Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában fogadóképes vagy,...

Általában fogadóképes vagy, bármikor felugorhat hozzád bárki, nem okozna gondot?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy mindig rend van nálad, vagy hogy mindig meg tudnál kínálni valakit aprósüteménnyel, kávéval stb. Persze nem előre megtervezett program esetén, hanem ha csak átugrik a szomszéd, vagy váratlanul rokonok, ilyesmi.
2023. jan. 8. 10:41
1 2 3
 1/25 Noren1989 ***** válasza:
100%

Általában nem.


De a jó hír, hogy ilyen típus is vagyok, megbeszélés nélkül nincsen hozzám átjövetel.

2023. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hatalmas rumli, a közeli barátaim a legnagyobb disznóólba is szívesen vannak látva, mert nem zavarja őket.


Aki előzetes egyeztetés nélkül ideszemtelenkedik az otthonomba és még van pofája ahhoz, hogy a viselkedése mellé megszól a rendetlenség miatt, azt szemrebbenés nélkül baszom ki és soha többé be sem engedem. Ne vicceljünk már, örüljön, hogy bejöhetett akkor, amikor ő akart.

2023. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem alapnak kellene lennie,hogy senkihez nem ugrunk be váratlanul-van telefon,messenger,ráírok átmehetek e.Egyébként igen,fogadóképes vagyok,igyekszem rendet tartani a lakásban.
2023. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak lehetnek ilyen helyzetek is. Mondjuk átcsenget hozzád a szomszéd egy tálca süteménnyel, nem biztos, hogy el fogod zavarni, mert váratlanul jött.
2023. jan. 8. 10:50
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Általában igen, max szembesül azzal, hogy boxerben ülök itthon.
2023. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám nem jut be senki "váratlanul", hívatlanul!

Ha nem jelzi előre valaki, hogy hozzám akar jönni, egyszerűen nem engedem be. Ha jön is valaki, s kezdem el módszeresen felforgatni a lakást, - nem érzem úgy, hogy bárkinek is meg kellene felelnem.

Egyszer azt gondolta a munkahelyem, hogy váratlanul odaküldenek valakit - részletkérdés, hogy milyen céllal - és fennakadtak a ház bejáratán, mert nem jelezték időben a szándékukat, sőt, kerülő utakon, telefonos segítséggel érték csak el azt a célt, hogy egyáltalán bejussanak hozzám.

Ha előre jelezték volna, hogy jönnek, sem raktam volna külön rendet az érkezésük alkalmából, mert nem vagyok berendezkedve vendégek fogadására és azt sem érzem, hogy bármiért is kötelességem lenne a saját otthonomban megfelelnem bármilyen külső tényezőnek is. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki, mit gondol ezért rólam!

2023. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kultúra függő is és országonként is változik.


Hozzám nem jön senki, se így, se úgy:D

2023. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a meglepetéseket, és a váratlanul betoppanó látogatókat is. Itthon töltött időm jelentős részét töltöm pakolászással, házimunkával, de valahogy mindig kupisak vagyunk, ennek ellenére is. Szóval nem, ide aztán senki ne jöjjön bejelentés nélkül.
2023. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Hozzánk sem jön soha senki váratlanul. Süti az sokszor nincs, kávé az viszont mindig van. Patyolat tisztaság pedig nem lenne, ha valaki hirtelen beállítana. De amúgy a szomszédaink nem olyanok, hogy hirtelen átakarjanak jönni, a legközelebbi rokon is órákra lakik tőlünk, szóval nyilván az se állít be hirtelen.
2023. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sosem szerettem a váratlan vendégeket és én sem szoktam senkihez átugrani úgy hogy előtte ne telefonáltam volna jó előre.

Anyósom ilyen, mindig tip-top a lakásuk, oda bárki bármikor lép be olyan rend van, mint egy múzeumban - de neki ez is az élete, amikor fiatalon gyereket nevelt munka mellett akkor is vagy takarított, vagy főzött vagy a munkahelyén volt - vagy aludt. Semmi más nem volt.

Én nem ilyen vagyok, a takarítás csak egy elkerülhetetlen szükséges dolog, és ha nem várok vendéget akkor nincs is rend. Pár perc elég hogy vendégfogadásra alkalmas legyen a lakás, de az a pár perc az kell.

2023. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!