Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan ember, akinek...

Van itt olyan ember, akinek magas az IQ-ja (>130) Tényleg okosnak is gondoljátok/látjátok magatokat?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magas, de annak nincs koze ugye a lexikalis tudashoz. Inkabb problemamegoldo kepessegben, logikus gyors gondolkozasban mutatkozik meg.
2023. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne vedd beképzeltségnek, szerény hangnemben írom: én egyszerre tisztában vagyok azzal és érzem, hogy az átlagembernél sokkal intelligensebb vagyok, ami nehézséget is okoz az életben, de a magas intelligenciával az is együtt jár, hogy az ember mélységében átérzi, hogy mennyi mindent nem tud még, hisz az univerzum és a tudás végtelen. Minél többet tudok, annál jobban azt érzem, hogy mennyi mindent nem tudok, így folyton szomjazom a tudásra.
2023. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Elég okosnak ahhoz, hogy egyszer artroszkópos meniscus műtétet, porchiánypótlást, csípő és térdprotézis beültetést csináljak alkalmanként félmilláért/1 milláért.
2023. jan. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 japierdole98 ***** válasza:
100%
A logikám jó, de az nem feltétlen jelenti azt hogy okos is vagyok.
2023. jan. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A vasúti 1. csoportos pályaalkalmassági csak azt volt képes megállapítani, hogy 125 felett van az enyém. De ahogy írták, nem lexikális tudást mér az IQ, ezért nem jelenthető ki az én álláspontom szerint az illetőről egyből, hogy "okos" csak azért mert magas az IQ-ja.
2023. jan. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Éppcsak 130 fölött van.


Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy kiközösítve érzem magam a legtöbb társaságban. Nem érdekelnek azok a dolgok, amik a legtöbb embert, mert nem kötnek le. A végletek embere vagyok, vagy nullán pörgök és átadom magam a szórakozásnak, például táncolok, pogozok, játszok, stb, vagy pedig 100%-on pörög az agyam és akkor nyakig belemászunk az adott témába. Az emberek többsége előbbit megveti, utóbbit meg unja, jobban szeret közepes erőfeszítést igénylő témákba bele-belekapni, ami nekem inkább irritáló, mint szórakoztató.


A másik, hogy sok dolgot nem értek, miért okoz nehézséget másnak, mert nekem evidens és/vagy könnyű. Problémahelyzetekre gondolok főleg, ahol improvizálni vagy megoldást keresni kell. Nehéz volt megszoknom azt a tétlenséget, amit ilyenkor másoktól tapasztaltam, mert számomra ez életképtelenségnek tűnik. Hogy hogy nem jut valakinek az eszébe valami, hogy nem képes valaki az adott dologra rákeresni például, hogy nem képes valaki egy recept alapján megcsinálni egy ételt. Hiszen tök egyszerű!


Illetve én elsősorban pragmatikus vagyok, lehet, hogy ez nem iq kérdése hanem személyiségvonás, mindenesetre számomra az a tudás és az az infó az érték, ami közelebb visz a megoldáshoz és ami a lényegről szól. Én általában tudom, hogy mit, hogyan és miért úgy csinálok és ilyen jellegű tudást szívok magamba. Más jelentéktelen dolgokat is kényszeresen címkéz lexikális adatokat gyártva. Az emberek többsége, ha tudásról van szó, évszámokkal, nevekkel, műcímekkel flexel, amihez én nyilvánvalóan hülye vagyok. A szakmabeliség megvillantása is szakszavak puffogtatásából áll nekik, mintsem abból, hogy jól csinálják azt, amivel kapcsolatban szakmailag pontosan fogalmaznak. Én sokszor nem tudok kapásból megnevezni valamit, csak fejben van meg felhőszerűen a koncepció, amit nem tudok szavakba önteni hirtelen. Sokszor még a saját életemre vonatkozóan is nehezen idézek fel konkrétumokat, inkább egy koherens egész van a fejemben, mint címkék. Őszintén szólva azt sem tudom, hány partnerem volt pontosan, csak azt, hogy kevés. Valamiért az átlagember imádja ezeket.

2023. jan. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
44 . Az magasnak számít?
2023. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átlagos IQ-m van, a bátyámnak magas, úgyhogy róla tudok tapasztalatot:

-Nagyon ügyesen tájékozódik szinte minden helyzetben, legyen az egy gép vagy program javítása/átlátása, vagy térben való tájékozódás.

-Gyorsan reagál a felmerülő problémákra.

-Rendszerekben gondolkodik... Mindig.


És azt gondolja, nem kifejezetten okos, mert "lusta"

volt tanulni.

2023. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mensa alapján.


Igen, de az az IQ teszt szar. Az emberek semmit sem tudnak az elméről, és majdnem olyan keveset az okosságról.

Sokkal sokkal okosabb vagyok, mint a mensások. Le is oltottam őket facebookjukon. Ugyanolyan csirkebanda, mint más, csak szofisztikáltan hülyék.

2023. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én kitöltöttem azt a tesztet, java részét meg tudtam csinálni, de azt hittem, agyf*t kapok, mire kész lettem, iszonyú idegesítő feladatok.
2023. jan. 29. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!