Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A déli népeknél (olaszok,...

A déli népeknél (olaszok, spanyolok) tényleg nagyon gyenge a munkamorál és igénytelenek a környezetükre?

Figyelt kérdés

Ismerőseim sokszor járnak Olaszországba, Spanyolországba és mindig azt mesélik, hogy nagyon szép a mediterrán táj, tengerpart, de nem tudnának ott élni, mert a helyi emberek nagyon mások. A déli részeken állízólag halmokban áll a szemét, senkit nem zavar, az ottaniak már valószínűleg megszokták és hogy nagyon extrovertáltak, hogy 1 centire állnak meg mőgőtted kasszánál a bevásárlásnál meg ilyenek.

Gazdaságilag sem a legacélosabb része Európának, a munkanélküliség a magyar viszonyokhoz képest kifejezetten magas. Persze a turizmus megy, mert sok a látnivaló és kulturális szempontból is rengeteg ókori emlékmű található ott, de ilyen innovatív technológiai dolgokban nem igazán fejlődnek.

Lehet az ottani mediterrán életstílust is külön meg kell szokni és aki ott él, annak meg az északabbiak tűnnek túl merevnek.



2023. jan. 20. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem rosszabb, mint ami MO-on általános, csak sokan szeretik átvenni a hülye sztereotipiákat, meg szidni másokat.
2023. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Olaszországra ez nem igaz.
2023. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Egêszem más világ egy spanyol ,egy német, vagy egy magyar munkamorál. És nem sztereotípia, minél délebbre mész annál lazábban fogják fel a dolgokat . Havonta legalább egy spanyol fuvarom van, szóval nem a levegőbe beszélek
2023. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Igazából Olaszország északi fele gazdaságilag jóval fejlettebb mint Magyarország, ők megütik más nyugati országok szintjét akár a németekét is. Dél az más világ, annyira hogy elég erős szeparatista törekvések is léteznek hogy északi tartományok kiváljanak az országból. Szóval nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az olaszok ilyenek vagy olyanok. Szerintem egyébként déli részek sem gázabbak mint Kelet-Magyarország. HDI index, vagy más technológiai fejlettséget, tudományos eredményeket és innovációt mérő mutatók tekintetében is megelőznek minket. Szemét az Magyarországon is halmokban áll több helyen ne aggódj. Nem gondolom, hogy különbek lennénk mint az olaszok bármilyen tekintetben is.
2023. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Azt még hozzátenném hogy én Milánóban előbb éreztem magam egy civilizált helyen mint a legtöbb magyar városban. Rómában sem az olaszokkal volt bajom, hanem a sok kóborló illegálissal akik zaklatják az embereket.
2023. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Német kollégám mesélte, hogy a spanyolok nem bírták az itteni munkát, de azóta van mégegy spanyol, aki jól dolgozik
2023. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Én nyaraltam Spanyolországban, a szállodában még az ágyak lábát is naponta lemosták. A strandon, éttermekben, üzletekben tisztaság volt, az utcákat is naponta takarították.

N

2023. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszabb időt töltöttem Spanyolország különböző részein is, és SEHOL sem találtam az említett szemétkupacokat. Sőt, ki merem mondani, hogy nagyobb a tisztaság, mint Budapesten!


Az emberek tényleg lazábban kezelik az időpontokat, például ha megbeszélde vele, hogy négykor találkoztok, örülhetsz, ha fél ötre ott van, de ezt hamar meg lehet szokni és átállni, nekem nagyon tetszik ez a lazaság, hogy nem aggódnak felesleges dolgokon.

2023. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Magyarországon csak papíron van kevés munkanélküli. A közmunka sokat javít a statisztikán
2023. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Spanyolországra ez a "szemetes" dolog szerintem nem igaz, a magasabb munkanélküliség igen de az sem mindegyik részén. Olaszországnak teljesen elkülönül az északi része, arra a részre ez a mentalitás szerintem nem érvényesül meg a munkanélküliség sem eget verően magas. Viszont Olaszországnak a déli része tényleg nagyon gáz, ott én sem tudnék élni. 2022-ben voltunk ott, és nem igazán akaródzik visszamenni (Campania régióról van szó, a többiről pl Puglia nem tudok nyilatkozni). Akkora mennyiségű szemetet sem Budapesten sem vidéken nem láttam soha, pedig én is vidéki vagyok és nem a Dunántúlról. Nápolyról ne is beszéljünk, azt soha többet. De Salerno is csak egy fokkal volt jobb, a kis Amalfi parti városkák voltak jók, de azok olyan picik hogy oda nem élni megy az ember, csak turistáskodni. A szállásadónk is nagyon gáz volt, rá tényleg igaz volt minden negatív sztereotípia. Nemtörődöm, buta, lusta és a másikat hülyének néző. Viszont pár évvel ezelőtt voltunk Rómában is, és ott nem igazán volt negatív tapasztalatunk. Szemét ott is volt, de még "tűrhető" mennyiségben. Francia nagyvárosok egyes részei (néhol az egész)ugyanolyan szemetesek mint az olaszok (sokkal rosszabb a helyzet szemét tekintetében mint Magyarországon, aki ezt nem hiszi el az vagy nem volt még ott vagy szimplán hazudik mert elfogult) a spanyolok kevésbé. Egyébként abban, hogy Dél Olaszországban ennyire szemetes minden abban a maffia is benne van, és mivel minél délebbre mész annál inkább még mindig jelen van a maffia ezért ott a szemét is több.
2023. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!