnaknaz átlagáron 50-60 ezer forint körül láttam, és aki mondjuk 60-70 ezer körül hirdeti már sokszor kapja a kommentátor hogy 50 ezerért lehet már venni....

Nekem ez nagyon gáznak tűnik, nektek is ?


Úg gondolom ha valaki jótékonykodni akar csinálja de ne turkáljunk más életébe így. Én is adtam már el használt dolgaimat

.


2023. jan. 8. 08:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pár szavat át írt a telefon meg lemaradt itt-ott egy betű, bocsi az igénytelenségért remélem így is érthető minden.
2023. jan. 8. 08:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok neked. A legtöbb magyar semmit nem képes úgy hagyni ahogy van, közléskényszere van, véleménye olyankor is, ha nem kérdezik. A legtöbb gond innen indul. Pedig ha feltenné a kérdést magának, hogy mennyivel lesz jobb az élete, párkapcsolata, munkája, ha beleugat más dolgába, a válasz a "semmivel lenne". De a lekontrolláljuk a másikat, szakértünk, okoskodunk egyfajta elégedettségérzést nyújt a sivár, magyar életünkre.
2023. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

Ha meg kikapcsolod a hozzászólásokat, és tényleg olyan írjon, akit érdekel, akkor meg az a válasz, hogy fáj az igazság, hogy máshol olcsóbb, aki feltesz valamit, tűrje a negatív kritikát stb. Nem kell tűrni, nyugi. Neki joga van a szar élete frusztrációit kitenni, neked meg jogod van úgy feltenni a hirdetést, ahogy neked jó. Mindenki úgy reagál valamire, ahogy éppen ő van.

2023. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még az tetszik, amikor valamilyen reklámhoz hozzászólnak, hogy drága, vagy hasonló megjegyzést. Ezek az emberek vajon bekiabálnak pl az összes autószalonba, hogy ennyiért biztos nem veszek autót!?
2023. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gáz, ezek ilyen megmondóemberek. Ignorálni kell, csak kellemetlen az üzletrontás miatt. De legalább aki jószándékú az is megszívja miatta, én is jártam így.
2023. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Az bunkóságnak tartom aki egy hirdetés alá olyat ír, hogy ajándékozza el ingyen. Viszont a B, a jogos hogy van egy használt értéke egy terméknek ami kb tényleg azonos. És valaki nyerészkedni akar a vásárlón azzal hogy drágábban adja mint amit az ér. Ez bármire igaz lehet egy számítógépre, egy Dj eszközre bármire. Én Discogs oldalon szoktam Vinyl lemezeket venni hasznàltan. Ott is vannak korrekt 1-5 eurós árak de olyat is láttam hogy pl Gigi D’Agostino lemez átszámítva 600 ezer Ft. 🤣 Hàt kösz, annyira azért nem vagyok gyűjtő. Vagy a Facebook marketplacenél egy 2010 es Imac ami talán ér 50 ezer Ft-ot , az eladó meg kitette 300 ezerért. Szóval értitek vannak ilyen túlzó árak ami a eladó átverése.
2023. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: És ki dönti el mi a túlzó?
2023. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenki annyiért árul és azt amit akar.


Tényleg bunkó dolog beleszólni. Persze én is néha csinálok ilyet amikor a pofátlan kategóriát súrolja amit feltesznek vagy valótlan dolgokat írnak. De olyat nem szoktam, hogy "máá 50k-ért is van".


Amúgy, ha meg nagyon olcsón ár alatt rakod fel, akkor meg azt fogják írni, hogy biztos átverés..

2023. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része csóró proli és ennyire képes csupán értelmileg.
2023. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
65%

Az. Hadd döntse már el mindenki, hogy a nem használt dolgaitól hogyan válik meg. Volt nekem is cuccom, amit eladományoztam és olyan is, amit eladtam, szerintem ez magánügy és bocs de én sem szarom a pénzt, hogy drágán megrendelt cuccokat, amik végül mégsem lettek jók, el merek adni és nem ajánlom fel ingyér az ötgyerekes Jucikának.

A másik példát én inkább könyves csoportban látom, felraknak drágán valami régebbi kiadást, amit már nem lehet kapni és sokan aláírják, hogy ezt anno 4 ezerért vettem meg, meg hogy van a Libribe' most 5ér...oké bammeg nyilván aki felrakta is tudja ezt, aki sokallja, úgysem veszi meg, akinek meg pont az kell, mert pl. gyűjtő, akkor az annyiért is megveszi. Én ezt a közléskényszert nem értem, ha ő úgysem adna érte annyit, akkor görgessen tovább oszt kész, faxért kell beszólogatni.

2023. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!