Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek őszintébb, és...

Hogyan legyek őszintébb, és egyenes viselkedésű?

Figyelt kérdés
Egy rehabos munkahelyen dolgozok. Pszihésen vagyok leszázalékolva, és tavaly szeptember óta kerámia műhelyben dolgozok. Előtte kertészetben dolgoztam ennél a cégnél. Viszonylag csendes típus vagyok, de szeretem a társaságot, és kijövök a társaimmal, és a vezetőkkel is. Törekszek arra, hogy ne sértsek meg senkit, de így meg nem érzem magam őszintének. Valahányszor megmondtam valakinek korábban, ha nem tetszett a viselkedése, mindig én húztam a rövidebbet. Kicsit úgy is neveltek. Gyerekként így volt. Kicsit úgy érzem, hogy ez belém van kódolva. Az előző főnököm többször megsértett, mert olyan nárciztikus viselkedésű, de elküldeni meg nem lehet, mert nyugdíj előtt áll. Ha megmondták a szemébe, hogy gond van vele, akkor felkapta a vizet, ha a háta mögött mondták, akkor meg az volt a baja, hogy nem voltunk egyenesek. Utóbbi miatt kértem el magam a kertészetből. Sokszor hallom, hogy őszintének kell lenni, de nem mindenki tűrte életem során, ha nyílt vagyok. Pedig mások szerint nem vagyok tapló stílusú. Milyen legyek?

2023. jan. 20. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit mesélnél a családi hátteredről, az iskolai évekről, meg a pasi/csajügyeidről?

Ez azért lehet lényeges, hogy érthető legyen, milyen behatások értek eddig.

2023. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvass az asszertív kommunikációról
2023. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy olyan hatások értek gyerekként, hogy nem hagyták, hogy megmondjam a másik embernek, ha valami gondom van vele. Volt tizenévesen is egy olyan párom, aki kicsit zsarnok típus volt. Megakarta szabni, hogy mit, hogyan, kinek mondjak, és mikor maradjak csendben. Akkor még gyerek voltam azért, és befolyásolhatóbb. Emlékszem, hogy a testvére egy félreértés miatt olyat mondott rám, ami nem igaz, és a fiú oda állt elém, és nem engedte, hogy oda menjek a tesójával letisztázni a félreértést. Bármikor próbáltam volna megbeszélni mindig rám szólt ezt ne most beszéljük meg dumával. Ez nem tűnik nagy ügynek, de meghatároz engem sajnos. A munkahelyem az egyházi fentartású, és azt tanítják, ha nem boldogulunk valakivel, akkor ne balhézzunk, ne beszéljük ki, hanem kérjünk meg egy segítő személyt, aki beszél vele a jelenlétünkben. Úgy tudom az asszertivitást elég drága tanfolyamokon lehet megtanulni.
2023. jan. 22. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért van róla egy csomó minden a neten, szerintem azzal is megoróbálhatnál kezdetben boldogulni. Az alapokat elmagyarázzák minden oldalon
2023. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyereknek nem mertem hangot adni a véleményemnek semmilyen szinten inkább voltam kétszínű csak ne kelljen megmondani az őszintét.

Ahhoz képest most úgy oda vágom ha jó ha rossz hogy még a föld is beleremeg. Inkább leszek bunkó és teljesen őszinte minthogy mások igénye szerint éljem az életem. Aki meg sértődékeny az ne kérje ki a véleményem

2023. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te elég asszertív vagy már így is. Te húztad a rövidebbet legtöbbször korábban. Sajnálom. Ha megmondod valakinek a nem annyira kedvező véleményedet, 70 % kb, hogy rosszul fog reagálni. Ha szeretnéd tudni, mire alapozva mondom ezt, szívesen leírom, de fárasztani nem akarlak vele.
2023. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!