Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket választanád?

Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

- még 1 éved van hátra az életedből, de teljesen szabad vagy, azt csinálsz, amit akarsz, egészségesen, az ehhez való költségek biztosítottak (nem luxusélet hanem lakhatás, kaja, ruházkodás, ha bármi elromlik annak a megjavítása, meg mondjuk 1 olcsóbb hobbi. Nagyjából középosztálybeli színvonal). De mar csak 1 évig élnél.


- még 40 éved van az életedből, minden ugyanúgy megy mint most, heti 40 óra munka, vagy megélsz vagy nem, kinek mit dob a gép, szabadidőd vagy van vagy nicns, egészséggel bármikor lehet bármi, nincs biztosítékod arra, hogy jobb színvonalat teremtesz magadnak. Vagy igen vagy nem. De van 40 éved...


Melyiket választanád?


Életkorotokat is írjátok oda!

Aki akar magyarazkodhat hogy miért választotta azt, amit.


2023. jan. 26. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Evidens, hogy a második. Rengeteg dolgot meg tudnék valósítani 40 év alatt, míg első esetben gyakorlatilag 1 éven át csak a halálomra készülnék. Egy év nem olyan hosszú idő.


36

2023. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Második.


Mert jelenleg mindent leírtál ami igaz rám, egyedül annyi a különbség, hogy heti 40 óra helyett én 64 órát dolgozok. :D


Szóval nekem a második opció nagyon szimpatikus!

2023. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok lemaradt: 28N
2023. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Én kérdés nélkül az elsőt kérném.

Lehet itt tervezgetni 40 évre, de amúgy azt se felejtsük el, hogy milyen világban élnék 10-20-40 év múlva. Ha a jelenlegi állapotokat felszorozzuk, hát... Én köszi, de nem kérek belőle. És nem csak itthon hazai viszonylatban, hanem globálisan, alapvető források szűnnek meg, válnak elérhetetlenné, ki tudja, mennyire korlátozzák be az embereket.


Teszem azt, ha mindened a vezetés, és betiltják az autók jelenleg ismert minden formáját, akkor mennyire lesz jó x évig azon keseregni, hogy a régi jó dolgokból semmi nincs? Vagy lehetne más példa is, de a lényeg ugyanaz.


Szóval az én 40 évem viheti valaki.

27/f

2023. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Az első opciót választanám. Azért, mert az életnek nincs értelme, ha úgy igazán mélyen belegondolunk. Szóval inkább 1 év boldogság, tartalmas év békességben, szeretetben, harmóniában, mint 40 év szenvedés, kétségbeesettség és illúzió.


Miért mondom ezt? Féléve volt egy nagyon rémisztő hetem: 3-4 alkalommal misztikus álmokban, nagyon realisztikus álmokban mutatták meg nekem, hogy meghaltam.


Olyan traumaként ért - és tudom, hogy érthetetlenül hangzik, "hisz csak egy álomsorozat volt", de annyira igaznak tűnt, mint a jövő egy szelete - hogy azóta olyan tempóban élek, mintha egyszerre 3 életet élnék. És nem, nem bulis életet, hanem ezerrel tanulok, olvasok, szeretek, adok, építkezem, hogyha tényleg nincs sok időm hátra, akkor úgy halhassak meg, hogy kihoztam mindent, amit csak tudtam.


28/F

2023. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A másodikat választanám. Nekem az túl sok szorongással járna, ha tudnám, hogy csak 1 évem lenne hátra. Nem lennék boldog, hiába lenne adott minden.


25 éves vagyok

2023. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat.

Az első azt jelenti, hogy szarabbul élek mint most, és azt is cak 1 évig. Hát köszi, nem:D


F29

2023. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Második


Sosem vonzott ez a proli pénzszórás, hogy erre tegyem fel a hátralevő életem. És szeretem a szakmám, ha mem fizetne jól, akkor is szeretném, mert akkor is szerettem, mikor nem kerestem vele jól.


26n

2023. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazából mindkét lehetőség ugyanaz, csak az egyik egy évre rendezkedik be, a másik meg 40-re. Nyilván az utóbbit választom.
2023. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

27/L


Első :D Szabad akarok lenni és nem dolgozni többet, úgy élni, ahogy nekem tetszik. Ha csak egy év akkor egy év. Utána úgysincs tudatom többé.

2023. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!