Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI személyiségtípus állandóa...

MBTI személyiségtípus állandóan változhat?

Figyelt kérdés

Négy éve találtam rá erre a tesztre. Azóta kitöltöttem egy párszor, de sokszor különböző eredményt hozott ki. Valahogy így: INFJ, INFJ, INTJ, ISFJ, ISFJ, ISTJ, ISTP, ISTJ


Egyáltalán van értelme ennek a tesztnek?



2023. jan. 14. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Szkeptikus emberek horoszkópja, kb. pont annyi értelme van. Legalább a felére azt tudod mondani, hogy passzol rád, az eredmény attól függ leginkább, hogy éppen milyen kedved van.
2023. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt vettem észre. Mikor enyhe depressziós voltam akkor talált INFJ-nek.
2023. jan. 14. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem, ez nem változik, de egy online teszt nem ad annyira megbízható eredményt és nyilván ha mindig az adott hangulatod alapján töltöd ki vagy nincs kellő önismereted, akkor nem azonos eredményeket fogsz kapni. Emlékszem, mikor első pár alkalommal töltöttem ki tinédzserként és fogalmam nem volt az egészről, csak találtam valahol és kíváncsi voltam, nekem is sok különböző eredmény jött ki. Márcsak azért is, mert volt egy kép a fejemben, hogy milyennek kéne lennem és kicsit elfogultan töltöttem ki. Még azt is sikerült kihozni, hogy extrovertált vagyok, pedig nagyon nem, csak akkor az akartam lenni és úgy töltöttem ki, hogy a barátaimmal végülis szívesen találkozok, nem általánosságban nézve. Ez nem a teszt hibája, nyilván ha nem őszintén töltöm ki vagy azt nézem, hogy aznap mihez lenne kedvem és nem úgy, hogy egy átlagos nap egy átlagos szituációban, akkor az eredény sem lesz pontos.

Ha jól kezeli az ember, akkor hasznos tud lenni, de nyilván nem 16 féle ember van és nem ennyire egyszerű az emberi személyiség, de van értelme, csak nem árt ismerni miről is van szó.

2023. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
#3 Én pszichológusnál csináltattam, akihez már évek óta járok. Hatszor csináltuk meg, mind a hatszor más eredmény.
2023. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Vagy a teszt változik.
2023. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk akkor sincs értelem a tesznek.


nem mintha alapból lenne értelme, hiszen nem sok infót ad.

2023. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Ami legtöbbször jön ki, valószínűleg az vagy.
2023. jan. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Változhat
2023. jan. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Annyira tudományos, mint a Nők lapja café napi angyalkártyája... Csak az ilyen nagy tudományhívők szeretik azzal vigasztalni magukat, hogy bármi értelme van ennek a tesztnek, így végre nekik is van olyan, mint a másik oldal idiótáinak a horoszkópok meg egyéb ökörségek.
2023. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
74%

Változhat valamennyire, de valószínűleg nem elég pontos egy online teszt. Én először ENTP-nek typeoltam be magamat, aztán online teszteken később INTP jött ki sokszor.

Az MBTI alapja olyan funkciókon alapszik, amik valószínűleg nem sokat változnak (a 4 legtöbbet használt funkciója az embernek, akit érdekel az nézzen utána, hosszú lenne kifejteni). Mondjuk persze az emberek személyisége sem marad ugyanolyan teljesen, szóval nem biztos hogy ugyanaz az MBTI típus maradsz örökké.

Plusz az is ott van hogy nem is biztos hogy pontosan besorolható egy ember a 16 személyiség egyikébe. Lehet hogy te éppen az INFJ és az ISFJ között vagy. (IXFJ) Én is valahogy így XNTP-nek mondanám magamat, mert az ENTP és az INTP funkcióit is használom.

2023. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!