Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha olyan...

Mit csináljak, ha olyan emberekkel kell lennem akiket nem kedvelek de mégis muszáj találkozzak velük?

Figyelt kérdés
Lassan négy éve vagyok együtt a párommal (vele minden rendben van, szeretjük egymást és boldogság van). A második évnél amikor együtt voltunk, nekem az elég nehéz volt, röviden annyi, hogy olyan dolgok történtek velem amit egyedül nem tudtam kezelni és ezért elkezdtem pszichológushoz járni (szerencsére már jól vagyok). Ebben a második évben lettem bemutatva az ő barátainak (első évben külföldön éltünk) és nem hoztam a legjobb formám (egyszerűen nem ment…padlón voltam) pedig szerettem volna ha jól kijövünk mert az ő barátai (még most is) és a körülményeimhez képest tényleg igyekeztem is. Amikor padlón voltunk és találkoztunk akkor állandóan kerültek és amikor kérdeztem valamit akkor hamar le is zárták velem a beszélgetést. Olyan is volt hogy forgatták a szemüket. Nekik nem mondtam el, hogy mi zajlik az életemben, mai napig nem tudják. A barátomat szeretik, ő is szereti őket. Nagyon rosszul esett, ahogy bántak velem akkor. Most, hogy jól vagyok és találkoznom kell velük a barátom miatt, azt érzem hogy megmaradt egy kisebbségi érzetem amin azon alapszik ahogy régebben viselkedtek velem és ahogy hozzám viszonyultak. Sose tettem szóvá, de bántott akkor is és bánt most is. Ha lehetne nem találkoznék velük soha többé de muszáj a barátom miatt. Nem tudom hogy viszonyuljak hozzájuk (pont azért ahogy anno ők bántak velem) de görcsbe rándul a gyomrom ha arra gondolok, hogy beszélni próbálok velük és semmibe néznek. Szóval nem tudom, hogy kezelhetném ezt a helyzetet, hogy ne jöjjek ki úgy a helyzetből hogy én egy nagy nulla vagyok bezzeg ők mekkora jófej emberek.

2023. jan. 29. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is, neked miért kötelező találkozni velük? A barátod tud az aggályaidról?
2023. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem kettesbe randiztok? Nem tudtok kettesbe találkozni? A párkapcsolatokhoz fel kell nőni értsd meg!
2023. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem mindig találkozok velük, van amikor más programom van. A barátomnak fontos ez, hogy ott legyek vele, ne csak mindig egyedül találkozzon a barátaival. A második kommentre pedig az a válaszom, hogy mi már felnőttek vagyunk. Én 29 ő pedig 32 éves :) és szoktak ilyen baráti összejövetelek lenni
2023. jan. 29. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
De a barátoddal nem beszéltél még róla, hogy nem érzed jól magad a barátaival?
2023. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, pedig 26F vagyok. Addig értem, hogy szeretne veled is és a barátaival is együtt lenni, bár még ezt se értem nagyon, mert ha téged sűrűn lát, akkor miért követelmény hogy minden hol ott legyél ahol nem akarsz? Ez nem felnőtt kapcsolat, csak felnőttek vagytok már ebben a kapcsolatban, de attól ez még egy nagyon gyerek kapcsolat. Azon aggódsz hogy a párod mit fog szólni, hogy te nem szeretsz a barátaival lenni. Aminek se eleje, annak se vége! Egy felnőtt kapcsolatban azon kellene aggódni, hogy van-e házad, autód és elég tőke ha véletlenül gyerek születne.


Ebbe a párkapcsolatba látszólag a párod barátai fontosabbak a párodnak, mint te neki, és nem rólad szól teljesen ez a kapcsolat, hanem a barátairól.

2023. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt már olyan kapcsolatom ami a barátok miatt lett vége szal ha nem tudsz a párod életébe integrálodnni sok jövőt nem josolok
2023. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De, beszéltem vele erről, azt mondta hogy szerinte nem így van és én látom rosszul, különben még anno mondták volna neki őszintén, hogy gáz vagyok. A párommal boldogság van és szeretjük egymást. A kérdésem arra irányult, hogy hogyan viselkedjek ilyen helyzetben ezekkel az emberekkel akiktől anno rosszat kaptam.
2023. jan. 29. 15:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha ti ilyen helyzetben lennétek mit csinálnátok az ilyen találkozások során? Hogyan viselkednétek?
2023. jan. 29. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:

A párommal foglalkoznék, ha nem lenne más választásom és nem pedig senki mihaszna lenéző negatív alakokkal. De nem értem, hogy miért mész el vele egy olyan közösségbe, ahol az emberektől a múltban megalázás és bántás ért folyamatosan? Én nem mennék el egy ilyen találkozóra sem. Az elmének egy párkapcsolatban tisztának kell hogy legyen, ezek az emberek pedig fölösleges negatív gondolatokat generálnak a fejedben, ami ráadásul nem most kezdődött.


Esetleg szabadna megkérdeznem, hogy ilyenkor mit is csináltok a közösségben? Hogy mire olyan nagy felhajtás, hogy azt ne lehessen kihagyni? Esetleg közös iszogatás? Az ital amúgy se egy olyan szer, ami egy alapból negatív közösségbe jó választás lehet, ezért meg is értelek. Bár nem kötelező inni egy kortyot sem, de ha egy társaság viselkedése jóval az elvárásaim alatt van, és még ha ital nélkül is sérti a nemi életemet, annak azonnal hátat fordítok, és senki kedvéért nem leszek egy légtérben gyökerekkel.

2023. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járnék el velük soha, leszarnám az egész bagázst, ennyi. Rövid az élet, hogy olyan emberekkel legyek, akikkel rosszul érzem magam.
2023. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!