Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lesifotókról mi a véleményetek?

Lesifotókról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 13. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Időnként a bulvárlapok leközlik a hírt, egyik férfi a ruhabolti próbafülkébe rejtett kamerát, más a strandon az öltözőbe, a harmadik egy tanár aki a diákjait fotózta, stb.


Ahogy elkezdtem utánaolvasni a témának, mivel szerettem volna megérteni mi motiválja őket, miért éri meg nekik a dolog a lebukás veszélyének ellenére is, kiderült, hogy van egy külön az angolban erre, a "creepshot", ami elsősorban nem azt takarja mikor egy hobbifotós piaci életképeket örökít meg, hanem mikor egy perverz személy lányokat/nőket vesz fel, mert kanos és erre áll fel nekik. Ez most nem szótári megfogalmazás volt, de a lényeg szerintem érthető.


Olvastam, hogy eleinte Redditen és Twitteren voltak creepshot fórumok, melyeket bezártak. Viszont megtaláltam a forum.candidgirls.io nevű oldalt, mely teljesen nyilvános, több ezer képpel és videóval, és valami elképesztően para közösség van jelen rajta, a tagok az incelekre is emlékeztetnek.


Veregetik egymás vállát, tanácsokat adnak a jobb felvételek készítéséhez, stb. A hely s a hozzá hasonló más fórumok tökéletes alapanyagok lennének egy tanulmány/szakdoga/vagy egy cikk írásához, de most jöjjön egy másik aggasztó dolog.


Tanácsokat adnak ahhoz is, milyen alkalmazasokkal rögzítsenek felvételeket, a Google Play pedig tele van ilyen appokkal, melyek létjogosultságát nem is értem. Vannak azok appok amik lőnek egy képet ha valaki fel akarja oldani a mobilod, azt értem. Az olyan app ami szimplán arra van, hogy titokban készítsen valaki vele felvételeket, már-már beteges. Jó volna ha ezeket az appokat betiltanák.


Erről jut eszembe, ha jól tudom vannak olyan telefonok, ahol ha valaki használja a kamerát, az mindenképpen hangot ad ki. Jó volna kiterjeszteni az összes gyártó készülékére, anyagilag nem kerülne nekik sokba a fejlesztés.


A forum.candidgirls.io nevű oldalról pedig annyit, hogy csodálom még nem kapcsolták le az ottani hatóságok, ha jól láttam 1-2 éve üzemel az oldal.


Érdekel, ki mit gondol a témáról. Akár általánosságban, akár ha van konkrét tapasztalat. Például ha láttak gyanús embereket

2023. jan. 13. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Undorítónak tartom, és jó lenne szerintem ezt büntethetővé tenni, mert embereket, életeket tett már tönkre az ilyesmi.
2023. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom az ilyesmit büntetik hazánkban is, de a creepshot nem konkrét büntetési tétel. Pl tömeget fotózni ha jól tudom lehet, de ha valaki egy fesztiválon készít néhány képet a tömegről, amiben 4-5-6 hiányos öltözetű is van, akkor az hiába nem büntetendő, de ugyanúgy perverz. Az más kérdés, ha hátsó szándék nélkül került a képre lengén öltözött nő, de nem hiszem hogy utólag meg lehetne állapítani a fotó készítőjének motivációját. Az lehet legfeljebb árulkodó nyom, hogy ha valaki direkt creepshotot készít, akkor a mobilja több olyan képet is rejthet. Viszont egy buliban nem hiszem hogy sokan figyelnek arra, ki mit fotóz. Para nekem ez.

Régen az osztályban volt egy fura lány, aki az egyik srácot fotózta, az feltűnő volt, de mostanság ha mindenki kezében ott az okostelefon, amikre lehet secret recorder appojat letölteni, nehéz lenne észrevenni

2023. jan. 13. 17:16
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Minket egy oreg csavo fozozgatott folyton az elso emeleti lakasabol anno. Mindig ott gangeltunk pinpongasztalokon a teren kozel a hazhoz. Egy ido utan mar csak kirohogtuk, mi is fotozgattuk vagy megdobaltuk pl tojassal 😀
2023. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért valljuk be, hogy a paparazzik fotóira óriási az igény a bulvármédiában és olyan anyagaik vannak, amelyek pótolhatatlanok. Itt persze nem X, vagy Y meztelen fotóira gondolok, hanem pl. George Michael utolsó napjaira, amikor szinte a felismerhetetlenségig felpuffadt az arca, vagy bármilyen más híresség, aki már hosszú évek óta visszavonultan él, de egy lesifotós épp lekapja az utcán. Ez a híresség természetes velejárója.

Ami a hétköznapokat illeti, én is szoktam városi életképeket fotózni és ahol nagy tömeg van, el sem tudnám kerülni, hogy az emberek ne kerüljenek bele a képbe, de nem is akarom. Volt már olyan, hogy valaki megkért, hogy töröljem a fotót, mert nem szeretne benne lenni. Azonnal töröltem is és készítettem egy másikat, ugyanonnan.

2023. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Beeteg állatok.
2023. jan. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!