Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szólnál ha törvénybe...

Mit szólnál ha törvénybe iktatnák hogy jogod van egy valakit megölni megtennéd és erre megölnék azt akit a legjobban szeretsz mondván hogy az nem volt benne az egyezségben hogy ők ezt nem tehetik meg ellenben nekik is joguk volt egyvalakit megolni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Beteg vagy? Az megvan, hogy a törvények MINDENKIRE vonatkoznak, nem csak egy-egy emberre? 😅 Akkor mekkora IQ-val rendelkezhet a hősünk, ha szerinte egy frissen beiktatott törvény csakis kizárólag rá, Kiss Pistára vonatkozik, aztán meglepetten pislog, hogy mások is élnek a törvény adta jogukkal.
2023. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Mégis mit szólnék? Eleve oda nem jutnék el, hogy bárkit megölnék, és innentől semmi értelme a kérdésnek.
2023. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem is tudom. Én is gondolkodtam már azon mi lenne, ha lenne törvény arra, hogy életed legelső bűncselekményedet elengedik, akár ölhetsz is. Szerintem akkor se lennék képes rá. Nem ölném meg azt sem, akit szívből gyűlölök, de őszintén szólva megverni azért megverném. Miért ne? Annyit megérdemelne azok után amit tett velem illetve mással is. Szóval akkor inkább már az lenne a kérdés, hogy megverhetnék-e azt akit a legjobban szeretek. Nehéz ez, mert akkor oda - vissza játszana ez a dolog.


Szóval röviden tömören: nem tudom mit szólnék hozzá. Kicsit ijesztő lenne ha bevezetnék.

2023. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Sajnos csak megölni szabad megverni illegális. Egy kivétel van csak: ha agyon vered. De ha túléli akkor mész a sittre.
2023. jan. 26. 19:06
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Hát eleve eléggé megkérdőjelezhető, hogy oszt mire gondolt a költő, amikor az ország minden állampolgárának adott lehetőséget arra, hogy megöljön 1 másik állampolgárt?:D Nem vagy matematikus, de a számok azt sugallják nekem, hogy ha mindneki él a jogával, az ország lakossága közelebb lesz a 0-hoz, mint a 3-hoz:D


Egyébként bezárkóznék, összepakolnék, aztán a családdal együtt azonnali hatállyal elhagnyám az országot. Ha lehet, a barátaimat is erre bíztatnám, akár saját pénzből finanszírozva az ő útjukat is.


Megölhetek valakit? Köszönöm, nem élnék a jogommal, nem óhajtok senkit sem megölni. Miért akarnék?

2023. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem, csak neked járna és még annak az embernek aki azt öli meg akit szeretsz.
2023. jan. 26. 19:12
 7/24 anonim ***** válasza:
Hát ha már megölte azt, akit szeretek, akkor már mindegy. Neki nincs több gyilkossághoz joga, én meg nem vagyok előrébb, ha megölöm őt, csak hátrébb.
2023. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mást is megolhetsz
2023. jan. 26. 19:20
 9/24 Darius- ***** válasza:
44%

Millgramm kisérletérol olvastam valamikor, ami az, hogy ha az embereknek hatalmaban allna megolné siman aramutéssel a masikat. Tobben tennék meg mint nem, legalabbis a kisérlet szerint.

Én mindig kételkedtem ebben. Nyilvan van, aki megtenné.

Gondolom arra vagy kivancsi kinyirnam-e buntetlen azt, aki a baratomat kinyirta. Nem nyirnam ki, csak megverném, de nem agyon verném, a ketto nem ugyanaz.

2023. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudnék megölni senkit, még bántani sem, akármennyire utálom is az illetőt. Pláne, ha ezzel egyenesen arányosan elveszíthetem azt, akit szeretek. Sose fordulna meg a fejembem egyébként sem a gyilkosság, soha többé nem tudnék tükörbe nézni, aludni, nyugodt lenni. Egyszerűen mardosna a lelkiismeret, hogy kegyetlenül elvettem valaki életét. Egyszerűen megutálnám magam ezért a tettemért, valószínű nem bírnám elviselni ezt a tudatot. De szerencsére ha lehetne, se tennék ilyet. Nem lennék rá képes.
2023. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!