Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dolgoztatják a "paraszto...

Miért dolgoztatják a "parasztok" a vő gyerekeket ? Nem fogják fel hogy egy városi fiú udvarolni megy a lányanak,nem meg szakadni és dolgozni jár oda? Rá adásul ingyen,pörköltért meg a lánya kezéért cserébe? Ismertek ti is ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Ki akasztónak találom barátom helyzetét.

150km az út oda vissza a lányhoz.

Nagyon szereti .

Hétközbe 12 órába dolgozik gyárba és még hétvégén is dolgoztatják a lány szülei.

A lány nem hajlandó el költözni a szülöktől :(

Kereskednek az állatokkal és a kertben termelt zöldséggel gyümölcsel.

Jogtalannak érzem így dolgoztatni valakit.

Ha saját célra menne a termény konyha kert stb érthető ha segít se így?

Miért ilyen komor gonosz emberek a falusiak egy része?

(Tisztelet a kivételnek )



2023. jan. 8. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Mert mondjuk még rendes szülei vannak a lánynak, akik nem néznék jó szemnel ha a lányukat valami random partiarc gyári melós hülyegyerek megbolondítaná, lek*rná mpárszor, esetleg fel is csinálná és otthagyná.


Tudod, felelős szülők úgy állnak hozzá a gyerekük párválasztásához mint ahogy a gyerek biciklire ültetéséhez: nem akarják hogy a végén összetörjön.

2023. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%
Dúl a jóindulat.
2023. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ki akasztó némelyik válasz :( sajnálom .

Feljebb írták tudom e mennyibe kerül egy traktor?

Mező gazdasági gép kezelő a szakmám (van még 3 ezen kívűl)

Amivel pénzt is keresek és nem igazán kell meg szakadnom érte.

És e traktorokra meg súgom egy értelmiségi földműves vállalkozó kap támogatást .

Még is sírnak hogy nincs semmijük .

Amúgy 17millától indul.(mtz kivételével)


Annyit írok az okoskodóknak hogy falun vasároltam én is házat de senkit sem ugráltatok, (igaz mindent is meg tudok oldani ember vagyok) :)

3200nm terciával 200nm 2szintes házzal.

Eddig 1 villany szerelőn kívűl más szaki itt nem járt .

Akik pozitív választ adtak nagyon szépen köszönöm nekik.


Itt emberi tulajdonságról van szó.

Hiába a szerelem én kérdőre vonnám és lépnék.

Szó szerint az egész hétvégén segítsen ganézni 400 szárnyast,nyuszi,birka van és 2tehén.

Csodás állatok ott voltam láttam !

De a szülők modora ki ábrándító.

Ha szét is mennek ez miatt (mivel folytonos vita van miatta) az ilyen szülő ne várjon orvostan hallgató gyereket oda udvarolni mert borzalmas modoruk van.


Jó magam első közép iskolai szakmám a mezőgazdasági gép kezelő (inkább kihagyom a tsz munkákat) van itt egy háztáji kis traktorom de ez engem szolgál saját célra, nem ugráltatok senkit.

Pedig évi 20erdei köb fát rendelek és nem segít a kutya sem .

Nem is várom el.

2023. jan. 8. 14:41
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
Mondom, távolságtartónak kell maradni velük szerintem valamennyire.
2023. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Lépj tovább, ha nem tetszik a szülők stílusa és a nő is így véli helyesnek a körülötte folyó események lefolyását. Felesleges túllihegni!
2023. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Én azt nem értem, hogy pl. fát vágni, szenet behordani, ezeket akkor is meg kellene tenniük a lányos szülőknek, ha a lányuknak nem udvarolna senki.
2023. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk megoldás, hogy keres egy olyan barátnőt aki nem 150 km-re lakik, megteremti az önálló egzisztenciát, majd össze költöznek és akkor nem kell hétvégente a barátnő szüleinél vendégeskedni.
2023. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon kicsinyes itt a többség. A pofám le is szakadna, ha egy vasárnapi ebédért a lányom férjének fát kellene hasogatni nálunk.
2023. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszaitok :)
2023. jan. 8. 17:59
 20/21 anonim ***** válasza:
79%
Mert a fiú olyan béna, hogy hagyja magát.
2023. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!